Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Dlaczego tyłki wombatów są tak ekscytujące (oraz parę innych ciekawostek)

38 787  
265   41  
Dawno nie sprawdzaliśmy, co tam słychać u Pana Owsianki, czyli Matthew Inmana z TheOatmeal. Tym razem zabierze nas do niezwykłego świata świata wombatów i powie nam między innymi o ich wyjątkowych... tyłkach.

Posłuchaj.Musimy pogadać......o wombatach.O wombatach można powiedzieć wiele.Są urocze.Są torbaczami, które mogą ważyć do 36 kg.Ich najbliższymi krewnymi są koale.Jeden wombat waży tyle, co trzy koale.Czy stawianie nas jedna na drugiej jest naprawdę konieczne?

Wombaty kopią 30-metrowe nory z dziesiątkami wejść.Jestem wielkim zwolennikiem okien w suficie.

Grupę wombatów nazywa się "wisdom", czyli "mądrość".TYLKO DLA MYŚLICIELI
- Cześć, Cynthia.
- Witaj, Charles.
- Czy kraby myślą, że ryby potrafią latać?
- Ciekawa hipoteza, Higgins. Muszę nad tym pomedytować.

Potrafią biegać z prędkością 40 km/h. To niemal tak szybko, jak Usain Bolt.Ale nie jesteśmy tu po to, aby o tym wszystkim mówić. Jesteśmy tu po to, aby mówić o TYŁKACH.Pewnie słyszałeś o tym, że wombaty robią kupy w kształcie sześcianów, prawda?Jeśli nie, to gratuluję. Właśnie poznałeś fajną ciekawostkę.Twój mózg prawdopodobnie usunął jakieś wspomnienie z dzieciństwa, aby zrobić miejsce dla tej fajnej ciekawostki.Wiedza bezużyteczna: 100% wypełnienia.

Może było to wspomnienie o tym, jak ojciec popychał cię bardzo wysoko na huśtawce.To wspomnienie przepadło i zostało zastąpione sześcienną kostką odchodów torbacza.Niesamowite.- Wyżej, tatusiu, wyżej!
- Tak, moje dziecko.

Ale fajne ciekawostki się na tym nie kończą. Wombaty wydalają 80-100 takich klocków dziennie.Gdyby ludzie robili kupę tak często (uśredniając długość kupy do 10 cm), to w ciągu dnia wydalalibyśmy 10 metrów kupy.To wysokość mniej więcej 11,5 koali.Prosimy o zaprzestanie używania nas jako jednostki miary.

Wow! Te fajne ciekawostki naprawdę są fajne.Ale aż prosi się zadać pytanie, dlaczego kupa wombatów ma taki kształt?Czemu kostka, kuzynie? Czemu nie siekiera?

Ich kupy ułożone jedna na drugiej wyznaczają terytorium i wabią potencjalnych partnerów.Ich totemy z kupy to taka wombatowa wersja znaku "nie wchodzić".Porzućcie wszelką nadzieję wy, którzy wchodzicie do mojej fortecy z kupy.

Albo profilu w serwisie randkowym.Będę się o ciebie troszczył tak, jak troszczyłem się o ten pomnik z kupy.

A powodem, dla którego kupy wombatów mają sześcienny kształt jest to, że mogą je ustawiać jedna na drugiej na różnych wysokich i nierównych powierzchniach, jak kłody i skały, w taki sposób, aby się nie stoczyły.Integralność strukturalna jest symboliczna.

Mówiąc wprost, w ramach komunikacji grają w jengę z dupy.Nietuzinkowe, prawda? Owszem. Ale to nadal nie jest powód, dlaczego się tu dzisiaj zebraliśmy......i rozmawiamy......o wombatach.Jesteśmy tu po to, aby pogadać o ich POŚLADKACH.Pośladki wombatów składają się z kostnych płyt, które połączyły się, tworząc tarczę ochronną.Z wierzchu tarcza pokryta jest warstwami tłuszczu, skóry i futra.Kiedy wombat jest atakowany, daje nura do swojej norki w taki sposób, że zad skierowany jest na zewnątrz.Dzieje się tak dlatego, ponieważ ich opancerzone tyłki zawierają bardzo mało zakończeń nerwowych, więc kiedy są drapane lub gryzione, prawie tego nie czują.Dupa wombata = 100% bezpieczeństwa.

Mają po prostu tarczę Kapitana Ameryki wkomponowaną w swoje fantastyczne pośladki.Będąc w tej pozycji obronnej, wombat często spłaszcza swoje ciało, zostawiając przestrzeń między nim i sklepieniem nory.Kiedy drapieżnik wciśnie głowę w tę szczelinę, wombat zrobi coś niebywałego.Strasznoświnia (to nie jest prawdziwe zwierzę)
Szczelina
Wombatopoślady ze stali
Wombat (prawdziwe zwierzę)

Wombat zacznie uderzać w górę swoimi bojowymi pośladami, miażdżąc czaszkę drapieżnika serią zapierających dech w piersiach trzaśnięć dupą.

I właśnie dlatego, mój drogi czytelniku, rozmawiamy dzisiaj o wombatach.Spoczywaj w pokoju, strasznoświnio. Martwa, ale nie zapomniana.

Mają pociski typu ziemia-dupa.Wspaniałe mordercze pośladki.Uzbrojone zadogrzmoty.Wombaty są uroczymi, wielkimi, szybko biegającymi torbaczami, które srają klockami lego i miażdżą czaszki swoich wrogów przy użyciu brutalnych, ale pięknych pośladków.Są nadzwyczajne. Często o nich myślę. Ty też powinieneś.36

Oglądany: 38787x | Komentarzy: 41 | Okejek: 265 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.10

26.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało