Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Największe obciachy ostatnich dni – Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia, bo chciał zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych

101 263  
293   175  
W dzisiejszym odcinku m.in. Messi, który mógł grać w Barcy dalej, ale za darmo, zagadka, czy nowy minister jest świntuchem oraz wiedza sponsora siatkówki na temat siatkówki.

#1. Prezes FC Barcelony liczył, że Messi będzie grał za darmoJoan Laporta w wywiadzie udzielonym radiu RAC1 skomentował kilka rzeczy związanych z klubem FC Barcelona, gdzie jest prezesem. Jednym z tematów było odejście legendy klubu Leo Messiego. Poszło oczywiście o wysokość kontraktu i fakt, że przez przepisy klub nie mógł sobie pozwolić na usługi zawodnika. Prezes klubu powiedział:
Kiedy przyszedł moment podjęcia decyzji, uważałem, że robię to, co najlepsze dla Barçy. Nikt nie może narażać instytucji. Miałem nadzieję, że to się zmieni, a Messi powie, że zagra za darmo, ale nie możemy myśleć, by taki zawodnik to zrobił.

#2. Minister obserwował profile dla dorosłych?W Japonii nowym ministrem środowiska został Tsuyoshi Yamaguchi. 67-latek na stanowisku zastąpił Shinjiro Koizumego, który w ostatnich latach zasłynął tym, że mówiąc o nowych pomysłach, nadużywał słowa „sexy”. Internauci zauważyli, że konto nowego ministra na Twitterze obserwuje zaskakująco dużo profili dotyczących „dużych biustów”. Oburzenie udało się jednak sensownie wytłumaczyć. Winne temu są serwisy, które pozwalają automatycznie dodawać do obserwowanych osoby, które nas zaobserwują. Okazało się, że jeden z takich profili zmienił swoją nazwę i opis na tematykę typowo erotyczną. Później do akcji wkroczył serwis, który na podstawie już obserwowanych dodaje kolejne podobne.

#3. Na facebookowym profilu niszczyciela USS Kidd streamowano Age of EmpiresW nocy z 3 na 4 października na oficjalnym profilu niszczyciela USS Kidd prowadzono kilka transmisji na żywo z rozgrywką z gry Age of Empires z 1997 roku. Filmy można było zobaczyć przez kilka dni. Komandor Nicole Schwegman, rzeczniczka US Navy, wpierw poinformowała, że doszło do zhakowania konta. Później mówiono już o nieautoryzowanym przejęciu przez osobę trzecią, co może po prostu oznaczać, że administrator zapomniał się przelogować.

#4. Sponsor siatkówki twierdzi, że włoski klub gra w reprezentacji PolskiFirma Herbalife Nutrition, która jest sponsorem Polskiej Ligi Siatkówki, wrzuciła na swój profil na Instagramie ciekawostkę o tym, że podczas serwisu piła może osiągnąć prędkość 138 km/h. Jak mogliśmy przeczytać w opisie, rekord ten ustanowił Itasa Trentino, który jest reprezentantem Polski. Problem w tym, że Itasa Trentino to nazwa klubu grającego w lidze włoskiej. Informacja zniknęła już z ich konta.

#5. Ksiądz zbiera deklaracje kto, ile i na co da ofiaręW Ciągowicach w woj. śląskim parafianie dostali karteczki informujące o rozpoczynającej się kolędzie. Pierwszą rzeczą, na którą zwrócono uwagę jest data i godzina, bo ksiądz może zjawić się już w piątek od godziny 10:00. Dalej jednak robi się ciekawiej, wierni mają do wypełnienia pola dotyczące planowanej ofiary, jej wysokości oraz na jaki cel ile przeznaczą. I tak mamy ofiarę „na dach”, „na kościół” i „na kolędę”. Warto podkreślić, że datki nie są anonimowe i trzeba się podpisać.

#6. Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia, bo chciał zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych6 października po godzinie 17:00 policja dostała wezwanie do ujętego przez ochronę sklepu klienta. W jednym sklepów w Olsztynie 49-letni mężczyzna pozamieniał na cukierkach ceny i zaniżył ich wartość o 40 zł, a potem zapłacił mniej, niż powinien. Standardowa cena wynosiła ponad 60 zł. Całą sytuację od początku do końca oglądał pracownik ochrony, który interweniował dopiero po tym, jak mężczyzna przekroczył linię kas. W przypadku takiego działania nie ma znaczenie wartość towarów i dlatego mężczyźnie grozi znacznie wyższa kara niż w przypadku kradzieży.

#7. Policja zabrała kredki dzieciom rysującym pod siedzibą PiSW Krakowie pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości dwie kobiety z dziećmi rysowały na chodniku i wpisywały hasła. Ich działanie miało być formą protestu przeciwko sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i działaniom rządu oraz Straży Granicznej. Rysunki zabezpieczyli policyjni technicy, a kredki zostały zarekwirowane przez funkcjonariuszy. Policja działała na podstawie art. 63a Kodeksu wykroczeń, który dotyczy umieszczania np. znaków i plakatów bez zgody zarządzającego. Kobiety chciały, żeby wszystko zakończyć pouczeniem, ale poinformowano je, że dyspozycję wydano z góry.

#8. Rolling Stones przestają grać kultowy 50-letni utwór z powodu tekstuUtwór „Brown Sugar” pochodzi z wydanej w 1971 roku płyty „Sticky Fingers”. Zespół postanowił zrezygnować z wykonywania go na koncertach, a powodem jest kontrowersyjny tekst, który mówi o niewolnictwie. Sprawę w rozmowie z „L.A. Times” podsumował Keith Richards:
Próbujemy zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Czy oni nie rozumieją, że ta piosenka traktuje o okropnościach niewolnictwa? Mimo to próbują ją pogrzebać… Nie mam w tym momencie ochoty na konflikt, roztrząsanie tego gówna. Mam mimo wszystko nadzieję, że uda nam się wrócić do tego utworu w czasie trwania tournée.

Tekst od początku budził kontrowersje, a członkowie bronili przekazu „Brown Sugar”.

W poprzednim odcinku: Prowadzący klnie w programie na żywo

3

Oglądany: 101263x | Komentarzy: 175 | Okejek: 293 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

06.12

05.12

04.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało