Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kolekcja interesujących zdjęć XCIV – co zrobił pewien roztargniony Kanadyjczyk

55 792  
373   46  
W dzisiejszym odcinku "Kolekcji...", między innymi, ciekawe złudzenie optyczne, długa lufa Saddama oraz nietypowa publiczność na koncercie.

#1. Dłonie członków rodziny Sarkerów, bez linii papilarnych.


Rodzina Sarkerów, mieszkająca w wiosce w północnej dzielnicy Radźszahi w Bangladeszu, nie ma odcisków palców. Ta rzadka przypadłość to adermatoglifia.

Głośno stało się o niej w 2007 roku, kiedy pacjentka Petera Itina, szwajcarskiego dermatologa, miała problemy z wjazdem do USA. Jej twarz pasowała do zdjęcia w paszporcie, ale nie można było pobrać od niej odcisków palców do identyfikacji, ponieważ nie miała linii papilarnych.


#2. "Martwe drzewo w Morzu Życia" to instalacja z 2017 roku autorstwa Amirama Dory, przewodnika turystycznego z pobliskiego miasta Arad.


Praca składa się z drzewa zasadzonego na stosie soli w Morzu Martwym. Celem pracy jest pokazanie, że w przeciwieństwie do swojej potocznej nazwy, Morze Martwe jest w rzeczywistości miejscem bogatej aktywności turystycznej, leczniczej i relaksacyjnej.

#3. Północne wejście do Pałacu w Knossos, Kreta.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. 76 lat temu Japonia skapitulowała, a Kanada podpisała się w złym miejscu.

Kliknij i zobacz więcej!

Kapitulacja cesarskiej Japonii została ogłoszona przez japońskiego cesarza Hirohito 15 sierpnia i formalnie podpisana 2 września 1945 roku, kończąc działania na frontach II wojny światowej.

Co ciekawe, na oficjalnym dokumencie Kanada podpisała się w niewłaściwym miejscu, zmuszając każdy kolejny kraj do ręcznego przepisywania podpisu swojego kraju. Jeśli przyjrzeć się uważnie, można zauważyć, że reprezentujący Holandię (“Dominion of the Netherlands Representative”) popełnił literówkę, pisząc “Representive”.

#5. Część lufy "superbroni" Big Babylon, która miała wystrzeliwać satelity w kosmos – projekt kanadyjskiego wynalazcy Geralda Bulla, który finansował Saddam Husajn.#6. 1000-letni baobab.#7. Obuwie damskie sprzed 2000 lat, znalezione w studni wśród ruin rzymskiego fortu podczas wykopalisk archeologicznych w Niemczech.#8. Złoty zachód słońca w holenderskim mieście Houten.

Kliknij i zobacz więcej!


#9. Dwukolorowy liść dyni.

Kliknij i zobacz więcej!


#10. Xoloitzcuintli (nagi pies meksykański) to jedna z najstarszych ras psów. Przewodnik po życiu pozagrobowym starożytnych Azteków.

Kliknij i zobacz więcej!


#11. Widok satelitarny na pustynię Namib. To najstarsza pustynia na Ziemi, powstała w czasach, gdy na naszej planecie żyły dinozaury.#12. Pierwszy koncert w operze Gran Teatre del Liceu w Barcelonie od wybuchu pandemii koronawirusa, 22 czerwca 2020 r. Na widowni zasiadło blisko 2300 roślin doniczkowych.#13. Jednym z najcenniejszych sztyletów na świecie jest sztylet wykonany ze złotego i niebieskiego lapis-lazuli. Wyprodukowany w XXVI wieku p.n.e. (czasy króla Meskalamduga - jednego z pierwszych królów (lugalów) sumeryjskiego miasta Ur).

Kliknij i zobacz więcej!


#14. Partenon po deszczu, Grecja. Fot. Richard Misrach#15. Hiacyntowiec zwyczajny w Pryor’s Wood, Anglia.

Kliknij i zobacz więcej!

Fotografia autorstwa Colina, użytkownika Wikimedia Commons, przedstawiająca olśniewający dywan hiacyntowców w Pryor’s Wood w Anglii. Pryor's Wood to rezerwat przyrody o powierzchni 8,7 hektara w Great Ashby, niedaleko Stevenage w Hertfordshire.

#16. Przystanek autobusowy we Francji, gdzie można umilić sobie czas oczekiwania, wybierając coś do czytania z małej biblioteki.#17. Fotograf dzikiej przyrody, Will Burrard-Lucas, potrzebował sześciu miesięcy, aby uchwycić tego rzadkiego czarnego lamparta nocą.#18. Złudzenie optyczne sprawiło, że statek wyglądał, jakby unosił się nad horyzontem.


Zdjęcie wykonał David Morris u wybrzeży Kornwalii, w pobliżu Falmouth.
Iluzja jest powszechna w Arktyce, ale bardzo nietypowa dla Wielkiej Brytanii.

#19. Gniazdo kolibra w porównaniu do zwykłego klucza.#20. Płonąca karuzela w Bergamo we Włoszech.

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzedniej części konkurs dla leni

3

Oglądany: 55792x | Komentarzy: 46 | Okejek: 373 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.05

29.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało