Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak wycenić używany telefon - sprawdź co ma wpływ na jego wartość

2 139  
Każdego roku, popularne firmy elektroniczne wypuszczają na rynek kilkanaście nowych telefonów. Urządzenia te posiadają coraz lepsze aparaty oraz pojemniejsze baterie. Tak szybki rozwój techniki sprawia, że chęć i potrzeba zmiany następuje stosunkowo szybko po zakupie nowego telefonu. Jak więc przygotować i sprzedać używany telefon?

Co robić, żeby wartość smartfona drastycznie nie spadła?

Po zakupie nowego urządzenia warto pamiętać o zachowaniu dowodu zakupu oraz oryginalnych akcesoriów (ładowarki, słuchawek). Niekiedy kupujący nie chce otrzymać słuchawek ze względów higienicznych. Warto mu jednak je zaproponować.
Każdy smartfon opakowany jest w pudełko. Oryginalny kartonik zwiększa atrakcyjność telefonu przeznaczonego na sprzedaż i ponosi wartość tej sprzedaży.


Akcesoria po zakupie - w co warto się wyposażyć?

Smartfony mają duże wyświetlacze, stąd wyższe prawdopodobieństwo ich uszkodzenia przy upadku. Dobrze jest zainwestować w folię lub szkło ochronne, które zminimalizuje prawdopodobieństwo pęknięcia ekranu lub powstania przypadkowych rys.
Obudowa to równie ważny element. Założenie etui na telefon da gwarancję, że telefon będzie wyglądał jak nowy.
Chcąc kupić wysokiej jakości akcesoria do swojego telefonu warto skorzystać z oferty sklepu Etuo.pl, który jest liderem na rynku.


Przygotowanie smartfona do sprzedaży

Kiedy właściciel zdecyduje się na zbycie aparatu, należy zdjąć szkło lub folię ochronną oraz case i dokładnie umyć ekran miękką ściereczką. Usunie się w ten sposób resztki kleju oraz zabrudzenia powstałe przy użytkowaniu. Dodatkowo należy wyczyścić tył telefonu. Dzięki temu będzie można zrobić zdjęcia, które zachęcą do sprzedaży.

Dobre zdjęcia i opis

Te dwa elementy są odpowiedzią na pytanie: Jak sprzedać telefon?
Pierwszym elementem, który przyciąga potencjalnego kupca, są zdjęcia. Dobrze wykonane, ukazujące brak skaz zwiększają szansę na spieniężenie telefonu. Zdjęcia powinny być wykonane w dobrej jakości. Dobrze jest umieścić w kadrze akcesoria. W opisie należy zaznaczyć, jakie są ewentualne wady. Bardzo ważnym aspektem jest przedstawienie zalet urządzenia. Utwierdza to potencjalnego kupca, że warto zainwestować w tego smartfona.

Portale aukcyjne i portale sprzedażowe

Kiedy zdjęcia są gotowe i opis przygotowany, trzeba urządzenie wycenić. To, gdzie sprzedać telefon, jest jednym z najważniejszych pytań. Istnieje wiele stron, które oferują telefony na sprzedaż:
  • OLX,
  • Sprzedajemy.pl,
  • Allegro,
  • Grupy sprzedażowe na Facebook'u.
Wystawienie smartfona na powyższych stronach zwiększa prawdopodobieństwo sprzedaży z sukcesem, gdyż są one odwiedzane przez tysiące kupujących dziennie.

Sprzedaż stacjonarna

W serwisie czy lombardzie można również dokonać wyceny oraz sprzedaży telefonu. Zostanie on sprawdzony pod względem technicznym i ewentualnie naprawiony.

Wycena - jak się za to zabrać?

Znając już miejsca w Internecie, gdzie sprzedać telefon, należy dokonać analizy sprawności technicznej i aspektu wizualnego.
Nie czując się na siłach, by samodzielnie dokonać wyceny, można udać się do stacjonarnego punktu, gdzie dokonają tego za nas. Można mieć wtedy pewność, że będzie to zrobione rzetelnie. Trzeba mieć na uwadze jednak, że wycena może być zaniżona ze względu na narzucenie przez serwis marży.
W przypadku sprzedaży internetowej, można ocenić klasę telefonu np.:
  • A+ urządzenie wygląda jak nowe, nie ma żadnych śladów użytkowania.
  • A Urządzenie może nosić niewielkie ślady użytkowania.
  • AB Na obudowie i wyświetlaczu mogą znajdować się rysy.
  • B Urządzenie jest w 100% sprawne, jednak może nosić duże ślady użytkowania.
Dzięki zastosowaniu tych wskazówek, wycena oraz to, gdzie sprzedać telefon nie będą już takie trudne

Oglądany: 2139x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.10

21.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało