Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Skandal z cnotami niewieścimi

74 911  
217   145  
Bohaterem dzisiejszego odcinka będzie minister Czarnek i jego doradcy. W ostatnich dniach z ich ust padło stanowczo za dużo absurdalnych stwierdzeń.

#1. Rydzyk przekonuje, że Czarnek to najlepszy minister edukacji po wojniePodczas pielgrzymki Radia Maryja na jasną górę ojciec Tadeusz Rydzyk oczywiście musiał wypowiedzieć się na temat polityki. Duchowny tym razem skupił się na ministrze Przemysławie Czarnku, nie szczędząc mu pochwał:
Jest tutaj pan minister edukacji i nauki, pan prof. Przemysław Czarnek. Dziękujemy, że następne kierunki zostały powołane, że mamy już magisterskie studia na tzw. informatyce medialnej. Mnie się tak marzy, żeby była taka porządna uczelnia, żebyśmy więcej kierunków mogli otworzyć, jeszcze więcej, żebyśmy mogli ściągać najlepszych wykładowców, nawet z całego świata. Co wy na to? Bo to, co katolickie musi być bardzo porządne i to, co polskie, musi być bardzo porządne, prawdziwie polskie. (...) Kochani, czy nie zgodzicie się, że to jest najlepszy minister edukacji i nauki po wojnie? Dlatego, panie ministrze, ci, którzy nie kochają Polski i pana Boga będą robić wszystko, żeby pana zniechęcić. Niech się pan nigdy nie zniechęca.

Przemysław Czarnek uczestniczył w pielgrzymce razem z żoną.

#2. Suski uważa, że TVN powinien się wzorować na TVPPoseł PiS Marek Suski jest twarzą afery w związku z uderzającym w TVN projektem zmiany ustawy radiofonii i telewizji. Polityk przekonuje jednak, że TVN nie jest głównym obiektem zmartwień partii rządzącej:
Wielokrotnie spotykałem się, z tym że w TVN mijano się z prawdą. Ta stacja jest mało wiarygodna w przeciwieństwie do TVP i TVN powinien się na niej wzorować.

Według sondażu Kantar dla "Faktów" TVN aż 70% Polaków uważa, że ustawa nie powinna wejść w życie.

#3. Ekspert Czarnka obraża czarnoskórych reprezentantów AngliiBurza wokół rasistowskich słów dr. hab. Mirosława Szumiło z IPN, który współpracuje też z MEN. Uczony po meczu Włoch z Anglią zasugerował, że winę za porażkę tych drugich ponoszą czarnoskórzy piłkarze:
Anglików zgubiła poprawność polityczna. Do serii rzutów karnych wystawili aż trzech czarnoskórych zawodników, z których żaden nie strzelił. Trener miał do wyboru bardziej doświadczonych i lepszych piłkarzy. Dlaczego wybrał akurat tych trzech? Podejrzewam, że zadecydował o tym parytet rasowy. Wiem, że FB zaraz uzna mnie za rasistę, ale tak to wyglądało.

Wpis skrytykował m.in. lubelski UMCS, z którym współpracuje Szumiło.

#4. Burmistrz odwołał święto kolorów, bo zdaniem proboszcza to impreza promująca seksPiotr Łapszo, radny z Łap, poinformował na Facebooku, że władze miasta postanowiły odwołać wyczekiwaną imprezę Holi Święto Kolorów. Podobno zrobiono to na wniosek proboszcza, który podburzył wiernych, twierdząc, że Holi to hinduskie święto promujące seks i egoistyczne przyjemności. Łapszo nie rozumie takiego podejścia:
Jako katolik uważam, że jeżeli impreza, wydarzenia czy przedstawienie uderza w Twoje uczucia lub najzwyczajniej Ci się nie podoba, to po prostu w nim nie uczestnicz, a nie usilnie psujesz zabawę tym, którzy mają inny pogląd na sprawę.

W sieci nie brakowało komentarzy oburzonych wiernych, którzy nie życzyli sobie seksu w Łapach.#5. Radny z PiS wnioskuje o dymisję wiceburmistrza Augustowa, ponieważ zaprosił na koncert raperów, którzy przeklinaliMarcin Kleczkowski oskarżył zarząd miasta o promowanie patologii. Wszystko przez to, że na imprezie z okazji rozpoczęcia wakacji pojawił się Tede i Wac Toja:
Podczas śpiewania oraz rozdawania autografów raper wręcz ostentacyjnie pił alkohol. W wydarzeniu uczestniczyły nawet kilkunastoletnie dzieci.

Radny domaga się odwołania wiceburmistrza Filipa Jerzego Chodkiewicza:
Promowanie przez zastępcę burmistrza występów artystów nawołujących do patologicznych zachowań, takich jak: zażywanie narkotyków, spożywanie alkoholu czy agresji wobec policji, jest sytuacją niedopuszczalną i nie będzie akceptowane.

Ratusz tłumaczy, że mieszkańcom koncert bardzo się podobał i nie widzą problemu w zachowaniu raperów.

#6. Doradca Czarnka chce "ugruntowania dziewcząt do cnót niewieścich"W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" dr Paweł Skrzydlewski wyjaśnił rolę rodziny w wychowaniu dzieci na dobrych ludzi:
Tylko dzięki cnotom społecznym możemy uzyskać człowieka dojrzałego, czyli takiego, który umie spełniać dobro. Żeby jednak te cnoty mogły się rozwijać, to trzeba mieć zdrową rodzinę, opartą na monogamicznym nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety.

Jego zdaniem istotną kwestią jest „właściwe wychowanie kobiet”, a konkretnie „ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”. W rozmowie z Onetem wyjaśnił, co ma na myśli:
Cnoty niewieście szczególnie akcentują godność kobiety, która wynika przede wszystkim z jej człowieczeństwa, ale też z tego, że przez nią przychodzi nowy człowiek na świat i jest przez nią wychowywany, formowany. Kobieta jest tą, która w rodzinie odgrywa decydującą rolę.

Cały wywiad można przeczytać tutaj.

>>> Ostatnio było o seksownej singielce

15

Oglądany: 74911x | Komentarzy: 145 | Okejek: 217 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.09

22.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało