Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - YouTuberka studiująca prawo ukradła logo, bo myślała, że może

97 351  
305   292  
W dzisiejszym odcinku o studentce prawa "Wersow", która nie zna prawa autorskiego. Będzie też o niecodziennej zbiórce zorganizowanej przez liderkę antyszczepionkowców.

#1. Szokująca rozmowa białoruskiej sprinterki z trenerami, którym nakazano wywieźć ją siłą z TokioKryscina Cimanouska stała się bohaterką skandalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio po tym, jak odważyła się skrytykować białoruski związek sportowy. Kobieta dowiedziała się bowiem w trakcie zawodów, że będzie musiała pobiec w biegu, do którego się nie przygotowywała. W efekcie białoruskie władze nakazały ściągnąć Cimanouską jak najszybciej do Mińska. Do sieci wyciekła rozmowa biegaczki z trenerami, którzy grozili, że jeśli nie przestanie mówić, to "popełni samobójstwo":
Wiesz, jak mucha wpada w sieć pająka, to im bardziej się wierci, tym bardziej się zaplątuje. To wszystko. Tak działa życie.

Ostatecznie atletka trafiła do polskiej ambasady w Tokio. Nasze władze zaoferowały jej wizę humanitarną.

#2. Liderka antyszczepionkowców organizuje zbiórkę dla... samej siebieJustyna Socha, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” zaapelowała do swoich zwolenników o pomoc finansową. Powód okazał się dość absurdalny:
Spaliłam sprzęgło. Nowe kosztuje 1000 zł bez robocizny. Jeśli uważasz, że moja praca jest ważna, możesz mnie wesprzeć.

W komentarzach pod postem na Facebooku zaroiło się od słów wsparcia. Nie zabrakło też jednak krytyki. Niektórzy oskarżyli Sochę o nadużycie.

#3. Morawiecki uważa, że opozycja może liczyć na większe wsparcie mediów niż rządPremier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla TV Republika zasugerował, że politycy partii rządzącej muszą częściej podróżować po Polsce i rozmawiać prywatnie z ludźmi, ponieważ nie mogą liczyć na takie wsparcie mediów jak opozycja:
My nie mamy mediów jak nasi oponenci polityczni w ogromnej większości mający dostęp do dużo większej liczby mediów. Można powiedzieć, że jeżeli są jakieś media sprzyjające rządowi PiS, to może jest to z całego spektrum 20 proc. mniej więcej. (...) Dlatego czasami nie wysiadam z samochodu i jeżdżę dużo po Polsce.

Przypomnijmy, że według czerwcowego sondażu prawie połowa Polaków nie ufa "mniejszościowym" mediom.

#4. PiS-owski wojewoda skarży się na publiczność Pol'and'Rock Festival. Owsiak odpowiadaZbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski z ramienia PiS, zadzwonił w piątek do Jurka Owsiaka z pretensjami, że uczestnicy oraz publiczność Pol'and'Rock Festival wykrzykiwali obraźliwe hasła pod adresem rządzących. Organizator WOŚP opowiedział, jak przebiegła rozmowa:
Przed chwilą rozmawiałem z panem wojewodą tego województwa. Myślałem, że mi chce pogratulować. A pan wojewoda zapytał, dlaczego padają takie bluzgi i dlaczego nie reagujemy. Panie wojewodo, tu jest festiwal. Chce mi pan ten festiwal reżyserować, chce mi pan go tworzyć?! To my go tworzymy, nie pan. To my decydujemy, co się tu będzie działo.

Następnie Owsiak zwrócił się do wojewody ze sceny:
Panie wojewodo, nie będzie pan tworzył tego festiwalu swoimi opcjami religijnymi czy politycznymi. To my, WOŚP, ten festiwal tworzymy. Nie pan będzie mówił, o czym mają śpiewać artyści i co będzie krzyczeć publiczność. Ja nie wchodzę w pana podwórko, więc proszę pozostawić ten festiwal nam. Oczywiście jutro może pan zrobić, że ten festiwal trzeba będzie zamknąć. Ma pan moc króla, ma pan moc cesarza. Ale póki co, proszę się stosować do naszych zasad. (...) Chcecie krzyczeć, to idźcie na ulice. Tu jest przyjaźń, miłość, muzyka. Zachowujmy się. Ale ja stoję na straży tego, żeby tu była wolność słowa i wolność wyrazu artystów. Stoję za tym murem.

Pol'and'Rock Festival został skrytykowany m.in. przez "Wiadomości" TVP oraz gwiazdę stacji Magdalenę Ogórek.

#5. Lekarka uważa, że osoby niezaszczepione są jak pijani kierowcyDoktor Lidia Stopyra ze Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie uważa, że powinno się zmienić prawo tak, by osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19 ponosiły większe konsekwencje:
Nie jest tak, że możemy ludziom pozwalać na wszystko. Osoba niezaszczepiona jest jak pijany kierowca. Ktoś może uważać, że najlepiej mu się prowadzi po alkoholu i gdy jedzie z prędkością 150 km na godzinę i uważać, że eksperci ruchu drogowego nie mają racji, że jest to niebezpieczne. Tym niemniej podejmujemy zdecydowane kroki wobec pijanych kierowców i powinniśmy podjąć zdecydowane kroki wobec przeciwników szczepień. Szczególnie wobec tych, którzy tego typu akcje organizują, którzy atakują osoby, które prowadzą szczepienia.

Obecnie w Polsce notuje się jedne z najniższych dziennych przyrostów zakażeń w Europie. Eksperci przewidują jednak, że sytuacja może ulec pogorszeniu już we wrześniu.

#6. YouTuberka studiująca prawo ukradła logo, bo myślała, że możeSukces "Ekipy" sprawił, że niejaka Weronika "Wersow" Sowa urosła rangą do najbardziej znanej polskiej influencerki. 25-latka stała się ostatnio bohaterką skandalu po tym, jak wyszło na jaw, że bezprawnie wykorzystywała w swoich filmach na YouTube logo francuskiego artysty. Przyparta do ściany Weronika postanowiła się wytłumaczyć:
Nie miałam żadnych złych zamiarów w momencie, kiedy wykorzystywałam to logo, bardziej po prostu myślałam, że jest to dozwolone. Tak naprawdę w ogóle się nie zorientowałam w tym temacie i po prostu nie wykupiłam żadnej licencji, nawet wtedy nie wiedziałam, że tak trzeba zrobić. Za bardzo nie czułam jeszcze odpowiedzialności do tego, że powinnam się z nim skontaktować i tak dalej, co było tak naprawdę dużym błędem. Stwierdziłam, że jeżeli się od tego odsunę, przestanę to używać, to tak naprawdę będzie OK, a nie było OK. Przeprosiłam artystę, przepraszam też wszystkich widzów, jeżeli wprowadziłam was w błąd. Jest mi z tym strasznie głupio.

Sytuację pogarsza fakt, iż Wersow kilka lat temu rozpoczęła... studia prawnicze. Najwyraźniej nie uczyła się na nich zagadnień z prawa autorskiego.


>>> Ostatnio było o skandalu na Igrzyskach

13

Oglądany: 97351x | Komentarzy: 292 | Okejek: 305 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało