Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jesteś artystą lub tworzysz wartościowe treści w Internecie? Zacznij na tym zarabiać!

Artyści, którzy nie należą do głównego nurtu bądź też edukatorzy czy influencerzy działający w obszarze mediów społecznościowych, często nie posiadają wystarczających środków finansowych na rozwijanie swojego kanału. Muzykom trudno jest utrzymać się ze stawek oferowanych przez serwisy streamingowe czy ze sprzedaży płyt, natomiast twórcy działający na kanałach takich jak Youtube czy Instagram często nie mogą liczyć na przychody z reklam, póki liczba ich obserwujących nie uczyni z nich influencerów o dużej wartości marketingowej. Na szczęście, pojawia się coraz więcej alternatywnych źródeł pozyskiwania finansów jako Twórca.

1. Net-Pocket

Net-Pocket to portal, który dopiero co pojawił się na rynku i jest na drodze do zrewolucjonizowania sposobu zarabiania w internecie. Serwis łączy w sobie usługę cashbackową razem z docenianiem Twórców. Jak to działa? Użytkownik rejestruje się w serwisie i podczas internetowych zakupów otrzymuje procentowy zwrot środków na swoje konto. Net-Pocket posiada partnerstwo z ponad 1000 sklepów - w aż tylu miejscach użytkownik może zyskać cashback. Następnie Internauta decyduje, czy pieniądze zamierza wypłacić czy też przeznaczyć na głos dla wybranego Twórcy zarejestrowanego w serwisie. W ten sposób użytkownik nie docenia Twórców z tak zwanej “własnej kieszeni”, lecz przy okazji nabywania rzeczy w sieci. To rozwiązanie jest wygodne oraz praktyczne.
Jeżeli tworzysz bądź umieszczasz w Internecie wartościowe treści i posiadasz konto w minimum trzech mediach społecznościowych, zarejestrowanie się w portalu jako Twórca może być dla Ciebie doskonałą opcją zarobkową. Następnie wystarczy, że powiadomisz osoby, które Cię obserwują o możliwości oddania na Ciebie głosu. Dzięki temu, Net-Pocket umożliwia zarobek w łatwy sposób. Nie jest platformą, która wymagałaby proszenia o finansowanie, a jedynie o głos wykorzystujący zgromadzone punkty cashback. Każdy oddany na Ciebie głos umożliwia Ci także wejście na wyższe miejsce w Rankingu, a w zależności od miejsca możesz liczyć na ogromnie atrakcyjne bonusy finansowe przekazywane przez Net-Pocket.2. Merchandising

Koszulki, papierowe torby, kubki… Opcji na stworzenie własnych firmowych produktów jest mnóstwo. To rozwiązanie chętnie wybierane przez rozmaitych YouTuberów, który swój tzw. merch sprzedają przez strony takie jak teetres.com. Badania wykazały, że YouTuberzy, którzy sprzedają swoje produkty są w stanie zarobić nawet dziesięciokrotnie więcej niż Ci, którzy polegają wyłącznie na reklamach. Jest to prawdą również w przypadku początkujących Twórców. Nawet Ci uzyskujący około 5000 wyświetleń miesięcznie zarabiają około 1-20 $ na samych reklamach, a około 170–870 $ na sprzedaży niestandardowych towarów.
Jeśli posiadasz nawet małą, lecz zaangażowaną społeczność, postawienie na merchandising produktów może być doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Korzystając z pośrednictwa różnych portali internetowych, można wyprodukować charakterystyczne dla Twojego kanału linie t-shirtów czy akcesoriów stosunkowo niskim kosztem. Wystarczy wymyślić interesującą grafikę, która kojarzy się z Twoją twórczością i pozwoli się identyfikować osobom obserwującym Twój kanał jako Twój fanbase.


3. Współpraca

Nawet jeżeli jesteś artystą, influencerem czy YouTuberem, który nie posiada ogromnej ilości obserwujących, możesz wejść w wartościową współpracę. Obecnie coraz bardziej cenieni są tzw. nano influencerzy, czyli osoby, które nie posiadają zbyt wielu obserwatorów, ale za to ich publiczność cechuje zaangażowanie. Nano influencerzy wydają się bardziej wiarygodni, bliżsi użytkownikom, którzy ich śledzą oraz autentyczni. Z tego powodu posiadają przewagę nad kontami, które posiadają wielomilionowe zasięgi.
Jak zacząć przygodę z byciem influencerem czy ambasadorem marki? Możesz zacząć od zarejestrowania się w jednym z portali, który ułatwia współpracę między influencerem, a marką. Serwisy takie jak BrandBuddies czy Whitepress umożliwią Ci przedstawienie Twojego profilu w wyszukiwarkach, z których korzystają tysiące firm, którym zależy na pozyskaniu współpracy.

Net-Go!

Nie musisz być ogromnie znanym artystą bądź osobowością internetową, aby już teraz zacząć pozyskiwać środki finansowe z prowadzenia swojego kanału. Skorzystaj z Net-Pocket, stwórz swoj merch lub zarejestruj się w serwisie dla influencerów aby zacząć zarabiać przy okazji tworzenia tego, co kochasz. Jedyne czego potrzebujesz, to choć mała społeczność zainteresowana Twoim kanałem. Nadszedł czas na Ciebie - net-go!

Oglądany: 142x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.10

15.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało