Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kolekcja interesujących zdjęć XCVIII - drugie życie plastikowej butelki

64 836  
354   47  
W dzisiejszym odcinku "Kolekcji..." piękno pływania synchronicznego, największa rodzina albinosów oraz wyorany portret pewnego pisarza. Zapraszamy!

#1. Labirynty Casablanki, Maroko.#2. Rzeźby przy wejściu do William Ricketts Sanctuary w Dandenong Ranges National Park niedaleko Melbourne, Australia.#3. Największa rodzina albinosów na świecie mieszka w Indiach.

Roseturai i Mani Pullan z pięciorgiem dzieci

Największa rodzina albinosów na świecie mieszka w Indiach. Ojciec rodziny Roseturai Pullan, jego żona Mani i ich sześcioro dzieci są albinosami. Ponadto najstarsza córka głowy rodziny, Renu, poślubiła innego albinosa, Rosheha, i mają syna Dharamraja, który również jest albinosem.

#4. Złoty krzyż z symbolami masońskimi. Anglia, początek XX wieku.

#5. Włoski artysta stworzył gigantyczny portret Dostojewskiego na polu pszenicy.

Dario Gambarin stworzył portret za pomocą traktora i pługa. Według autora zajęło mu to 9-10 godzin. Ogromny portret Fiodora Dostojewskiego zajmuje powierzchnię 25 tysięcy metrów kwadratowych i ma długość 250 metrów. Artysta poświęcił ilustrację 200-leciu urodzin pisarza.
Gambarin tworzył także inne portrety: m.in. Grety Thunberg, Leonarda da Vinci i Fidela Castro.

#6. W belgijskim sklepie zamiast kupować produkt w plastikowej butelce, można sobie ukroić kostkę mydła i stałego szamponu.#7. Zdjęcie głównych schodów na Titanicu przed zatonięciem i ponad 100 lat później.#8. Medytujący mnisi na tarasowym wodospadzie Pongour w Wietnamie.#9. Widok z lotu ptaka na Pomnik Waszyngtona.#10. Wnętrze świerka.

Te ostre „pazury” to świerkowe gałęzie. Tak układają się świerkowe gałęzie - wydają się być wbite w pień do samego środka!

#11. Towarzysz Lenin spogląda z tamy zbiornika Kirowa na rzece Tałas w Kirgistanie.#12. Zegarek Marii Antoniny, którego wykonanie zajęło 40 lat. Został ukończony dopiero 30 lat po jej egzekucji.#13. Najstarsze znane wino: starożytna rzymska półtoralitrowa butelka wina, znaleziona w grobowcu rzymskiego notabla z IV wieku.

Butelka wina ze Speyer (lub „Römerwein”) to zapieczętowane naczynie, przypuszczalnie zawierające wino, i nazwane tak, ponieważ zostało odkryte w rzymskim grobowcu znalezionym w pobliżu Speyer (Spira) w Niemczech. Jest uważane za najstarszą butelkę wina na świecie, ma ok. 1650 lat.

#14. Zamek Meur (Castel Meur) jest również znany jako Dom Między Skałami. Jest to dom zbudowany w 1861 roku, otoczony dwoma dużymi fragmentami skał na skalistym wybrzeżu Francji.

#15. Marihuana pod mikroskopem.#16. Mutacja genetyczna - dwie źrenice w jednym ludzkim oku (Pupula Duplex).#17. 24 godziny na jednym ujęciu.


Na zdjęciu powyżej jest niezwykła, 24-godzinna mozaika otaczająca punkt na Sunion w Grecji, tutaj na Ziemi. Zdjęcia wykonane nocą składają się na jej górną połowę z widocznymi jedenastogodzinnymi śladami gwiazd. Dla kontrastu zdjęcia wykonane w dzień tworzą dół obrazka ze Słońcem uchwyconym co 15 minut. Fot. Chris Kotsiopoulos, 30 i 31 grudnia 2010 r.#18. Mumia kultury Chachapoyas. Datowana między 900 a 1500 rokiem, znaleziona w amazońskim lesie deszczowym.#19. Pływanie synchroniczne.#20. Restauracja zabytków przy wykorzystaniu butelki plastikowej w Odessie.

27 grudnia 2019 r. z orkiestrą i występem burmistrza Giennadija Truchanowa uroczyście otwarto zrekonstruowany dom Russowa w Odessie. Na prace remontowe z budżetu miasta przeznaczono prawie 150 mln hrywien (5 640 660 USD).

Jednej z rzeźb odpadła twarz. Okazało się, że w jej głowie znajdowała się plastikowa butelka.


W poprzedniej części bardzo stary kotek

3

Oglądany: 64836x | Komentarzy: 47 | Okejek: 354 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało