Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Obieżyświatka dzieli się oszustwami, na które najczęściej próbuje się nabrać turystów w różnych miejscach na świecie II

64 267  
240   57  
Chiara Igoe to znana na TikToku podróżniczka, która zwiedziła już kawał świata. Oto kolejna porcja udzielonych przez nią rad. Dziewczyna dzieli się najczęściej spotykanymi pułapkami na turystów.

#1. Pekin, Chiny

Pekin znany jest z tego, że jest w nim wiele hoteli z pięcioma gwiazdkami. Właśnie dlatego hotele z mniejszą liczbą gwiazdek, albo takie, które w ogóle nie mają gwiazdek, oferują bardzo duże zniżki. Często wysyłają swoich reprezentantów, aby ci zgarniali turystów bezpośrednio z lotniska. Trzeba jednak uważać, ponieważ idąc za radą kogoś spotkanego na lotnisku, można skończyć w tanim motelu, zamiast w hotelu bez gwiazdek.

#2. Madryt, Hiszpania

Różaniec szczęścia. Ulica, środek miasta, stara cyganka z różańcem. Podchodzi do ciebie i proponuje wróżbę. Bez twojej odpowiedzi kobieta zaczyna ci wróżyć. Zanim się spostrzeżesz, cyganka kończy swoją wróżbę i wystawi dłoń po pieniądze. Zwykle żądają od 5 do 25 euro za wróżbę. Uważajcie na siebie, ponieważ jeśli odmówicie zapłaty, to cyganka może zawołać swoich braci/synów czy kogoś innego. Jak się przed tym ustrzec? Po prostu odejdźcie od razu i nie zatrzymujcie się przy takich kobietach.

#3. Meksyk

W Meksyku jest sporo fałszywych taksówek. Musicie na nie szczególnie uważać, ponieważ tutaj możecie stracić coś więcej niż tylko pieniądze. Tacy oszuści często pożyczają prawdziwe taksówki od swoich kolegów i wykorzystują to w różnym celu. Czasem chcą po prostu kogoś zgwałcić, a czasem nawet porwać dla okupu. Lepiej zamówić taksówkę przez telefon, albo wziąć Ubera.

#4. Meksyk

Czyszczenie szyb na skrzyżowaniach. Dość znany motyw również z Polski. Dziewczyna przestrzega jednak, bo w Meksyku jeśli odmówi się zapłaty, może się to skończyć dość kiepsko. Zamiast tego, jeśli tylko ktoś podchodzi do Ciebie ze szmatką i wiadrem z wodą, otwierasz szybę i mówisz "No quiero que me limpies mi caro" - "Nie chcę, żebyś czyścił mój samochód".

#5. Londyn, Wielka Brytania

Sprzedaż fałszywych biletów na różnego rodzaju wydarzenia. Uważajcie na to, bo możecie kupić bubel i nie wejść na koncert. Lepiej kupujcie bilety przez internet.

#6. Pekin, Chiny

Fałszywe pieniądze stanowią naprawdę duży problem w Chinach, a szczególnie w Pekinie. Tamtejsi właściciele biznesów zorientowali się, że turyści nie mają pojęcia, jak wygląda chińska waluta (juan). Dlatego w wielu miejscach, kiedy ktoś będzie wydawał ci resztę, możecie otrzymać fałszywe pieniądze. Lepiej więc unikać podejrzanych ulic i szemranych miejsc.

#7. Stambuł, Turcja

W Stambule istnieje wiele "malowniczych tras". Kierowcy taksówek są natomiast tacy dobrzy, że bez pytania zabiorą cię w taką trasę. Oczywiście są one na ogół znacznie dłuższe niż najkrótsza droga z punktu A do punktu B. Jeśli chcesz uniknąć tego typu oszustw, postaraj się zorientować, ile mniej więcej będzie kosztował dany kurs i ile powinien trwać.

#8. Ateny, Grecja

Książka na stole. Ktoś zobaczy cię siedzącego przy stoliku w restauracji. Podejdzie do ciebie i będzie próbował ci coś sprzedać. Czy będzie to książka, jakiś element odzieży - cokolwiek. Oczywiście położy swoje rzeczy na twoich, a kiedy będzie odchodził, zabierze swoje rzeczy razem z twoimi, w taki sposób, że nawet tego nie zauważysz.

#9. Seul, Korea Południowa

Sprzedaż podróbek kosmetyków. Robią to wszyscy i wszędzie. Ostatnio rozbito nawet gang studentek, które sprzedawały trefny towar na uczelniach. Oczywiście głównie studentkom z innych krajów.

#10. Buenos Aires, Argentyna

Darmowy pokaz. Na ulicy zaczepi cię ładne dziewczę i zaproponuje obejrzenie darmowego pokazu. Pójdziesz, usiądziesz przy stoliku, obejrzysz, będziesz się dobrze bawił, zamówisz nawet drinka lub dwa. Po wszystkim dostaniesz rachunek i będzie na nim sporo rzeczy, których nie zamówiłeś. Najlepiej po prostu nie korzystać z tego typu zaproszeń.

#11. Rzym, Włochy

Odpicowany mężczyzna/kobieta podejdzie do ciebie i powie, że pracuje dla Gucci, Versace lub dla innego dużego domu mody. Poprosi, abyś pokazał mu, gdzie jest Koloseum, lub jakiś inny zabytek. Jeśli się zgodzisz, to delikwent da ci za darmo jakiś produkt z domu mody, w którym niby pracuje. Poprosi jednak o 20 dolarów (lub podobną kwotę) na paliwo. Nie zgadzaj się na taki układ, nie dawaj mu nic. Produkt to tania podróbka za kilka dolarów.

#12. Stambuł, Turcja

Starszy mężczyzna podejdzie i zaproponuje wyczyszczenie butów. Niektórzy mogą pomyśleć, że to za darmo, jednak w życiu nie ma nic za darmo. Po wszystkim zażąda pieniędzy. Uważajcie na to, bo ceny potrafią być dość wysokie.

W poprzednim odcinku

7

Oglądany: 64267x | Komentarzy: 57 | Okejek: 240 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało