Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Oto "kodeks ulicy" ułożony z rad internautów

64 320  
256   72  
Miasto to dżungla, a na ulicach nie ma żartów. Tym razem poproszono internautów, aby podali swoje najlepsze uliczne lifehacki, dzięki którym można nie tylko wyplątać się z ewentualnych kłopotów, ale przede wszystkim uniknąć ich. Oczywiście część rad będzie dotyczyła nieco innej rzeczywistości niż nasza, polska, ale mimo wszystko warto się z nimi zapoznać. Przecież każdy z nas czasem podróżuje.

#1.

Powiedzcie swoim dzieciom, że w razie gdyby kiedyś się zgubiły, niech znajdą najbliższego dorosłego z małym dzieckiem. Sama raz byłam tym dorosłym w Disneylandzie 4 lata temu. Jedliśmy posiłek w barze, kiedy nagle podeszła do nas mała dziewczynka i wyjaśniła nam, że się zgubiła, a mama jej kiedyś powiedziała, że jak się zgubi, ma znaleźć osobę dorosłą z dzieckiem, to ta osoba na pewno pomoże w odnalezieniu rodzica. Dziewczynka posiedziała z nami, a po jakimś czasie usłyszałam nawoływania jej rodziców. Ulga na ich twarzach była nie do opisania.
- Aguacero7

#2.

Jeśli jesteś w nieznanym sobie mieście i nie masz pewności, czy dana okolica na pewno jest bezpieczna, żeby beztrosko sobie ją zwiedzać, szukaj matek z dziećmi. Rzadko bywa tak, że matki zabierają swoje pociechy na spacer w niebezpieczne miejsca. U mnie sprawdziło się to w trakcie moich wycieczek zarówno po Ameryce Północnej, Południowej, Europie i Azji.
- =Xiaozhu

#3.

Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, to znaczy, że coś jest nie tak. Zaufaj swoim pajęczym zmysłom.
- E_911

#4.

Maszeruj szybko i wyglądaj na wkurzonego. Mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś cię będzie zaczepiał.
- Heroshade

#5.

Jeśli grupa ludzi nagle pada na ziemię – zrób to samo!*
- aardvarkheart

*ja wiem, że w naszych warunkach rzadko zdarzają się takie sytuacje, jednak na wakacjach w innych krajach różnie to bywa.

#6.

Posiadanie dobrych manier i odnoszenie się do ludzi z szacunkiem często może uchronić cię przed niebezpieczeństwami, z istnienia których mogłeś nawet nie zdawać sobie sprawy.
- Sin117

#7.

Jeśli nieznany ci policjant przyjdzie do twojego domu w noc poprzedzającą twój wyjazd gdzieś poza granice kraju, nie mów mu, że wyjeżdżasz, dopóki nie zadzwonisz do jego przełożonego i nie upewnisz się, że rzeczywiście jest policjantem. Taka ostrożność oszczędziłaby Kevinowi sporo kłopotów.
- Coughlan16

#8.

Nawet jeśli masz rację i faktycznie masz pierwszeństwo, to musisz pamiętać, że w razie wypadku, to ty jesteś stroną niechronioną (jeśli jesteś pieszym lub poruszasz się na rowerze) i to ty w razie nieszczęśliwego wypadku będziesz stroną najbardziej poszkodowaną. Więc nie pakuj się na przejście dla pieszych lub nie ładuj się przed maskę samochodu tylko dlatego, że masz zielone. Zawsze bądź czujny i ostrożny.
- juhiman

#9.

To, że ktoś jest dla ciebie miły, wcale nie oznacza, że niczego od ciebie nie chce.
- Dajerts

#10.

Jeśli jesteś w niepewnej okolicy, nie zapominaj o zamykaniu drzwi samochodu od wewnątrz.
- kothecat

#11.

Jeśli coś jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe, to na ogół nie jest prawdziwe.
- Dizzy_Amphibian

#12.

W lodziarniach najpierw proś o jedną gałkę lodów. Na ogół pojedyncze gałki są po prostu większe. Potem możesz udawać, że się namyśliłeś i jednak poprosisz dwie gałki. W takich sytuacjach muszą dopasować rozmiar drugiej porcji do tej pierwszej.
- gustavoramosart

#13.

Noś buty, w których wygodnie się biega. Nigdy nie wiadomo, kiedy i przed czym przyjdzie nam uciekać.
- Crocutaborealis

#14.

Jeśli masz portfel pełen pieniędzy, nigdy nie wyciągaj go na widok publiczny. W takich sytuacjach dobrze jest mieć w kieszeni trochę drobnych, którymi można zapłacić za bieżące wydatki.
- MrsDoctorSea

#15.

Jeśli jedziesz samochodem i nagle wjedziesz na szklankę (lód) na drodze, zdejmij nogę z gazu, ale za nic nie naciskaj hamulca. Przeczekaj, aż dojedziesz do końca oblodzenia.
- AltheaInLove

#16.

Nigdy nie wrzucaj na media społecznościowe wpisów informujących, że wyjeżdżasz na wakacje, albo nawet wyjeżdżasz zawodowo. Wszyscy będą wiedzieć, że twoje mieszkanie stoi puste.
- acelkins720

#17.

Kontakt wzrokowy. Samotni napastnicy często wykorzystują element zaskoczenia na swoją korzyść. Jeśli ktoś dajmy na to za tobą idzie i czujesz, że coś jest nie tak, nawiąż z nim kontakt wzrokowy. Jeśli dasz mu do zrozumienia, że jesteś świadomy jego obecności, straci swoją przewagę.
- MildlyobsessedwithSB

#18.

Nigdy nie mów taksówkarzowi, że tak naprawdę nie wiesz, dokąd jedziesz, bo w ogóle nie znasz miasta.
- H0T-S0UP
7

Oglądany: 64320x | Komentarzy: 72 | Okejek: 256 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało