Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Coboty – roboty przemysłowe dla każdego

Wysokie koszty zatrudnienia i rosnąca konkurencja sprawiają, że coraz więcej firm inwestuje w automatyzację swoich procesów produkcyjnych. Wyspecjalizowane roboty przemysłowe zmniejszają fizyczny udział człowieka, znacznie przyśpieszają pracę i ograniczają straty materiałowe.

Jaki robot dla małej i średniej firmy?

Dla małych i średnich firm zakup tradycyjnego robota przemysłowego jest ogromnym wydatkiem. Zwłaszcza że obsługują one tylko jedną część procesu produkcyjnego. Coboty, czyli roboty współpracujące mogą być wykorzystywane w każdej firmie, gdyż ich niewielkie rozmiary i mobilność sprawiają, że mogą obsługiwać wiele stanowisk pracy. Te zaawansowane technologicznie automaty można łatwo przestawiać i dostosowywać do aktualnych potrzeb. Doskonale sprawdzą się do wykonywania prac monotonnych i skomplikowanych. Dzięki wbudowanym systemom i czujnikom bezpieczeństwa mogą być stosowane w bliskim sąsiedztwie pracownika, nawet w niewielkich pomieszczeniach. Ich cena dostępna jest dla każdej firmy, a poniesiona na ich zakup inwestycja szybko się zwraca. Roboty przemysłowe nie wymagają specjalnych kompetencji, gdyż są łatwe i intuicyjne w obsłudze. Stanowią tym samym szansę na rozwój dla każdej firmy, gdyż zwiększają wydajność i podnoszą jakość wykonania produktu.


Roboty przemysłowe od Universal Robots

Universal Robots to duńska firma, która opracowała technologię robotów przeznaczonych do delikatnej współpracy z ludźmi. Coboty wyróżniają się szerokim zakresem funkcji, dzięki czemu mogą być stosowane w różnych branżach. Pomagają one zautomatyzować praktycznie każdą czynność manualną w przedsiębiorstwie – od paletyzacji, poprzez formowanie wtryskowe, montaż, spawanie i malowanie, aż po wkręcanie. Roboty współpracujące sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagana jest powtarzalność produkcji. Te innowacyjne urządzenia nie wymagają specjalistycznych kompetencji, gdyż ich obsługa jest prosta. Barierę w automatyzacji firma zlikwidowała przy pomocy internetowej Akademii Universal Robots. Niezależnie od zadania, urządzenia pomagają zwiększyć wydajność i konkurencyjność na rynku.


Czy coboty to opłacalna inwestycja?

Z punktu widzenia małej i średniej firmy coboty, czyli roboty współpracujące ogromnie ograniczają koszty produkcji. Eliminują błędy w procesie produkcyjnym i ograniczają odpady. Mają ponadto znaczny wpływ na jakość i precyzję wykonania. Możliwość dynamicznego dostosowania robota do potrzeb produkcji zwiększa możliwości przerobowe firmy. Może ona skierować pracowników do bardziej kreatywnych prac. Niewątpliwą zaletą są również zaawansowane funkcje bezpieczeństwa zwiększające ochronę pracowników. Nowoczesne współpracujące roboty przemysłowe wspierają ponadto procesy kreatywne. Sprawdzają się również wszędzie tam, gdzie prace są niebezpieczne. Coboty nie zużywają dużo energii elektrycznej, a czas zwrotu takiej inwestycji jest szybki.
Dzięki cobotom możliwa jest automatyzacja każdej firmy bez względu na jej wielkość. Przekłada się to na ogromne ułatwienie i usprawnienie procesów produkcyjnych i stanowi szansę na rozwój firmy oraz zwiększenie jej konkurencyjności na rynku.

Oglądany: 380x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało