Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia – fatalna pomyłka policji z Torunia

83 916  
300   77  
Dzisiaj zaskakująco dużo o policjantach i walutach stosowanych w Wielkiej Brytanii. Będą też smocze członki.

#1. Powstała petycja, by smokowi z flagi Walii domalować penis

19163820faa8a133.jpg

To godne pochwały, że Walijczycy tak dbają o swoje dziedzictwo narodowe i wyrażają dumę ze swojego pochodzenia oraz łączących ich wartości. W dążeniu do wzmacniania jedności narodowej część Walijczyków poparła wniosek o domalowanie członka smokowi z flag powiewających na budynkach administracji państwowej w Walii. Zdaniem autora petycji, artysty Rhyna Williamsa, smok powinien prezentować swoje przyrodzenie z dumą należną stworzeniu, które je posiada. Dumne prężenie prącia miałoby również symbolizować dominację i duże zdolności przywódcze. Williams argumentuje, że skoro walijska mennica mogła zadbać o genitalne szczegóły smoka na monetach o wartości 1 i 20 funtów, to równie dobrze to samo można zrobić z wizerunkiem smoka na flagach.

#2. Kanadyjska policja apeluje do dilerów, by nie spuszczali narkotyków w ubikacji

l_191637744f54d6d4.jpg

Prawidłowo funkcjonujący system odprowadzania nieczystości leży w interesie wszystkich mieszkańców danej społeczności, dlatego na przykład nie zaleca się wylewania do zlewu resztek starego oleju czy spuszczania narkotyków w ubikacji. O to drugie zaapelowała policja z dzielnicy York w kanadyjskim mieście Toronto. W opublikowanym na Twitterze wpisie policjanci pochwalili się zdjęciami z nalotu na kilka przestępczych kryjówek i przestrzegli innych przestępców przed próbami spuszczania narkotyków w ubikacji. Zatrzymani przez policję handlarze próbowali pozbyć się za pomocą instalacji kanalizacyjnej 115 kilogramów kokainy.

#3. Na proteście antylockdownowym w Nowej Zelandii pojawiła się jedna osoba

l_191637829f6e99f5.jpg

Europejczyk mógłby uznać, że pandemia w Nowej Zelandii to jedno z najmniej emocjonujących wydarzeń w historii. Nie dość, że dopiero w ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem w Nowej Zelandii zaczęła znacząco wzrastać – choć i tak nie przekracza 100 dziennie – to nawet protesty lockdownowe nie mają tam dynamiki znanej choćby z protestów w największych europejskich miastach. Dlatego też nie doszło do starć z policją ani nawet głośnych okrzyków – w sumie nie wiadomo nawet, czy jedna osoba, która pojawiała się w Auckland, by zaprotestować przeciwko obostrzeniom, miała jakikolwiek transparent. Tak czy siak, policja spisała się wzorowo i w celu uniknięcia zamieszek przekonała jedynego uczestnika protestu do pójścia do domu.

#4. Dziewczynka pocięła banknoty, żeby mieć maskę królowej dla swoich lalek

l_1916379d9e1ceb36.jpg

Pielęgnacja narodowych wartości to najwidoczniej cecha typowa dla mieszkańców Wysp Brytyjskich. Jednak w przeciwieństwie do uzupełniania wizerunku smoka o dumnie sterczące genitalia, w Anglii dbają o to, żeby wizerunek królowej gościł możliwie wszędzie. Taką potrzebę czują nawet dzieci, o czym przekonała się Victoria Ingham, która zauważyła w pokoju swojej córki porozrzucane strzępy banknotów. Córka Ingham, Esme, pocięła po jednym pięcio- i dwudziestofuntowym banknocie, żeby mieć papierową głowę królowej Elżbiety II i móc ją doczepić swoim lalkom. Początkowo matka dziewczynki była zła, ale ostatecznie uznała, że sytuacja jest na tyle zabawna, że puści córce płazem ten występek. W końcu patriotyzmu nie należy mierzyć liczbą głów wyciętych z banknotów.

#5. Michael Caine próbował nie mrugać przez 8 lat

l_1916374f7ad4e2e2.jpg

Jeden powie, że to wyraz poświęcenia się dla sztuki, a inny uzna, że Michael Caine miał chyba za dużo wolnego czasu i tylko głupoty mu w głowie. Faktem pozostaje, że brytyjski aktor przez 8 lat ograniczał mruganie do minimum. W wywiadzie udzielonym portalowi Mirror 88-letni Caine tłumaczył, że w którymś z podręczników do nauki aktorstwa radzono, by dla lepszego efektu aktorzy nie mrugali. Podobno mruganie rozprasza widza i nie pozwala mu tak dobrze skupiać się na grze aktorskiej osoby występującej na scenie. Caine powstrzymywał się od mrugania nie tylko na scenie, ale też na co dzień, przez co bliscy mówili mu, że wygląda jak psychopata.

#6. Policjanci z drogówki nie zauważyli jednej z ofiar w rozbitym aucie

l_191638075c0d8181.jpg

Całkiem niedawno pisaliśmy o policjantach, którzy wrzucili spalone ciało do kontenera, bo myśleli, że to manekin. Tym razem powszechną opinię o poziomie intelektualnym policjantów próbują podtrzymać policjanci z Torunia. Funkcjonariusze tamtejszego Wydziału Ruchu Drogowego nie zauważyli jednej z ofiar wypadku, do którego doszło na trasie z Bydgoszczy do Torunia. Kierowca busa, który zderzył się czołowo ciężarówką, zmarł na miejscu, a kolejne trzy osoby trafiły do szpitala. Jednak ani policjanci, ani ratownicy medyczni, ani strażacy nie zauważyli, że w busie znajdowała się jeszcze jedna osoba. Dopiero po odstawieniu busa na parking policyjny zorientowano się, że pod stertą rozrzuconych materiałów budowlanych przewożonych busem w części bagażowej znajduje się ciało drugiej ofiary. Pięciu funkcjonariuszy drogówki zostało zawieszonych w obowiązkach – czeka ich postępowanie dyscyplinarne.

Ciebie nikt nie będzie przepytywał, ale to przecież nie powód, by darować sobie newsy z poprzedniego odcinka.

11

Oglądany: 83916x | Komentarzy: 77 | Okejek: 300 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

07.12

06.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało