Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze CDX - Zło, prawie nie do uwierzenia

87 641  
580   51  
Dzisiaj przedstawimy wam tragiczną historię rodziny Bamber, zobaczycie, jak wyglądały pierwsze dni po powrocie z Księżyca członków załogi Apollo 11 oraz kim była i czym zasłynęła Vera Mechnik.

#1. Członkowie szwedzkiej straży przybrzeżnej obserwującą S-363, sowiecki okręt podwodny, który osiadł na mieliźnie w pobliżu Karlskrony w Szwecji, 1981 rok.


27 października 1981 roku, okręt S-363 (okręt podwodny projektu 613) wszedł na skały przy wysepce Torhamnaskär u południowego wejścia do Gåsefjärden na wybrzeżu Blekinge w Szwecji, około 6,2 Mm na południowy wschód od Karlskrony, jednej z głównych baz szwedzkiej marynarki wojennej i został wyrzucony na powierzchnię. Szwedzi, widząc obcą jednostką na swoich wodach terytorialnych, wysłali na pokład nieuzbrojonego oficera, który dowiedział się, że załoga "straciła orientację w wyniku awarii urządzeń nawigacyjnych".
Szwedzi chcieli przeprowadzić śledztwo i wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Agenci, którzy weszli na pokład okrętu podwodnego znaleźli ślady uranu. Oficer polityczny okrętu, Wasylij Biesiedin, przyznał po latach, że w niektórych torpedach były głowice nuklearne i że załoga miała je zdetonować w razie próby opanowania okrętu przez Szwedów.
Finalnie radziecki okręt podwodny tkwił na skałach blisko dziesięć dni. 6 listopada został ściągnięty przez szwedzkie holowniki i odprowadzony na wody międzynarodowe.

#2. Instalacja napisu "Dem Deutschen Volke" ("Narodowi niemieckiemu") na gmachu Reichstagu, 1916 rok.


#3. Powrót do domu z bazarku, Dagestan, 1936 rok.


#4. Zespół Valve Software (obecnie Valve Corporation), którzy są odpowiedzialni za takie gry jak Counter Strike czy Half-Life oraz za założenie platformy dystrybucji cyfrowej Steam, jeszcze zanim zdobyli sławę i popularność, 1997 rok.


#5. As lotnictwa z północnego Wietnamu, Nguyen Van Bay. Podczas wojny w Wietnamie zestrzelił 7 samolotów amerykańskich, z których 5 zostało również uznanych przez USA.


#6. Austro-węgierski żołnierz czyta książkę w swoim "schronie", 1916 rok.


#7. Jeremy Bamber (w środku) na pogrzebie swoich rodziców, siostry i siostrzeńców, 1985 rok.


Około 3.30 nad ranem 7 sierpnia 1985 roku Bamber zadzwonił na policję. Twierdził, że właśnie otrzymał telefon od ojca, który powiedział: - Przyjdź. Proszę. Twoja siostra wpadła w szał i ma broń.
W domu byli wówczas rodzice Bambera, jego 28-letnia siostra i jej dwaj sześcioletni synowie.
Bamber powiedział policji, że jego siostra, była modelka u której wcześniej zdiagnozowano schizofrenię, jest szalona i wie, jak posługiwać się bronią.
Siostra Sheila "Bambi" Caffell została znaleziona martwa na podłodze sypialni rodziców z półautomatycznym karabinem przyciśniętym do gardła. Ciało matki June znajdowało się w tym samym pomieszczeniu. Sześcioletni siostrzeńcy Jeremy'ego, bliźniacy Nicholas i Daniel, zostali znalezieni w swoich łóżkach w innym pokoju na piętrze, podczas gdy zwłoki ojca Nevilla leżały w kuchni na dole. Do wszystkich członków rodziny oddano w sumie dwadzieścia pięć strzałów, większość z małej odległości.
Policja najpierw podjęła trop z Sheilą Caffell jako zabójczynią, która następnie popełniła samobójstwo. Jednakże lekarz Bambi podpowiedział policji, że kobieta w stanie, w jakim się znajdowała, nie byłaby w stanie ani nabić broni, ani z niej celować.
Wszystkie podejrzenia wówczas skierowały się na Jeremy'ego, który stał się jedynym spadkobiercą dużej fortuny rodzinnej. W toku śledztwa podważono fakt, że ojciec dzwonił do niego feralnej nocy. Policja doszła także do wniosku, że podczas masakry, na broni znajdował się tłumik, a nie było go nigdzie w sypialni Bamberów, gdzie znaleziono ciało Sheili. Co więcej w ciele 28-letniej kobiety znajdowały się dwie kule, więc teoria samobójstwa upadła.
Finalnie Jeremy Bamber usłyszał wyrok dożywotniego więzienia, a sędzia określił go jako "zło, prawie nie do uwierzenia". Swój wyrok odbywa w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Wakefield. Mężczyzna nigdy nie przyznał się do winy.

#8. Australijscy żołnierze z misiami koala uratowanymi z pożaru, 2020 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Joan Aldrin, rozmawia ze swoim mężem Buzzem Aldrinem podczas jego 21-dniowej kwarantanny po ukończeniu misji księżycowej Apollo 11, 27 lipca 1969 rok.


#10. Pracownicy firmy Nintendo niszczą podrobione konsole i gry, 1994 rok.


Japońska firma Nintendo, która specjalizuje się w tworzeniu konsol do gier i gier wideo, wypuściła w latach 80. kilka kultowych produktów. Oczywiste jest, że piraci zaczęli bezlitośnie klonować te popularne urządzenia. Nintendo, korzystając ze swoich praw własności intelektualnej, rozpoczęło walkę z piratami w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Na zdjęciu holenderscy pogranicznicy niszczą takie podróbki walcem.

#11. Pierwsza kobieta, arcymistrzyni szachowa Vera Menchik wykonuje ruch na szachownicy - Imperial Chess Club, Londyn, styczeń 1926 rok.


W 1927 roku Międzynarodowa Federacja Szachowa FIDE zorganizowała pierwsze mistrzostwa świata kobiet, które towarzyszyły olimpiadzie szachowej mężczyzn. Był to de facto również pierwszy międzynarodowy turniej szachowy kobiet w historii. Z jedenastu rozegranych na turnieju partii Menchik wygrała dziesięć i jedną zremisowała, odnosząc bezapelacyjne zwycięstwo w turnieju i zdobywając tytuł mistrzyni świata. Do wybuchu II wojny światowej FIDE zorganizowała jeszcze sześć turniejów o mistrzostwo świata kobiet. Dominacja Menchik w kobiecych szachach była absolutna, totalna i niepodważalna. Dość powiedzieć, że angielska szachistka pochodzenia czeskiego rozegrała w trakcie tych siedmiu turniejów 83 partie, z czego zremisowała cztery i przegrała zaledwie jedną.
Menchik była również jedyną kobietą, którą zapraszano na turnieje mężczyzn. Tam nie odnosiła już wielkich sukcesów, ale potrafiła zdobywać wysokie miejsca w turniejach rankingowych niższej rangi. Ma na koncie wygrane z takimi arcymistrzami szachowymi jak Samuel Herman Reshevsky, czy Max Euwe.
Vera Menchik zginęła razem z matką i siostrą od wybuchu pocisku V-1 podczas jednego z ostatnich dni niemieckich bombardowań Londynu, 26 czerwca 1944 roku, przy 47 Gauden Road w dzielnicy Clapham.

#12. George Lucas i Yoda, 1989 rok.


#13. Po powodzi, Johnstown, USA, 1899 rok.


Powódź w Johnstown (zwana także Wielką powodzią z 1889 roku) miała miejsce w piątek, 31 maja 1889 roku. Była tragicznym efektem katastrofalnej awarii zapory South Fork, położonej na południowym rozwidleniu rzeki Little Conemaugh, 23 km w górę rzeki od miasta Johnstown w stanie Pensylwania.
Tama pękła po kilku dniach ekstremalnie obfitych opadów deszczu, uwalniając 14,55 miliona metrów sześciennych wody. Powódź zabiła 2209 osób i spowodowała szkody w wysokości 17 milionów dolarów (około 500 milionów dolarów w 2021 roku).

#14. Chris Farley przed meczem rugby na Uniwersytecie Marquette w 1982 roku.


Amerykański komik Chris Farley był gwiazdą Saturday Night Live od 1990 do 1995 roku. Wystąpił także w kilku niezłych komediach, m.in. w "Beverly Hills Ninja", "Tomcio Grubasek", czy "Bohaterowie z przypadku". Równie głośno co o jego aktorskich dokonaniach było o imprezach i nałogach komika. Był uzależniony od narkotyków, alkoholu i jedzenia. W chwili śmierci, w wyniku przedawkowania narkotyków - mieszanka kokainy i morfiny zwana speedball, 18 grudnia 1997 roku aktor ważył prawie 150 kilogramów przy wzroście 175cm.
Ciekawostką jest fakt, że gdyby pożył kilka miesięcy później, tytułowy bohater jednego z najlepszych filmów animowanych wszech czasów - Shrek, mówiłby właśnie głosem Farley'a. 85-95% tekstów sympatycznego ogra mówiącego głosem Chrisa Farley'a było już gotowe, gdy do reżyserów doszła wiadomość o śmierci 33-letniego aktora. W rezultacie postanowiono rozpocząć od nowa i, jak dobrze wiemy, głosu Shrekowi użyczył Mike Myers.
Farley, umierając w wieku 33 lat w wyniku przedawkowania speedballu, niemalże powtórzył tragiczny los swojego idola, Johna Belushiego. Współtwórca filmu "Blues Brothers" również nie dożył 34. roku życia i również zmarł w wyniku przedawkowaniu speedballu - z tym że w jego przypadku była to mieszanina heroiny i kokainy.

#15. Karawana uchodźców przechodząca obok grobów tych, którzy szli przed nimi, Indie, 1947 rok.


W 1947 roku Indie Brytyjskie zostały podzielone. Powstały dwa nowe niepodległe państwa: Pakistan – zamieszkany w większości przez muzułmanów oraz Indie – zamieszkane w większości przez hinduistów. W wyniku tego rozpadu nastąpiła wielka migracja mieszkańców byłej kolonii brytyjskiej. Muzułmanie zamieszkujące terytorium Indii wyruszyli w kierunku Pakistanu, a hindusi z terenów Pakistanu - w kierunku Indii. Szacuje się, że miejsce zamieszkania próbowało zmienić około 10 milionów osób. W wyniku ciężkich warunków, głodu, a także szeregu starć i zamieszek, życie mogło stracić nawet do miliona uchodźców.

#16. W dniu egzekucji Teda Bundy'ego ten mężczyzna stał przed budynkiem więzienia z napisem "Tuesday is Fryday" i sprzedawał koszulki z napisem "Burn, Bundy, Burn" ("Płoń, Bundy, płoń")


#17. Sfinks, Wielka Piramida i dwie mniejsze Piramidy, Giza, Egipt 4 marca 1862 rok.


#18. Zajęcia zoologii na Uniwersytecie Muzułmańskim Aligarh, Indie Brytyjskie, 1946 rok.


#19. Ranny chłopiec zostaje wyniesiony w bezpieczne miejsce podczas najtragiczniejszych zamieszek piłkarskich wszech czasów. Estadio Nacional, Lima, Peru 1964 rok.


24 maja 1964 roku drużyna Peru w stolicy kraju, Limie, gościła Argentynę. Spotkanie rozgrywane było na Estadio Nacional w obecności 53000 widzów.
Od 60 minuty meczu po bramce Manfrediego Argentyna prowadziła 1:0. W 85 minucie Peru wyrównało, lecz sędziujący to spotkanie Urugwajczyk Ángel Eduardo Pazos nie uznał gola. Ta decyzja rozjuszyła kibiców gospodarzy, którzy postanowili wejść na boisko i wyrazić swoje wielkie niezadowolenie. W wyniku wtargnięcia na murawę mecz przerwano, a peruwiańska policja użyła gazu łzawiącego, co miało uniemożliwić kolejnym kibicom wbiegnięcie na plac gry. Spowodowało to jednak wielką panikę, gdyż ludzie tratowali się nawzajem próbując opuścić Estadio Nacional.
Oficjalna statystyka zmarłych w wyniku tragedii waha się między 328 a 350 osób. W następstwie tej katastrofy rząd ogłosił siedmiodniową żałobę narodową, flagi narodowe opuszczono do połowy masztów.

#20. Jan Szczepanik zwany "polskim Edisonem", autor ponad 50 wynalazków i kilkuset opatentowanych pomysłów technicznych z dziedziny fotografii barwnej, tkactwa czy telewizji. Fotografia wykonana na początku XX wieku.W poprzednim odcinku
3

Oglądany: 87641x | Komentarzy: 51 | Okejek: 580 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.04

23.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało