Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Garść weekendowych ciekawostek wagi ciężkiej oraz lekkopółśredniej XV - wynocha z mojego autobusu

61 887  
248   12  
Dziś mamy w "Garści...", między innymi, wymarzonego kochanka Marylin Monroe, złodzieja królewskiej bielizny oraz gościa, który oszukał bank...

#1. Jedzenie, które zwiększa szansę zawału


"Heart Attack Grill" w Las Vegas serwuje wyłącznie posiłki o wysokiej zawartości tłuszczu i/lub cukru. Goście tego zakładu ubierają się w szpitalne ciuchy, kelnerki przebierają się za pielęgniarki, a ci z klientów, którzy ważą powyżej 150 kg, jedzą tam za darmo. Podobno restauracja rzeczywiście doświadczyła kilku śmiertelnych zawałów serca, zarówno wśród personelu, jak i wśród odwiedzających.

#2. Naziści zredagowali Biblię


W latach czterdziestych naziści stworzyli własną Biblię, w której brakowało Starego Testamentu, a Nowy Testament został zredagowany, aby usunąć wszystkie hebrajskie imiona, a także genealogię Jezusa, która potwierdzała jego żydowskie pochodzenie. Natomiast zachowano wszystkie opisy tych działań Żydów, które stawiały ich w złym świetle.

#3. Pierwszy stalker kradł bieliznę, i to nie byle komu


Thomas Jones, 14-letni nastolatek, wszedł do Pałacu Buckingham w 1838 roku i wypchał sobie spodnie bielizną królowej Wiktorii. Został przyłapany podczas próby wymknięcia się z pałacu. Po dwóch kolejnych włamaniach Jones został skazany na trzy miesiące ciężkich robót. Thomas Jones nazywany jest pierwszym prześladowcą w historii – człowiekiem nękającym celebrytę.

#4. Kierowca autobusu nie zawsze bije brawo...


W 2018 roku kierowca autobusu w Paryżu wyrzucił wszystkich pasażerów z autobusu, ponieważ żaden z nich nie próbował pomóc i nie ustąpił miejsca osobie na wózku inwalidzkim. Kierowca sam pomógł mężczyźnie ze stwardnieniem rozsianym wsiąść do autobusu i pojechał z tym jedynym pasażerem dalej swoją trasą.

#5. Sprytny Bob


Na liście autorów niektórych piosenek Boba Marleya, w tym przeboju „No woman, no cry”, oprócz samego Marleya widnieje pewien człowiek – Vincent Ford. Ford był właścicielem darmowej stołówki. Marley umieścił go na liście autorów, aby mógł otrzymywać tantiemy nawet po śmierci muzyka i dzięki tym pieniądzom nadal pomagać potrzebującym.

#6. Piękna i mądry


W młodości Marilyn Monroe i jej współlokatorka Shelley Winters sporządziły listę mężczyzn, z którymi chciałaby się przespać. Nie było nikogo poniżej 50 roku życia, a jednym z faworytów Monroe był… Albert Einstein.

#7. Złodzieje mózgu


Początkowo mózg wydobyty z głowy zmarłego prezydenta USA był przechowywany w pudełku ze stali nierdzewnej, które przekazano Secret Service. Pudełko pozostawało zamknięte w Białym Domu do 1965 roku, kiedy brat JFK, senator Robert F. Kennedy, nakazał przechowywanie go w budynku Archiwum Narodowego. Stamtąd mózg Kennedy'ego zniknął bez śladu, a jego miejsce pobytu jest nadal nieznane.

#8. Jak "wydymać" bank


Emmanuelowi Nwude i jego wspólnikom udało się oszukać na kwotę 242 milionów dolarów dyrektora banku Noroeste SA za pomocą „nigeryjskich listów” (191 mln dolarów gotówki plus zaległe odsetki). Bank przesłał im pieniądze na sfinansowanie budowy nieistniejącego lotniska. Kiedy oszustwo zostało ujawnione, oszuści trafili do więzienia, a bank zbankrutował.

#9. Testowanie spadkobierców


W 1902 roku w Berlinie zmarł bogaty człowiek o nazwisku Pfeifer.
Mężczyzna ten nisko cenił charaktery swoich bliskich i sporządził oryginalny testament. Zgodnie z jego ostatnią wolą każdy krewny, który NIE pójdzie za trumną, otrzyma 300 marek.

Pozostała część spadku miała zostać rozdzielona według specjalnego zapisu ogłoszonego po pogrzebie. W dokumencie tym stwierdzono jedynie, że fortuna Pfeifera ma być podzielona między tych, którzy odmówili wzięcia 300 marek i poszli w kondukcie pogrzebowym.

Nie było potrzeby dzielenia się – całą kwotę otrzymała jedna starsza kobieta, daleka krewna zmarłego.

#10. Nie zostawiaj piwa na Tronie Szatana


Na cmentarzu w Cassadaga na Florydzie w USA na grobie znajduje się ławka, którą miejscowi nazwali „diabelskim krzesłem”. Według legendy jeśli ktoś odważy się usiąść na nim po zmroku, usłyszy diabelskie szepty. Jeśli zaś pozostawi się na nim zamkniętą butelkę lub puszkę piwa, rankiem będzie ona pusta, bez śladów jej otwierania.

#11. Won mi z obcisłymi dżinsami!


W maju 2021 r. Kim Dzong Un prawnie zakazał noszenia obcisłych dżinsów w całej Korei Północnej.

#12. Borat w Księdze rekordów


Borat II ustanowił światowy rekord Guinnessa za najdłuższy nominowany do Oscara tytuł filmowy w całej historii Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jego pełny tytuł to: "Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan" (polski tytuł: Kolejny film o Boracie: Tłusta łapówka dla amerykańskiego reżimu, by naród kazachski znów być wielki).

#13. Buziaczki, całuski, cmoki


Jak wynika z badania przeprowadzonego w Stanach Zjednoczonych, ponad połowa właścicieli psów całuje swoje zwierzęta częściej niż członków swoich rodzin.

#14. Keanu zagrał w filmach u własnego dublera


Chad Stahelski, reżyser filmów o Johnie Wicku z Keanu Reevesem w roli głównej, był kaskaderem Reevesa w "Matrixie".

#15. Odwrócić byka


Odwrócone logo drużyny koszykówki Chicago Bulls wygląda jak robot czytający książkę siedzący na krabie.

W poprzedniej części10

Oglądany: 61887x | Komentarzy: 12 | Okejek: 248 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.03

27.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało