Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak zmieniły się przedmioty codziennego użytku

39 587  
159   63  
Na przestrzeni lat wygląd urządzeń bardzo się zmienił. Teraz te zmiany przyspieszyły jeszcze bardziej i ich wygląd zmienia się nie przez dziesięciolecia, lecz z roku na rok.

#1. Drukarki

Drukarki znajdujące się w biurach i domach są bardzo małe i lekkie w porównaniu ze starymi drukarkami. Wyglądają zupełnie inaczej.

#2. Maszynki do golenia

Na pierwszy rzut oka maszynki do golenia niewiele się zmieniły. Jednak te współczesne są łatwiejsze i mniej niebezpieczne w użyciu.

#3. Głośniki

Wszyscy pamiętamy gigantyczne głośniki, które kiedyś posiadaliśmy, to tak, jakby im większy był głośnik, tym był fajniejszy. Dostępne obecnie głośniki Bluetooth są znacznie bardziej praktyczne, możemy je nosić ze sobą.

#4. Kuchenki

Stare kuchenki były niczym więcej jak piecem opalanym drewnem. Dzisiejsze wyglądają inaczej i zasilane są prądem lub gazem.

#5. Kalkulatory

Stare kalkulatory miały podstawowe zasady działania i poza dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem i dzieleniem liczb nic więcej nie potrafiły zrobić. Obecnie w nowoczesnych kalkulatorach dostępny jest duży wybór funkcji.

#6. Odkurzacze

Odkurzacze radykalnie ewoluowały, ich funkcja jest taka sama, ale kształt, rozmiar i sposób czyszczenia są inne.

#7. Pralki

To jest dopiero przeskok- z beczki na korbę do zautomatyzowanej pralki.

#8. Tostery

Pierwszy elektryczny toster został wynaleziony w 1893 roku w Szkocji. Dzisiejsze wyglądają inaczej i łatwiej się je obsługuje.

#9. Czajniki

Czajniki, które można znaleźć w prawie każdym domu na całym świecie, przeszły długą drogę od swoich początków, kiedy były wykonane z żelaza i wymagały ciągłego czyszczenia. Teraz są praktyczne i łatwiejsze w użyciu.

#10. Telewizory

Tu zmienił się wygląd, funkcjonalność, dostępność i cena - dziś każdy znajdzie telewizor, na który go stać.

#11. Telefony

Telefony z biegiem czasu bardzo się zmieniły, z dużych i ciężkich narzędzi stały się przedmiotami codziennego użytku, bez których nie możemy żyć.

#12. Okulary przeciwsłoneczne

Kiedyś okulary zakładano w zimie, żeby słońce odbijające się od śniegu nie oślepiało ludzi. Potem ewoluowały w okulary przeciwsłoneczne noszone przez cały rok.

#13. Słuchawki

Z pierwszych słuchawek korzystali operatorzy telefoniczni. Dziś są to bezprzewodowe wkładki douszne, które towarzyszą nam wszędzie.
102

Oglądany: 39587x | Komentarzy: 63 | Okejek: 159 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

26.10

25.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało