Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Te filmy były wielkimi hitami. Mało brakowało, a moglibyśmy oglądać ich kontynuacje!

65 651  
245   21  
To przecież oczywiste, że po sukcesie filmu powstanie jego sequel. Najlepiej taki napompowany większym budżetem, z jeszcze większą ilością wszelkiej masy fajerwerków i z gościnnym udziałem tuzina pierwszoligowych gwiazd. Niestety wiele z tych produkcji nigdy nie zostało zrealizowanych i prace nad kolejnymi częściami kinowych przebojów utknęły gdzieś pomiędzy fazą pisania scenariusza a żebraniem o duży hajs. Czy jest czego żałować? Cóż – z doświadczenia wiemy, że bardzo rzadko zdarza się, aby taka powtórka z rozrywki swoją świeżością przebiła oryginał.

„Kto odkrył Królika Rogera?”

Wyreżyserowana w 1988 przez Roberta Zemeckisa komedia pt. „Kto wrobił Królika Rogera?” była prawdziwym majstersztykiem zarówno pod względem fabularnym, jak i technicznym. Jeszcze nigdy wcześniej połączenie kreskówkowej animacji z grą żywych aktorów nie robiło tak wielkiego wrażenia. Warto dodać, że pierwsze testowe nagranie z Rogerem i jego ponętną partnerką Jessicą Rabbit powstało już w 1981 roku i miało być wabikiem dla studia Disneya, które ostatecznie wyłożyło 30 milionów dolarów na ten projekt.Zaciągnięte do współpracy studio Amblin i stojący na jego czele Steven Spielberg wywalczyło prawa do wykorzystania w filmie całej plejady sławnych animków. Ten szalony pomysł był strzałem w dziesiątkę – film zarobił grubo ponad 300 milionów dolarów i do dziś uważany jest za dzieło kultowe.Krótko po premierze tej produkcji Nat Maudlin napisał scenariusz kolejnego filmu o Rogerze. Tym razem miał być to prequel zatytułowany „Roger Rabbit: The Toon Platoon”, w którym to seksowna Jessica porwana zostaje przez nazistów, a tytułowy zajęczak odkrywa, że jego ojcem jest… królik Bugs. Jako że łączenie Holokaustu z animowanymi cudakami mogło być dość ryzykowne, na początku lat 90. scenariusz został przerobiony. Tym razem widzowie mieli obejrzeć historię pierwszych sukcesów tytułowego bohatera na Broadwayu. Nakręcona w 1998 roku krótka zajawka łączyła w sobie film aktorski z animacją rysunkową oraz CGI.


Nagranie to trafiło do rąk grubych ryb z wytwórni Disneya i… nie zrobiło na nich zbyt dużego wrażenia. Tym bardziej że budżet, jakiego domagali się filmowcy, miał tym razem oscylować w okolicach 100 milionów dolarów. Projekt przepadł więc i nic nie wskazuje na to, aby ktoś chciał jeszcze kiedyś do niego wrócić.

„Bodyguard 2”

W 1992 roku kina należały do Kevina Costnera i Whitney Houston. Melodramat z wątkami sensacyjnymi pt. „Bodyguard” wyciskał łzy, a śpiewany przez Houston poruszający pikawę kawałek ze ścieżki dźwiękowej tego filmu rozbrzmiewał dosłownie wszędzie. Był sukces, musiał więc być i następca tej produkcji!Kevin Costner bardzo chciał kuć żelazo póki ciepłe i przedstawił producentom szkic fabuły kolejnej części filmu. Tym razem jego bohater miał być ochroniarzem pewnej pięknej i bardzo wrażliwej księżniczki, którą to postać zagrać miała… księżna Diana. Lady Di zareagowała na tę propozycję dość entuzjastycznie i ponoć bała się tylko sceny, w której miałoby dojść do namiętnych pocałunków z Costnerem. Aktor zapewnił ją jednak, że zadba o psychiczny komfort swojej ekranowej partnerki. Niestety tragiczna śmierć Diany w 1997 roku pokrzyżowała jej marzenia o aktorskiej karierze.Costner nigdy jednak nie porzucił planów realizacji drugiej części jednej z najbardziej kasowych produkcji, w jakiej kiedykolwiek zagrał i do dziś w różnych wywiadach rozważa powrót do roli dzielnego ochroniarza.

„Czy leci z nami pilot?” po raz trzeci

Ta komedia to prawdziwa klasyka kina i wzorcowa wręcz parodia modnych w latach 70. filmów o katastrofach w przestworzach. Ta niskobudżetowa – bo zasilana budżetem o wysokości zaledwie 3,5 miliona dolarów – produkcja przyniosła jej twórcom 171 milionów dolców zysku!


Powstanie kontynuacji było kwestią (krótkiego) czasu. Jim Abrahams, David Zucker, Jerry Zucker – twórcy oryginału nie wrócili jednak na plan drugiej części „Czy leci z nami pilot?”. Może to i dlatego następca ich dzieła znacznie słabiej poradził sobie w kinach i zarobił ledwie ułamek tego, co poprzednik? Nie zniechęciło to jednak filmowców do rozpoczęcia prac nad trzecią częścią... I film ten pewnie by powstał, gdyby nie sprzeciw aktora grającego głównego bohatera – Robert Hays stwierdził, że jego udział w tym przedsięwzięciu sprawiłby, że jako artysta zostałby zaszufladkowany i w przyszłości mógłby mieć problemy ze znalezieniem innych, ciekawych ról. Niestety, patrząc na późniejszą filmografię Haysa, trudno znaleźć role, które mogłyby przynieść mu większą sławę…„Bitwa o Ziemię 2”

To „dzieło” jest prawdziwą legendą – filmem, który pojawia się w każdym możliwym zestawieniu o najgorszych produkcjach w historii kina. Zdobywca 9 Złotych Malin i obiekt drwin widzów ma swoje korzenie w umyśle L. Rona Hubbarda – pisarza SF i założyciela kościoła scjentologicznego. W 1982 roku krótko po publikacji książki „Battlefield Earth” przesłał jej kopię do Johna Travolty, który od siedmiu już lat był bardzo oddanym członkiem społeczności scjentologicznej.Autor miał nadzieję, że gwiazdor pomoże w przeniesieniu powieści na duży ekran. Niestety, Travolta w tamtym czasie borykał się z pewnymi problemami – zagrał w paru gniotach i jego reputacja nieco na tym ucierpiała. Nie porzucił jednak planów ekranizacji książki i dopiero kilkanaście lat później wrócił do tego tematu. Jak wiadomo, skończyło się to sromotną klęską…Jako że film „Bitwa o Ziemię” przedstawia jedynie połowę wydarzeń z powieści, oczywistym było, że Travolta i jego ekipa mieli bardzo ambitne plany zakończenia tej historii. Druzgocąca wręcz katastrofa przedsięwzięcia sprawiła, że nikt nie chciał nawet myśleć o kontynuacji i plan ten porzucono, tym samym pozostawiając całą masę wątków „Bitwy o Ziemię” otwartych na oścież.

„Prawdziwe kłamstwa 2”

Gdzieś pomiędzy „Terminatorem 2” a „Titanikiem” James Cameron nakręcił bardzo przyjemną komedię sensacyjną, będącą wdzięczną interpretacją francuskiego filmu pt. "La Totale!”. Film miał dość spory budżet (ok. 120 milionów dolarów), ale i tak zarobił trzykrotność tej sumy. Dodatkowo zyskał dość przychylne opinie krytyków, a widzowie piali z zachwytu, oglądając scenę erotycznego tańca w wykonaniu Jamie Lee Curtis.


Niedługo po premierze „Titanica” Cameron chciał ponownie spotkać się z Arnoldem Schwarzeneggerem oraz resztą obsady na planie kontynuacji „Prawdziwych kłamstw”. Parę miesięcy przed rozpoczęciem zdjęć miała miejsce seria ataków terrorystycznych, w wyniku której runęły dwie wieże World Trade Center. Po tym wydarzeniu reżyser zdecydował się zrezygnować z prac nad tym filmem. Powód? Głównymi antagonistami w scenariuszu „Prawdziwych kłamstw 2” byli przestępcy należący do terrorystycznej sekty radykalnych islamistów zwanej „Karmazynowym Dżihadem”. Cameron słusznie uznał, że po tragedii, która miała miejsce, jakiekolwiek żarty z podkładania bomb przez arabskich ekstremistów byłyby po prostu nie na miejscu.Źródła: 1, 2, 3, 4, 5
6

Oglądany: 65651x | Komentarzy: 21 | Okejek: 245 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.10

01.10

30.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało