Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kup samochód z Autobaza.pl!

Używane samochody cieszą się w naszym kraju niesłabnącym zainteresowaniem kupujących. Nie ma w tym nic dziwnego. Kupując kilkuletnie auto możemy zaoszczędzić naprawdę sporo a jednocześnie wciąż cieszyć się doskonale wyglądającym, sprawnym i funkcjonalnym pojazdem. Warto jednak mieć świadomość, że zakup używanego auta to zawsze pewne ryzyko. Nie mamy bowiem pewności, że sprzedający jest z nami uczciwy. Na szczęście istnieją sposoby na to, by je zminimalizować. Jednym z nich jest zapoznanie się z historią pojazdu. W jaki sposób możemy to zrobić? Pora odpowiedzieć na to pytanie.

Jakie zagrożenia czyhają na kupujących używane samochody?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale kupując auto jesteśmy narażeni na wiele oszustw, które wciąż stosowane są nagminnie. W ich skutek możemy nie tylko sporo przepłacić a więc stracić finansowo, ale również narazić się na niebezpieczeństwo. Sprawdźmy więc, na jakie zagrożenia możemy się natknąć.

Pierwszym bardzo poważnym problemem jest zaniżanie przebiegu pojazdu w celu osiągnięcia wyższej ceny sprzedaży. Prawo w naszym kraju zmieniło się w 2019 roku i praktyki takie są obecnie nielegalne. Nie da się jednak ukryć, że sporo sprzedawców samochodów zdaje się tym nie przejmować i nadal cofa liczniki.

Kolejnym problemem są stłuczki. Na rynku jest wiele samochodów, które sprzedawane są mimo tego, że brały udział w wypadkach lub mniej poważnych kolizjach. Teoretycznie nie ma w tym nic złego, jeśli auto zostało naprawione, jest sprawne - może nadal poruszać się po naszych drogach. Warto jednak mieć świadomość, że prace blacharskie czy lakiernicze związane ze stłuczką powinny obniżyć cenę pojazdu. Dlatego też ich wykonywanie ukrywa się przed kupującym chcąc osiągnąć maksymalnie wysoką cenę samochodu.

Historia pojazdu po VIN - najskuteczniejszy sposób na sprawdzenie auta

Jak bronić się przed takimi oszustwami? Przede wszystkim powinniśmy dokładnie sprawdzić pojazd oraz jego dokumentację. Jazda próbna, wizyta w stacji diagnostycznej czy zapoznanie się z książką serwisową daje możliwość ocenienia stanu pojazdu. Nie pozwoli nam jednak w pełni ochronić się przed oszustwami.

Dlatego też dobrym pomysłem jest sprawdzenie historii pojazdu w niezależnych bazach, w których znajduje się każda informacja o danym pojeździe. Aby to zrobić potrzebujemy numeru VIN.

Jest to indywidualny numer, który nadawany jest każdemu pojazdowi. Znaleźć możemy go w dokumentach auta oraz na nim samym. Często znajduje się on na tabliczce instalowanej na wewnętrznej stronie przedniej ściany auta.

Posiadając numer VIN możemy zamówić raport historii samochodu. Znajdziemy w nim wszystkie niezwykle ważne informacje na temat pojazdu. Mowa tu między innymi o danych technicznych (marce, modelu, rodzaju silnika), przebiegu pojazdu, historii incydentów, danych producenta czy usterkach fabrycznych. Słowem, sprawdzenie historii pojazdu po VIN daje nam kompleksową wiedzę na temat danego auta.

Gdzie sprawdzać historię pojazdu?

Wiemy już, że warto sprawdzić historię pojazdu. Gdzie jednak to zrobić? Odpowiedź jest prosta - wykorzystajmy możliwości, które daje nam internet. Jedną ze stron, która oferuje kompleksowe raporty zarówno dla aut zarejestrowanych w Polsce, jak i tych, które dopiero zostały sprowadzone z zagranicy jest serwis Autobaza. To najstarszy serwis w kraju, który jako pierwszy dał kupującym możliwość dokładnej weryfikacji historii i stanu pojazdu.
Co ważne, zamawiając raport na Autobaza.pl otrzymujemy szereg dodatkowych informacji poza tymi, które wspomnieliśmy wyżej. Auto jest bowiem sprawdzane pod kątem przebiegu i ewentualnej kradzieży, dowiadujemy się również o wcześniejszych ogłoszeniach sprzedaży wystawianych w sieci a nawet możemy dowiedzieć się ile razy auto to było sprawdzane w serwisie Autobaza.Podsumowując, kupując używane auto warto zachować ostrożność. Musimy mieć świadomość, że spora część sprzedawców nie jest uczciwa inni zaś sami mogli zostać wprowadzeni w błąd. Sprawdzenie historii pojazdu po VIN z pomocą raportu Autobaza.pl to prosty sposób na to, by uniknąć oszustw lub zawyżonej ceny pojazdu. Przekonało się o tym już wielu kierowców, którzy zaufali temu serwisowi. Ponadto historia pojazdu z autobaza.pl może ci pomóc w obniżeniu ceny auta. Sprzedawca wobec faktów z raportu staje się bezsilny i jest bardziej skory do negocjacji ceny...

Oglądany: 95x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało