Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Największe wygrane Polaków przy pokerowych stołach

1 139  
Sport w którym Polacy odnoszą gigantyczne sukcesy i należą do ścisłej czołówki, a mało kto o nich słyszał? Poker… Dyscyplina, która ma szansę zagościć na Igrzyskach Olimpijskich bije rekordy popularności na całym świecie, w tym również w Polsce. Nasi rodacy są zaliczani do europejskiej czołówki, a lista sukcesów rośnie z każdym miesiącu. W tym artykule przyjrzymy się tym największym…
Wiktor Malinowski - $3.7 mln w turnieju SHRB Europe

Pretekstem do napisania tego artykułu jest niedawny rekord na najwyższą pojedynczą wygraną w historii polskiego pokera. Wiktor Malinowski, były zawodnik VIVE Kielce, który przez wielu uważany jest za TOP 5 najlepszych graczy pokerowych na świecie, zwyciężył kilka tygodni temu w prestiżowym turnieju Super High Roller Bowl Europe (SHRB) rozgrywanym na Cyprze i pobił rekord na najwyższą pojedynczą wygraną w historii polskiego pokera, zgarniając $3.7 mln!

Dzmitry Urbanovich - $1,6 mln w EPT Grand Final

Dzmitry Urbanovich zapisał się na stałe w kartach historii pokera w roku 2015, kiedy to siał postrach przy stołach pokerowych i wygrywał lub był bliski zwycięstwa w niemal wszystkich turniejach pokerowych, w których brał udział. Dzmitry największy swój sukces odniósł w maju 2015 roku, kiedy to wystąpił w turnieju EPT Super High Roller w Monte Carlo i zainkasował blisko $1,6 mln. Co warto podkreślić, zaledwie kilka miesięcy po tym sukcesie, bo w sierpniu tego samego roku, zajął również drugie miejsce w EPT Super High Roller Barcelona i wzbogacił się o kolejne $949,967. Dzmitry zajmuje obecnie 1 miejsce na liście największych zwycięzców w pokerze turniejowym z naszego kraju z wygranymi ponad $6 mln!

Dominik Pańka – $1,4 mln w PCA

Przed pandemią COVID-19, co roku na Bahamach rozgrywany był prestiżowy festiwal PCA, który również wliczał się do serii European Poker Tour. W 2014 roku, w najważniejszym turnieju tego festiwalu zwyciężył nasz rodak Dominik Pańka, który niemal automatycznie stał się supergwiazdą pokera rozpoznawaną na całym świecie. Dominik szybko zyskał kontrakty sponsorskie i mógł rozwijać się w tym, co robi najlepiej. Dominik pokonując wszystkich rywali w drodze po zwycięstwo, zapewnił sobie $1,4 mln.

Bartłomiej Machoń - $1 mln w EPT Barcelona

Jednorazową wygraną w wysokości miliona dolarów, może pochwalić się również Bartłomiej Machoń. Polak, który od kilku lat regularnie gra na najwyższym poziomie, świetnie spisał się w turnieju rozgrywanym w stolicy Katalonii – Barcelonie – i zainkasował nieco ponad $1 mln. Warto tutaj dodać, ze nie był on jedynym Polakiem, który zwyciężał w Barcelonie. Wynik powyżej $1 mln osiągnęli w tym mieście także Sebastian Malec oraz Piotr Nurzyński.

Olbrzymie wygrane w pokerze online

Sukcesy w turniejach na żywo, to nie jedyne którymi mogą pochwalić się nasi zawodnicy. Nasi pokerzyści równie dobrze radzą sobie grając w pokera online, gdzie odnoszą gigantyczne sukcesy. Zawodnicy z naszego kraju zwyciężali już we wszystkich prestiżowych turniejach organizowanych w internecie, zgarniając często 6-7 cyfrowe kwoty!
Polska społeczność pokerzystów to światowa czołówka, której wyniki naprawdę warto śledzić!

Oglądany: 1139x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

26.01

25.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało