Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia – mężczyźnie przeszkadzało drzewo sąsiada, więc przyciął je w połowie

90 865  
326   323  
Spory sąsiedzkie, bezwstydne manekiny i napromieniowane świniodziki to tylko niektóre wątki dzisiejszego odcinka. Reszta też niczego sobie.

#1. Manekiny z ubraniami znikną ze sklepów w północnej Nigerii, bo zaczęły wywoływać u niektórych kosmate myśli

l_1906051173f17292.jpg

Jak się komuś wszystko z dupą kojarzy, to i na widok manekina może go ogarnąć gorączka. A że lepiej zapobiegać niż leczyć, to wszystkie manekiny w stanie Kano na północy Nigerii znikną ze sklepów. Kano to muzułmański stan, w którym obowiązuje prawo szariatu, a policja ma w tym zakresie spore uprawnienia. Tylko jak producenci i właściciele sklepów z odzieżą będą prezentować sprzedawany towar? Tego już lokalna policja, która wprowadziła zakaz, nie tłumaczy. Za to szef policji stanowej Harun Muhammad Sani Ibn Sina ostrzega, że policja będzie prowadziła kontrole w sklepach.

#2. Koncern samochodowy przywołuje do serwisu auta, bo okazało się, że plastikowy lewarek w zestawie naprawczym to nie był najlepszy pomysł

l_19060521a07ee073.jpg

Paaaanie, te dzisiejsze plastikowe lewarki to już nie te same plastikowe lewarki co kiedyś. Dlatego General Motors zamierza przywołać do serwisu 135 tysięcy modeli aut Buick Encore GX i Chevrolet Trailblazer, w których do zestawu naprawczego dołączono lewarek z tworzywa sztucznego. Producent zapewnia, że, o dziwo, lewarek działa tak jak powinien, jeśli umieści się go w odpowiednim miejscu auta, jednak znając umiłowanie przeciętnego użytkownika do czytania instrukcji, a w szczególności opasłych tomiszczy instrukcji obsługi auta, używanie plastikowego podnośnika do dźwigania ważącego ponad tonę auta mogłoby się skończyć kosztowną nauczką, że instrukcję mimo wszystko warto czasem przeczytać.

#3. Na terenach w pobliżu Fukushimy osiedliły się radioaktywne świniodziki

l_1906053baa177f34.jpg

Choć od potężnego tsunami, które nawiedziło wschodnie wybrzeże Japonii, minęło już 10 lat, to jego skutki odczuwane są do dzisiaj. Co więcej, one się ciągle zmieniają i w niektórych przypadkach zaczynają żyć własnym życiem. Tak jak dziki, które zeszły z gór, gdy 160 000 osób musiało opuścić skażone tereny wokół elektrowni atomowej w Fukushimie, którą uszkodziła fala tsunami. Zwierzęta opanowały opustoszałe miasta i zaczęły krzyżować się ze świniami, które uciekły w popłochu ze swoich gospodarstw rolnych. Ponadto u zbadanych osobników wykryto promieniotwórczy cez-137, którego poziom przekraczał normę ponad 300-krotnie.

#4. Właściciel domu obciął połowę korony drzewa rosnącego u sąsiada

l_19060500101db0d1.jpg

Do klasycznego sąsiedzkiego sporu doszło na przedmieściach brytyjskiego miasta Sheffield, gdzie właścicielowi jednego z domów zaczęła przeszkadzać jodła rosnąca po drugiej stronie płotu. Mężczyzna zaczął się w pewnym momencie skarżyć swojemu sąsiadowi, u którego rosło drzewo, że nie może spać z powodu śpiewu ptaków siadających w koronie drzewa. Właściciel jodły, 56-letni Bharat Mistry, był zdziwiony reakcją sąsiada, z którym wiele lat wcześniej dogadał kwestię obecności drzewa. Jeszcze bardziej się zdziwił, gdy zamówiona przez sąsiada ekipa ogrodnicza przycięła koronę drzewa zgodnie z linią graniczną posesji obu mężczyzn i uczyniła z rośliny pół-drzewo i pół-mem, który natychmiast obiegł Internet. Trudno się jednak spodziewać, by tego rodzaju sława zjednoczyła skłóconych sąsiadów.

#5. Kanadyjczycy wpadli w szał i zaczęli podpalać kościoły

l_1906055de3ddc376.jpg

Wygląda na to, że hasło „Burn your local church” [Podpal najbliższy kościół] nie jest już tylko sloganem wyrażającym pewien światopogląd – przynajmniej w Kanadzie, gdzie zaczęło dochodzić do dewastacji katolickich świątyń. Gwałtowne zachowanie Kanadyjczyków to odpowiedź na makabryczne znaleziska na terenie katolickich szkół funkcjonujących w Kanadzie w XIX i XX wieku, gdzie miejscowe grupy religijne dopuszczały się niewyobrażalnego bestialstwa wobec dzieci rdzennych mieszkańców Kanady. Choć od dłuższego czasu informacje o tych nieludzkich praktykach przedostawały się do mediów, to czara goryczy przelała się dopiero teraz. Rozwścieczeni Kanadyjczycy w jednym tylko tygodniu podpalili cztery świątynie, a w Dniu Kanady zdewastowali 10 kolejnych kościołów w prowincji Alberta, odciskając na nich ślady dłoni czerwoną farbą i malując liczbę 215 symbolizującą liczbę dzieci, których szczątki znaleziono w maju na terenie jednej ze szkół w prowincji Kolumbia Brytyjska. Mimo apeli duchownych o rozwagę i powstrzymanie się od wrzucania wszystkich do jednego wora, trudno spodziewać się uspokojenia sytuacji – szczególnie że odkrycie kolejnych mogił to zapewne tylko kwestia czasu.

#6. Na Tajwanie do sprzedaży trafiła zabawka, która rapuje po polsku o kokainie

l_1906054416594635.jpg

Zabawki powinny służyć nie tylko rozrywce, ale również edukacji. A kiedy najlepiej zacząć uczenie dzieci o narkotykach, jeśli nie możliwie wcześnie i w przyjazny dzieciom sposób? Do sieci sklepów Carrefour na Tajwanie trafił zabawkowy kaktus, który tańczy, śpiewa i zdaniem producenta może pobudzać kreatywność dzieci. W tym ostatnim nie ma żadnej przesady, ponieważ pluszowy kaktus rapuje między innymi o tym, że „tylko jedno w głowie mam, koksu pięć gram”. Utwór w oryginalnym wykonaniu polskiego rapera Cypisa jakimś cudem wykorzystano przy tworzeniu zabawki, która następnie trafiła do sieci sklepów na Tajwanie oraz tamtejszych platform handlowych w Internecie. Sprawę nagłośniła jedna z Polek mieszkających na wyspie, a wątek podchwyciły lokalne media, wywołując burzę wśród użytkowników mediów społecznościowych na Tajwanie.

Zobacz też, z jakimi zagrożeniami musi się liczyć mężczyzna uprawiający ostry seks.

14

Oglądany: 90865x | Komentarzy: 323 | Okejek: 326 osób