Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – Niemiła niespodzianka w chińskiej podróbce klocków LEGO

86 939  
295   127  
W dzisiejszym odcinku o narkotykach dla modnych postępowców, prawdziwej motywacji do szczepień i ciągnącej się aferze z komentowaniem meczu finałowego na EURO 2020.

#1. W Wielkiej Brytanii pojawiła się „etycznie pozyskiwana” kokainaNie lada gratka czeka na miłośników kokainy, którzy wcześniej mieli obawy o zażywanie narkotyku z powodów etycznych. Od teraz bowiem mogą oni wciągać koks i troszczyć się o naszą planetę, a przy okazji spać spokojnie. W nieoficjalnej dystrybucji pojawiły się ulotki reklamujące „etycznie pozyskiwaną” i „produkowaną w zrównoważony sposób” kokainę. Każda osoba ze świeżo wykształconymi wyrzutami sumienia o niszczeniu planety czy wspieraniu szarej strefy będzie mogła odetchnąć ze spokojem. Eksperci twierdzą, że „koks dla postępowców” [ang. woke coke] nie ma nic wspólnego z działaniami na rzecz poprawy stanu środowiska ani sytuacji osób zmuszanych do pracy przy produkcji narkotyku i stanowi zwykły zabieg marketingowy. Ale czy ma to jakiekolwiek znaczenie, jeśli można spać spokojnie?

#2. Francuzi tłumnie ruszyli po szczepienia przeciwko COVID-19, gdy prezydent Francji ogłosił, że dostęp do wielu usług w kraju będą mieli tylko zaszczepieniJednak nie loterie czy jakaś tam zbiorowa odpowiedzialność, ale nabierające realnych jak nigdy kształtów widmo zjedzenia kruasanta w domu albo co najwyżej na krawężniku przed piekarnią stanowi skuteczną zachętę do szczepień. Francuzi zaczęli się masowo zapisywać na szczepienia przeciwko COVID-19, gdy prezydent Emmanuel Macron ogłosił, że od sierpnia 2021 roku wstęp do kafejek, restauracji czy centrów handlowych będą miały jedynie osoby w pełni zaszczepione lub posiadające negatywny test na obecność koronawirusa. W dobę po wystąpieniu Macrona na szczepienie zapisało się 960 tysięcy osób, kolejnych kilkaset tysięcy w ciągu następnej doby.

#3. Prezydent Brazylii ma czkawkę od ponad 10 dniZłego diabli nie biorą. A że wywodzący się ze skrajnej prawicy prezydent Brazylii to uosobienie dobra, to musiał w końcu trafić do szpitala. Jako uosobienie dobra trafił do szpitala z niezwykłego powodu. Jairowi Bolsonaro dokuczała czkawka od 10 dni, a gdy dokuczliwość się nasiliła, podjęto decyzję o hospitalizacji Bolsonaro. Możliwe, że polityka czeka operacja, ale to wykażą dokładniejsze badania. W międzyczasie w prezydenckich mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie z Bolsonaro na szpitalnym łóżku i stojącym obok niego księdzem. Zdjęcie opatrzono podpisem: „Z Bożą pomocą wszystko niedługo wróci do normy. Brazylia jest nasza”.

#4. Kobieta nadała swoim dzieciom imiona Metallica, Slayer i PanteraSuper samopoczucie wśród szkolnych rówieśników zapewniła trójce swoich dzieci jedna z mieszkanek Nowej Zelandii, o czym donosi jeden z miejscowych dziennikarzy. David Ferrer poinformował we wpisie na Twitterze, że kobieta nazwała swoje dzieci na cześć legendarnych zespołów metalowych. Prawdziwość historii potwierdza sam Ferrer, który zasięgnął informacji w nowozelandzkim urzędzie stanu cywilnego. „Metallica” doczekała się też drugiego imienia w postaci „And Justice For All” na cześć ulubionego albumu matki, nagranego przez Metallicę. Sama kobieta twierdzi, że wychowywanie takich legend nie należy do najłatwiejszych zadań. Jest też fanką kusz.

#5. TVP Sport wycięło z powtórek finału EURO komentarz Mateusza Borka na temat Dariusza SzpakowskiegoEmocje finału EURO2020 jeszcze nie opadły. Z oczywistych względów inny rodzaj emocji towarzyszy Włochom, a inny Polakom. Bo jeśli nie jesteś w stanie emocjonować się aspektem czysto sportowym, to zostają tematy okołosportowe. A za taki można uznać kwestię odsunięcia Dariusza Szpakowskiego od komentowania finału mistrzostw. Kontrowersyjna decyzja włodarzy TVP Sport odbiła się tak dużym echem wśród fanów piłki nożnej w Polsce, że Mateusz Borek, komentujący mecz w miejsce Szpakowskiego, oddał legendarnemu koledze po fachu swego rodzaju hołd, gdy na zakończenie finału skierował w stronę Szpakowskiego specjalne podziękowanie za wsparcie. Jednak w powtórce finału, którą wyemitowano kilka dni później, fragment dotyczący Dariusza Szpakowskiego zniknął z wypowiedzi Borka. Zapytany o tę kwestię dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski twierdzi, że jeśli komentarz faktycznie okrojono, to zrobiono to nieumyślnie.

#6. W zestawie „chińskich klocków LEGO” z bazą kosmiczną znalazł się klocek z szyldem informującym, że osoby wynoszące tajne informacje zostaną ścięteTrzeba przyznać, że choć Chińczycy przodują w dziarskim procederze podrabiania wszystkiego, to zdarzy im się skopiować coś z najwyższą starannością. Firma Sembo Block produkująca „chińskie klocki LEGO” stworzyła we współpracy z chińskim centrum kosmonautyki zestaw klocków pozwalający na zbudowanie rakiety kosmicznej. W zestawie znalazł się również klocek imitujący znak pochodzący z Centrum Startowego Satelitów Jiuquan. Na znaku widnieje napis ostrzegający, że osoby wynoszące tajne informacje zostaną pozbawione głów. Jeśli klocki mają pełnić funkcję edukacyjną, to Sembo chyba dobrze to rozumie.

Funkcję edukacyjną doskonale spełnia poprzedni odcinek newsów, więc edukuj się, bo jest okazja.
8

Oglądany: 86939x | Komentarzy: 127 | Okejek: 295 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.08

03.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało