Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia – galeria przygotowała wystawę, na której oceniano brzydotę przypadkowych kobiet

93 001  
363   114  
Ilu białych to za dużo, by przeprowadzić protest przeciwko zmianom klimatycznym? Dlaczego w wiosce olimpijskiej nie będzie można używać prezerwatyw? Jak nie wykorzystywać kajdanek w związku? Odpowiedzi na te i inne pytania w najnowszym wydaniu newsów.

#1. Holandia zachęca do szczepień darmowym śledziem

l_1902890dbc588141.jpg

Co tam jakieś loterie, samochody i miliony... Marynowany śledź to jest życie i to on pośrednio ma zapewnić holenderskiemu społeczeństwu ochronę przed covidem. W ramach zachęty do szczepień przeciwko COVID19 rząd Holandii zamierza rozdać każdej zaszczepionej osobie pewną porcję marynowanego śledzia. Hollandse nieuwe to olbrzymi przysmak w Niderlandach i wygląda na to, że Holendrzy zrobią wszystko, by dostać swoją ulubioną przekąskę. Pierwsze dostawy marynowanego śledzia zaczęły już docierać do punktów szczepień. Pytanie tylko co na to sanepid.

#2. Prezerwatywy dostarczone olimpijczykom będą miały charakter kolekcjonerski

l_1902889461862422.jpg

Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio wizytowali chyba Polskę w szczycie popularności dopalaczy. Wzorem polskich handlarzy osoby odpowiedzialne za tegoroczne zawody twierdzą, że ich produkty nie służą żadnemu konkretnemu celowi, a stanowią jedynie produkt kolekcjonerski. Organizatorzy igrzysk musieli tłumaczyć się z zaopatrzenia wioski olimpijskiej w 160 000 sztuk prezerwatyw dla 15 000 olimpijczyków. Zawody będą rozgrywane w czasie pandemii, więc powstały specjalne procedury, mające zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom igrzysk. Wśród zasad, za złamanie których zawodnikowi może nawet grozić deportacja, znalazł się między innymi zapis o przestrzeganiu bezpiecznej odległości, więc ktoś słusznie zauważył, że prezerwatywa raczej nie sprzyja utrzymywaniu odległości, choć nie da się zaprzeczyć, że pewien rodzaj bezpieczeństwa daje.

#3. Powstała petycja, by zatrzymać Jeffa Bezosa w kosmosie

l_19028949190032e6.jpg

Jeff Bezos wyrósł na ulubionego bogacza współczesnej społeczności internetowej, która zaczęła wymyślać kolejne wyzwania najbogatszemu człowiekowi świata. Po petycji, w której domagano się, by Bezos kupił i zjadł Mona Lisę, powstał apel, by właściciel Amazona nie wracał na Ziemię z podróży kosmicznej, którą ma niebawem odbyć na pokładzie swojej rakiety Blue Moon. W uzasadnieniu petycji można wyczytać, że Bezos to czarny charakter pokroju Lexa Luthora i pod przykrywką handlu w Internecie zamierza tak naprawdę przejąć władzę nad światem. Jeśli wysyłanie rakiet w kosmos nie stanowi pierwszego kroku do tego celu, to nie wiemy, jakich dowodów świat jeszcze potrzebuje.

#4. Organizatorzy protestu przeciwko zmianom klimatycznym rozwiązali protest z powodu zbyt dużej liczby białych uczestników

l_19028955185ac015.jpg

Trzeba przyznać, że podobny poziom samokrytyki to rzecz rzadko spotykana w dzisiejszych czasach. A jednak organizatorzy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zdecydowali o rozwiązaniu odbywającego się w Auckland protestu przeciwko zmianom klimatycznym ze względu na wykryty u siebie rasizm. Organizatorzy przyjrzeli się uważnie uczestnikom marszu i zauważyli niedostateczną reprezentację osób o kolorze skóry inny niż biały. W tej sytuacji nie pozostało im nic innego, jak posypać głowę popiołem, przeprosić, rozwiązać protest i wystosować oświadczenie z obietnicą poprawy w przyszłości.

#5. Galeria sztuki musiała przepraszać za wystawę, na której oceniano wygląd kobiet

l_19028917ec70ef23.jpg

Jest rok 2021, a niektórym wciąż się wydaje, że akcje z publicznym ocenianiem wyglądu kobiet mogą się udać. Nie udadzą się, i to nawet jeśli akcję ubierze się w płaszczyk sztuki. Jedna z galerii w Szanghaju musiała zdjąć wystawę po fali krytyki, jaka spadła na galerię w chińskich mediach społecznościowych. Wystawa w formie materiału wideo, na którym młody mężczyzna ocenia studentki na podstawie ich wyglądu, oburzyła komentatorów.
Jak można uprzedmiotawiać kobiety w dzisiejszych czasach w tak oczywisty sposób?
Autor i jednocześnie główny bohater filmu zatytułowanego „Coraz brzydsze” nie ma sobie nic do zarzucenia i twierdzi, że jako artysta ma prawo mówić prawdę.

#6. „Nierozerwalna” para, która żyła skuta kajdankami, by utrzymać swój związek, właśnie się rozeszła

l_19028923c4c58074.jpg

To musiał być dobry pomysł – a przynajmniej takim się wydawał w głowach Aleksandra Kudłaja i Wiktorii Pustowitowej. Para z Charkowa skuła się kajdankami w walentynki 2021 roku, by móc utrzymać swój związek po serii zerwań i powrotów. Niestety nawet kajdanki okazały się zbyt słabe i po 123 dniach para zdecydowała się przeciąć łańcuch miłości w jednym z programów w państwowej telewizji. Jesteśmy w szoku, że eksperyment, w którym jesteś dosłownie skuty z drugą osobą 24 godziny na dobę, nie udał się. Pustowitowa uważa, że przykład jej i jej byłego już chłopaka powinien dać do myślenia innym.

Jeśli jeszcze się zastanawiasz, czy się przykuć kajdankami do drugiej osoby, to może przeczytaj najpierw poprzedni odcinek newsów.
11

Oglądany: 93001x | Komentarzy: 114 | Okejek: 363 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało