Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Sposoby na lokalizację Twojego telefonu

0   2  
Zgubiony telefon to ogromny stres, a świadomość, że go brakuje może wywołać wewnętrzną panikę. Telefon to jeden z najbardziej osobistych urządzeń, które każdy z nas posiada i bez którego aktualnie nie wyobraża sobie życia. Ogromna ilość informacji jakie przechowuje jest nie do opisania, a zakup nowego to spore obciążenie dla naszego budżetu. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na lokalizację Twojego telefonu.

Sposoby na lokalizację Twojego telefonu

Jest ich kilka - między innymi śledzenie telefonu. Poniżej przedstawimy najbardziej popularne i skuteczne metody, które umożliwią Ci zlokalizowanie Twojego telefonu.

Zadzwoń na swój telefon

To chyba jeden z najpopularniejszych sposobów po który sięgamy, aby namierzyć swój telefon. Potrzebujemy jedynie znać swój numer telefonu oraz poprosić drugą osobę o to, aby na niego zadzwoniła. Jeśli nie masz w pobliżu siebie nikogo, kogo mógłbyś o to poprosić możesz również skorzystać z darmowej usługi internetowej np. wheresmycellphone.com, aby zadzwonić na swój telefon z komputera.

SMS na swój telefon

Ten sposób sprawdzi się, jeśli zgubiłeś swój telefon poza domem (np. w komunikacji miejskiej lub w miejscu publicznym). Poproś kogoś o użyczenie telefonu i wyślij SMS na swój numer komórki z informacją, pod jakimi danymi kontaktowymi powinna kontaktować się z Tobą osoba, która go znalazła. Taki SMS powinien zawierać Twoje imię i nazwisko oraz sposób skontaktowania się z Tobą.

Przypomnij sobie co robiłaś (-eś)

Kolejnym sposobem na zlokalizowanie swojego telefonu jest przypomnienie sobie co robiłaś (-eś) w momencie, w którym mogłaś (-eś) go zgubić. Nie warto panikować - usiądź na fotelu i spokojnie zastanów się nad tym gdzie byłaś (-eś) i co robiłaś (-eś). Jeśli były to miejsca publiczne np, restauracja zapytaj kelnera, czy ktoś nie zgłosił, że znalazł telefon.

Przeczytaj w wolnej chwili: https://scroll.morele.net/poradniki/skradziony-lub-zgubiony-telefon-jak-znalezc-telefon-zobacz-co-dokladnie-zrobic/

Skontaktuj się z dostawcą usług

Jeśli 3 pierwsze sposoby nie przyniosły spodziewanego rezultatu należy skontaktować się z dostawcą usług telefonii komórkowej, który udostępni Ci lokalizację GPS Twojego telefonu. Jeśli Twoja sieć komórkowa nie posiada takich usług to poproś go o odcięcie usługi od Twojego telefonu.

Lokalizacja Twojego telefonu - czego nie robić?

Podczas próby lokalizacji telefonu powinno zachować się zimną krew i nie panikować. Oczywistym jest, że w telefonie znajduje się tyle cennych danych i informacji, że trudno sobie wyobrazić, aby w takim momencie być spokojnym. Ale tylko spokój pozwoli na szybką lokalizację telefonu i przypomnienie sobie, gdzie go zostawiono.

Więcej takich porad przeczytasz na https://scroll.morele.net/.

1

Oglądany: 363x | Komentarzy: 2 | Okejek: 0 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

15.10

14.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało