Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Skok ze spadochronem - fakty i mity

7 532  
Wiele się słyszy o tej atrakcji, jednak nie wszyscy wiedzą, na czym dokładnie polega. Na pewno jest spadochron, z którym się skacze. Skąd, jak długo, czy to jest bezpieczne? Wyjaśnijmy raz na zawsze wszelkie wątpliwości na temat skoku ze spadochronem.

Ile trwa skok ze spadochronem?

Atrakcja ta składa się z kilku etapów. Na całość należy przeznaczyć około 1 do 2 godzin. Skok ze spadochronem rozpoczyna się przygotowaniem teoretycznym, szkoleniem z zasad bezpieczeństwa i doborem odpowiedniego sprzętu. Dopiero wtedy, gdy instruktor uzna, że uczestnicy są odpowiednio przygotowani jest czas na lot.Skoki oddawane są zwykle z wysokości około 3000-4000 metrów z pokładu małego samolotu. Już samo wznoszenie się na odpowiednią wysokość stanowi atrakcję samą w sobie. Taki lot trwa około 15 minut i w tym czasie masz możliwość podziwiania widoków, które czekają Cię podczas skoku. Po osiągnięciu wymaganego pułapu wraz z drugim skoczkiem wyskakujecie z pokładu!Początkowa faza lotu to swobodne spadanie, które może trwać do 1 minuty. W odpowiednim momencie otwierana jest czasza spadochronu i nadchodzi czas na swobodny lot - od 5 do 15 minut. W tym momencie możesz oglądać okolicę z zupełnie innej perspektywy! Planując skok ze spadochronem najlepiej jest mieć cały dzień wolny, aby móc w pełni skupić się tylko na tym przeżyciu.

Czy skok ze spadochronem na prezent to dobry pomysł?

Jeżeli przyszedł Ci do głowy, to prawdopodobnie tak!Należy jednak wziąć pod uwagę to, że prezent ma być radością przede wszystkim dla osoby obdarowanej. Ktoś z silnym lękiem wysokości lub agorafobią z całą pewnością nie skoczy. Jeżeli jednak planujesz obdarować fana mocnych wrażeń, który lubi kolekcjonować ekstremalne doświadczenia, to nie ma nic lepszego! Warto rozważyć opcję z filmowaniem, aby mieć pamiątkę z tego wydarzenia.

Ile kosztuje voucher na skok spadochronowy?

Nie oszukujmy się, wiadomo że w prezentach chodzi głównie o emocje, ale cena również odgrywa ważną rolę. Każdy samodzielnie ocenia, ile to dla niego drogo a ile tanio. Do niektórych wydatków należy się wcześniej przygotować, aby nie nadwyrężyły domowego budżetu.Cena skoku ze spadochronem zaczyna się w granicach 600 - 800 zł zależnie od lokalizacji. Warianty z wliczonym filmowaniem zwykle kosztują około 1000 zł. Co składa się na tą kwotę? Jest to oczywiście ubezpieczenie OC skoczka, lot awionetką, sprzęt, paliwo, przeszkolenie i oczywiście czas całej ekipy. Spadochrony, samoloty oraz wszelkie akcesoria wymagają przeglądów technicznych i napraw, co również kosztuje. Filmowanie skoku występuje w różnych wariantach.Tańszy obejmuje zdjęcia robione z ręki przez skoczka, z którym lecimy. Ten droższy wiąże się z udziałem kamerzysty, który skacze obok nas i wykonuje zdjęcia cyfrowe oraz nagrywa film, który jest później montowany. Jak widać, atrakcja nie jest najtańsza, ale na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.Co to znaczy, że skok ze spadochronem jest w tandemie?

Tandem, czyli dwoje ludzi. Skoki spadochronowe realizowane jako rozrywka dla niedoświadczonych osób zawsze są realizowane w tej formie. Oznacza to, że uczestnik jest przypięty do doświadczonego skoczka, który ma kontrolę nad przebiegiem atrakcji. Używa się do tego specjalnych, atestowanych pasów o wytrzymałości 4 ton. Biorąc pod uwagę, że zwykle maksymalna dopuszczalna masa ciała uczestnika wynosi około 100 kg, nie ma obaw, że pasy się jakkolwiek poluzują. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie.


Bezpieczeństwo skoku ze spadochronem

Podstawową wątpliwością jest zawsze kwestia tego, czy spadochron się otworzy w locie i co, jeżeli nie. Za to odpowiada instruktor, więc uczestnik atrakcji absolutnie nie musi się o to martwić. Jest on wyposażony w 2 spadochrony: główny i zapasowy.Do tego istnieje mechanizm zabezpieczający, który otwiera spadochron automatycznie na odpowiedniej wysokości. Instruktorzy mają też uprawnienia do skoków tandemowych oraz bogate doświadczenie, aby w pełni panować nad sytuacją.

Oglądany: 7532x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.10

22.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało