Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Apple zaprezentowało nowe iPhone’y i pobiło kolejny rekord cenowy - Co nowego w technologii?

57 944  
243   118  
W dzisiejszym odcinku kupimy sobie kawałek Dody, skorzystamy z TikToka tylko 40 minut dziennie oraz odbierzemy paczkę z paczkomatu w tym samym dniu, w którym ją zamówiliśmy.

#1. Dostawa tego samego dnia w paczkomatach


Wygląda na to, że InPost uczy się od Amazona i postanawia wprowadzić na nasz rynek dostawę tego samego dnia. Jak sama nazwa wskazuje, usługa polega na tym, że jeśli zamówimy coś do danej godziny, to mamy gwarancję, że jeszcze tego samego dnia nasza paczka wyląduje we wskazanym przez nas paczkomacie.

Przyspieszamy dostawy - Paczka nadana dziś w Warszawie i Łodzi a do końca roku w 20 największych miastach - trafi do odbiorców z tego samego miasta jeszcze dzisiaj do PaczkomatyPL i to BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW!

Co ciekawe, Same Day Delivery dostępne jest dla klientów InPostu bez dodatkowych kosztów. Jest jednak kilka warunków. Przesyłka musi być nadana i przeznaczona do odbioru w obrębie jednego miasta oraz musi trafić do centrum dystrybucji do godziny 16:30. Póki co usługa dostępna jest w Warszawie oraz w Łodzi. InPost zapowiada jednak, że do końca roku pojawi się ona w kolejnych 20 największych miastach w Polsce.

#2. Doda podzieliła swoje ciało i sprzedaje je w sieci


Jeśli nie słyszeliście nigdy o tzw. tokenach NFT (Non-fungible Tokens), to na pewno nie jesteście sami. Temat wciąż jest dość świeży, jednak wiele gwiazd ze świata show-biznesu już zwietrzyło okazję na zarobek. Jedną z nich jest Doda, która poinformowała ostatnio, że firma Wolfstudios przygotowała skan 3D jej ciała i podzieliła go na 400 kawałków. Każdy z nich można nabyć w formie tokenu NFT na stronie DodaNFT.com.

Cena takiego tokenu? 200 dolarów każdy. Czy to dużo? Dla jednych zapewne tak, dla innych nie. Pani Dorota oczywiście dodaje do każdego tokenu bilety na wybrane koncerty oraz status bliskiego znajomego na Instagramie. Taki delikwent ma później dostęp do materiałów opublikowanych przez piosenkarkę przeznaczonych tylko dla wąskiego grona „fanów premium”.

„Podzieliłam się na kawałki. Zrobiłam coś pierwsza na świecie! Jako osoba publiczna bardzo świadomie wykonałam krok wejścia do świata NFT ponieważ zawsze staram się być krok przed wszystkimi i wyznaczać trendy” – pisze piosenkarka.

#3. Muzyka w końcu pojawiła się na Instagramie w Polsce


Nareszcie doczekaliśmy się muzyki na Instagramie w Polsce. Do tej pory użytkownicy z naszego kraju z zazdrością obserwowali, jak ich koledzy z innych krajów dodają do swoich Stories podkłady muzyczne. Jednak nie muszą już nikomu zazdrościć i od teraz mogą sami wzbogacać swoje relacje o wybraną muzykę.

Jak dodać muzykę do Stories? Po zrobieniu zdjęcia lub nagraniu filmu wystarczy kliknąć w naklejkę przy edycji relacji. To właśnie tam znajdziecie opcję Muzyki i całą masę utworów, które możecie dodać.

Jeśli jednak nie możecie tego namierzyć u siebie, to sprawdźcie może, czy macie zaktualizowaną aplikację.

#4. Apple zaprezentowało nowe iPhone’y


Wiem, wiem. To było już praktycznie tydzień temu i każdy, kto jest zainteresowany tematem, już dawno to sprawdził, a ci, których to nie interesuje, mają to gdzieś. Grzechem byłoby jednak nie wspomnieć o nowym rekordzie cenowym pobitym przez Apple.

Ustanowił go iPhone 13 Pro Max w wersji 1 TB. W polskiej dystrybucji dostaniemy go za jedyne… 8199 zł.

Pozostałe ceny mogą być jednak zaskoczeniem, bowiem Apple wcale nie zwiększyło ich diametralnie względem poprzedniej generacji. Ceny niektórych wariantów są wręcz nieco tańsze w porównaniu ze swoimi odpowiednikami z linii iPhone 12. Zobaczcie zresztą sami na pełną listę cen.

 • iPhone 13 mini 128 GB — 3599 zł
 • iPhone 13 mini 256 GB — 4099 zł
 • iPhone 13 mini 512 GB — 5099 zł
 • iPhone 13 128 GB — 4199 zł
 • iPhone 13 256 GB — 4699 zł
 • iPhone 13 512 GB — 5699 zł
 • iPhone 13 Pro 128 GB - 5199 zł
 • iPhone 13 Pro 256 GB - 5699 zł
 • iPhone 13 Pro 512 GB - 6699 zł
 • iPhone 13 Pro 1 TB - 7699 zł
 • iPhone 13 Pro Max 128 GB - 5699 zł
 • iPhone 13 Pro Max 256 GB - 6199 zł
 • iPhone 13 Pro Max 512 GB - 7199 zł
 • iPhone 13 Pro Max 1 TB - 8199 zł

A jeśli chcecie trochę pośmiać się z nowych memów z okazji wypuszczenia 13, to zapraszam tutaj.

#5. TikTok tylko 40 minut dziennie


Aplikacja Douyin – znana na całym świecie jako TikTok – nie ma łatwego życia. Chiński rząd postanowił bowiem wprowadzić dla chinskich dzieci i młodzieży dzienny limit korzystania z TikToka dla osób poniżej 14 roku życia. Już niebawem będą oni mogli spędzić na TikToku jedynie 40 minut dziennie w godzinach od 6 do 22. Osoby objęte nowym „trybem młodzieżowym” otrzymają również specjalnie wyselekcjonowane treści.

Chiński rząd chce w ten sposób chronić dzieci i młodzież przed szkodliwymi skutkami uzależnienia od internetu. Jak zapewne pamiętacie, nie jest to pierwszy tego typu ruch z ich strony. Nie tak dawno temu przecież ograniczyli czas, jaki młodzież może spędzać w grach on-line do 3 godzin tygodniowo.

W poprzednim odcinku: TVP złożyło dziwne zamówienie na smartfony

3

Oglądany: 57944x | Komentarzy: 118 | Okejek: 243 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało