Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Co razi widzów podczas oglądania filmów i seriali

87 539  
337   123  
Filmy i seriale nie muszą być przesadnie realistycznie, ale scenarzyści mogliby w końcu odpuścić sobie pokazywanie tych rzeczy jako normalne czy też autentyczne.

#1. ZbrojeWygląda na to, że niektórzy twórcy filmów nie wiedzą nawet, do czego służy zbroja. To raczej mało prawdopodobne, że w rzeczywistości była ona noszona, aby mężczyźni wyglądali na groźniejszych, a kobiety na atrakcyjniejsze. Filmowe zbroje często wcale nie chronią ważnych dla życia narządów, a także ograniczają ruchy.

#2. Niesamowite przemianyZgodnie ze stereotypem, niecieszące się powodzeniem dziewczyny w filmach zazwyczaj są mało atrakcyjne, bo noszą nudne ciuchy, ale poza tym mają ogromny potencjał. Gdy tylko się przebiorą, zaczynają wyglądać jak boginie, a wszyscy mężczyźni wokół nich tracą głowę. Te kobiety natychmiast zmieniają również swoje zachowanie: z niepewnych siebie szarych myszek przeobrażają się w przebojowe ekstrawertyczki.

#3. Wzywanie taksówki, wykrzykując słowa: „Taxi"!Czy kiedykolwiek widzieliście, żeby ktoś tak robił w prawdziwym życiu? Jeśli zaczniecie krzyczeć na ulicy, ludzie pomyślą, że jesteście szaleni. Rozumiemy, że filmy zawierają takie sceny, aby pokazać impulsywność bohaterów, ale chyba nadszedł już czas, aby wymyślić coś nowego.

#4. Strzałki ze środkiem usypiającymGdybyśmy traktowali poważnie efekty strzałek usypiających przedstawione w filmach, to okazałoby się, że na świecie wcale nie potrzeba anestezjologów, ponieważ człowieka można znieczulić w bardzo prosty sposób. Jednak w rzeczywistości obliczenie odpowiedniej dawki dla każdej osoby jest bardzo trudne, a ta popularna filmowa broń jest bardzo rzadko używana (w stosunku do ludzi i do zwierząt).

#5. PoródWszystko, co ma związek z tematem porodu, pokazuje się w filmach w sposób nierealistyczny. Matka czuje się dobrze przez 9 miesięcy, a potem na godzinę przed narodzinami ma skurcze. W prawdziwym świecie oczywiście wygląda to zupełnie inaczej. Poza tym dzieci, które przychodzą na świat w filmach, są bardzo czyste i dwa razy większe niż normalnie.

#6. Obrażenia i śpiączkaPostacie są bite, kaleczone, postrzeliwane, a potem, po samodzielnym wyciągnięciu wszystkich rurek i cewników ze swojego ciała, uciekają ze szpitala. I nawet jeśli bohater napotka wówczas wrogów, to nie będą oni mieli z nim szans. Po wyjściu z tygodniowej śpiączki filmowa postać jest w stanie pokonać każdego. Cóż, w rzeczywistości taka osoba nie byłaby nawet w stanie chodzić.

#7. „Nie ma czasu na wyjaśnienia”Bohaterowie często mówią to zdanie, kiedy w zasadzie mogliby coś wyjaśnić. Poza tym wspomnianego zwrotu prawie nigdy nie używa się w prawdziwym życiu. O wiele lepiej jest krótko opisać istotę problemu, zanim zmusimy kogoś do wykonania jakiejś czynności lub zażądamy od niego zaufania. Słowa „ścigają mnie” lub „to nam pomoże” rzuciłyby choć odrobinę światła na sytuację.

#8. Rozmowy bez pauz i zbędnych słówAktorzy oczywiście doskonale opanowują swoje kwestie i trenują wymowę. Ale ich wypowiedzi nie zawsze wyglądają realistycznie, ponieważ bardzo niewiele osób w prawdziwym życiu potrafi mówić w tak idealny sposób. Często zdarza nam się powiedzieć coś dziwnego, zapomnieć jakiejś nazwy, podejmować kilka prób, żeby coś wymówić. Te problemy napotkaliby również bohaterowie, gdyby ich kwestie były dobrze napisane.

#9. Naukowcy, którzy wszystko wiedząJeśli jakaś postać nosi biały fartuch lub jest właścicielem laboratorium, to z pewnością ma nieograniczoną wiedzę w każdej dziedzinie nauki. Zbudowanie robota ze śmieci, przeszczepienie jednego lub dwóch organów, zhakowanie systemów bezpieczeństwa FBI - to tylko kilka rzeczy, do których są zdolni tacy bohaterowie. Niestety w prawdziwym życiu zdobycie tak wybitnych umiejętności, nawet w jednej dziedzinie, zajmuje dziesiątki lat.

#10. Walki na mieczeTwórcy filmowi chcą, aby ich dzieła były spektakularne, dlatego sceny z walkami na miecze wyglądają jak pokazy tańca. Miło się je ogląda, ale kiedy ktoś naprawdę walczy o swoje życie mieczem, nie wygląda to już tak artystycznie. W rzeczywistości to raczej próby zranienia lub dźgnięcia przeciwnika na wszelkie możliwe sposoby.

#11. Leczenie ran alkoholem lub przypalaniemW prawdziwym życiu alkohol stosuje się tylko na skórę, na przykład przed zastrzykiem. Nakładanie go na otwartą ranę może tylko pogorszyć sytuację. To samo dotyczy przypaleń. Może i da się w ten sposób zatrzymać krwawienie, ale skóra wokół rany zostanie zniszczona, co doprowadzi do jeszcze poważniejszych kłopotów.

#12. Szkolne szafkiJeśli bohaterowie filmów dla nastolatków muszą porozmawiać, to na pewno zrobią to w pobliżu szkolnych szafek. Są to przecież święte miejsca, w których trzyma się bardzo osobiste rzeczy, np. zdjęcia i tym podobne. W rzeczywistości niewiele osób korzysta z szafek. Młodzież najczęściej nosi swoje prywatne rzeczy w plecakach.

#13. Włączanie prysznica, kiedy się pod nim stoiNie wiemy, jak wyglądają domy scenarzystów, ale gdyby spróbowali zrobić coś takiego pod zwykłym prysznicem, uciekliby z krzykiem. Zaczynając kąpiel czasami można odnieść wrażenie, że są tylko dwa źródła wody: jedno z nich jest połączone z Oceanem Arktycznym, a drugie przynosi strumień prosto z wulkanu.
31

Oglądany: 87539x | Komentarzy: 123 | Okejek: 337 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało