Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Dlaczego Anna Lewandowska nie spała przez pół nocy?

96 942  
231   204  
W dzisiejszym odcinku o Annie Lewandowskiej, która wyznała, że "pół nocy nie spała". Co się stało?

#1. Jędraszewski apeluje do radnych, by nie odrzucali uchwały anty-LGBTArcybiskup Marek Jędraszewski nigdy nie hołdował jednej z głównych zasad wiary chrześcijańskiej, a mianowicie miłowaniu bliźniego swego jak siebie samego. Tym razem kontrowersyjny duchowny przekonywał małopolskich radnych, by nie unieważnili uchwały anty-LGBT. Tego bowiem wymagała od nich Komisja Europejska. Inaczej Małopolska nie dostałaby 2,5 mld euro. Jędraszewski wykorzystał okazję, by znów uderzyć w "ideologię LGBT":
Sejmik woj. małopolskiego jest pod wielką presją. Jeśli nie zgodzi się na obronę przed ideologią, powtarzam, ideologią LGBT, to utraci niemałe środki z Brukseli. Co zrobić? Wybrać pragmatyzm, real-politik jak niektórzy mówią, czy jednoznacznie bronić własnych wartości, honoru, autentycznej wolności.

Warto dodać, że Jędraszewskiego wspierała była premier Beata Szydło. Ostatecznie – w co ciężko uwierzyć – 23 radnych opowiedziało się za podtrzymaniem uchwały, a tylko 14 za jej unieważnieniem.

#2. Biden tłumaczy, dlaczego wycofał amerykańskie wojska z AfganistanuOstatnie dni to koszmar Afgańczyków, którzy znów znaleźli się pod kontrolą talibów. Prezydent USA Joe Biden przekonuje, że wycofanie wojsk amerykańskich z kraju było słusznym posunięciem:
Absolutnie obstaję przy swojej decyzji. Nie mogę powtórzyć błędów poprzedników w Afganistanie, nie stać nas na to, mamy interesy gdzie indziej. Wojsko Afganistanu poddało się, nie próbując nawet walczyć, wydarzenia ubiegłego tygodnia pokazują, że działania amerykańskie powinny być tam zakończone, nasi żołnierze nie mogą ginąć w wojnie, w której nie chcą walczyć sami Afgańczycy.

Biden dodał też, że Chiny i Rosja nie miałyby nic przeciwko, gdyby USA nadal pompowały w Afganistan miliardy dolarów.

#3. Kancelaria Sejmu odmawia udzielenia informacji na temat liczby zaszczepionych posłów

Takiego maila do Kancelarii Sejmu wysłał użytkownik portalu Wykop:W odpowiedzi czytamy, że:Wygląda zatem na to, że przedstawiciele naszego państwa nie mają obowiązku informować o tym, czy zaszczepili się przeciwko Covid-19.

#4. Czarnek ogłasza, że nie będzie się godził na "ideologię ekologizmu"Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podpisał wraz z Ministrem Klimatu i Środowiska Michałem Kurtyką list intencyjny, zgodnie z którym w Polsce będzie się kładło większy nacisk na edukację z zakresu ekologii i klimatu. Czarnek zapowiada jednak, że działania te nie będą miały nic wspólnego z promocją "ideologii ekologizmu":
Będziemy rozwijać edukację ekologiczną i dotyczącą klimatu, ale nie zgadzamy się na jakąkolwiek ideologię ekologizmu, polegającą na humanizacji roślin i zwierząt i animalizacji człowieka. Tego na pewno w podstawach programowych nie będzie.

Ministerstwa będą teraz analizować propozycje działań w celu ustalenia odpowiedniej strategii kształcenia w polskich szkołach.

#5. Kukiz zapowiada, że nie zagłosuje za odwołaniem WitekPaweł Kukiz zapowiedział, że on i członkowie jego ugrupowania będą nadal wspierali PiS. Nie zagłosują też przeciwko marszałek Elżbiecie Witek, która ostatnio znalazła się w ogniu krytyki:
(...) jednym z punktów umowy, którą zawarłem z prezesem Kaczyńskim, jest wspieranie PiS również w sprawach personalnych do końca tej kadencji. To są tylko dwa lata, a ja myślę o polityce i skutkach naszych ustaw w perspektywie dziesięcioleci.

Cały wywiad można przeczytać tutaj.

#6. Anna Lewandowska wyznaje, że "pół nocy nie spała" z powodu dramatu w AfganistanieW ostatnim czasie wszelkiej maści celebrytki robią wszystko, by podczepić się pod temat dramatycznej sytuacji mieszkańców Afganistanu. Do grona wstrząśniętych losami Afgańczyków dołączyła Anna Lewandowska. Celebrytka napisała na Instagramie:
Serce boli! Tyle kobiet i dzieci... potrzebujących pomocy... Pół nocy nie spałam, oglądając te przerażające relacje. Tak bardzo chce się pomóc... tylko jak? Pozostaje się modlić.

Annę Lewandowską obserwuje na Instagramie 3,3 mln osób.

>>> Ostatnio było o Amandzie Sommer

18

Oglądany: 96942x | Komentarzy: 204 | Okejek: 231 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.10

26.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało