Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

13 porad, z których – miejmy nadzieję – nigdy nie będziesz musiał skorzystać

67 613  
430   84  
Internauci dzielą się dobrymi radami, które kiedyś mogą tobie lub komuś innemu uratować życie. Co robić, a czego pod żadnym pozorem nie robić w tych sytuacjach.

#1.Kiedy pies przewodnik sam podbiega do ciebie, natychmiast idź za nim, jego podopieczny jest w niebezpieczeństwie.

#2.Wychodź na czworaka z płonącego budynku, łapiąc powietrze jak najbliżej podłogi. Toksyczny dym unosi się, a powietrze przy podłodze jest bardziej czyste.

#3.Jeśli smażysz coś na głębokim tłuszczu i cały garnek się pali, NIE GAŚ GO WODĄ!
1) Wyłącz gaz lub prąd. Nie polewaj go wodą.
2) Przykryj garnek pokrywką. Nie polewaj go wodą.
3) Jeśli nie masz pokrywki, wsyp do garnka sodę oczyszczoną. Nie polewaj go wodą.

#4.Jeśli jesteś na zewnątrz podczas burzy z piorunami i twoje włosy zaczynają się unosić, poszukaj natychmiastowego schronienia. Zaraz uderzy cię piorun.

#5.Kiedy ktoś krzyczy "padnij", to nie rozglądaj się dookoła, co się dzieje, tylko – do cholery – PADNIJ!

#6.Zaufaj swojemu przeczuciu – jeśli coś jest nie tak, przejdź na drugą stronę ulicy lub zmień kierunek, ale nie idź tą ciemną alejką, którą zazwyczaj wracasz do domu.

#7.Nie pływaj w wodach Florydy w nocy, o zmierzchu lub o świcie, ponieważ możesz wpaść aligatorowi w zęby. Jeśli jednak już złapie cię jakaś gadzina, nie wkładaj jej paluchów w oczy, lecz w nos.

#8.Kiedy ktoś zaczepia cię w barze, nie pozwól swojemu ego dojść do głosu. Lepiej obrócić sytuację w żart albo po prostu wyjść. Mordobicie nic nie załatwi.

#9.Nigdy nie wahaj się zadzwonić na policję, aby zgłosić zaginięcie, „zasada 24 godzin” to mit.

#10.Wiele zgonów z powodu zadławienia wynika w rzeczywistości z zawstydzenia. Jeśli się dławisz, nie idź do łazienki, nie siedź cicho i nie próbuj sam wypluwać jedzenia. Poproś o pomoc jak najszybciej.

#11.Zawsze zakładaj, że inni kierowcy chcą cię zabić. Ta zdrowa paranoja i brak zaufania do innych pomoże ci uniknąć wielu przykrych niespodzianek na drodze.

#12.Jeśli zgubisz się na pustyni, nie pij „wody” z kaktusa. Ta ciecz wywoła wymioty, które szybciej cię odwodnią i doprowadzą do śmierci. Jest tylko jeden kaktus, którego wodę można pić i tysiące trujących.

#13.Jeśli zostaniesz zabrany do szpitala, a lekarze zapytają cię, czy coś brałeś, nie skupiaj się tylko na nielegalnych substancjach. Powiedz o wszystkich lekach, które zażywasz.
9

Oglądany: 67613x | Komentarzy: 84 | Okejek: 430 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.05

29.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało