Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Oto jakie szanse na wygraną w Euro 2020 ma reprezentacja Polski według symulacji z Football Managera - W co jest grane?

46 701  
139   35  
W dzisiejszym odcinku w końcu zobaczymy Elden Ring, pośmiejemy się z Cyberpunka i przekonamy się, jakie szanse ma Polska na wygraną w Euro 2020.

#1. Wyciekł materiał pre-alpha z Cyberpunka 2077


W ostatnim czasie w sieci pojawił się ponad 20-minutowy materiał z gry Cyberpunk 2077. Pomyślicie pewnie, że co z tego i kogo to obchodzi, skoro gra już miała swoją premierę. Otóż jest to nagranie pre-alpha, w którym gra wygląda zupełnie inaczej.

Mamy do czynienia ze zmienioną perspektywą i ogólnie wszystko wygląda tak koślawo i kanciasto. W pierwszej części widzimy więc surową wersję, a w drugiej mamy do czynienia z kompilacją zabawnych momentów z testowania gry na różnych etapach produkcji.

Po obejrzeniu można pomyśleć: wow, ktoś miał dostęp do wszystkich tych materiałów! Owszem, miał, bo prawdopodobnie byli to sami twórcy Cyberpunka, który w taki właśnie sposób chcieli zażartować z samych siebie.

Oczywiście nie jest to pewne, a są to tylko domysły internautów, którzy znaleźli całe mnóstwo dowodów na poparcie swoich słów. Niezależnie jednak od tego, kto stoi za tym „przeciekiem”, trzeba przyznać, że materiał jest naprawdę zabawny.


#2. Brytyjczycy domagają się dymisji szefostwa CD Projektu, a atak hakerski był znacznie gorszy w skutkach, niż do tej pory uważano


Brytyjski inwestor – firma Abri Advisors – domaga się dymisji szefostwa CD Projektu. Powód? Ich zdaniem w ciągu ostatnich 12 miesięcy popełniono tak wiele błędów i dokonano tak wielu złych decyzji, że to niemożliwe, aby ktoś odpowiedzialny za takie coś, mógł nadal piastować swoje stanowisko. Mowa oczywiście o szefostwie CD Projektu – czyli Adamie Kicińskim i Marcinie Iwińskim.

Inwestor domaga się, aby panowie sami zrezygnowali ze swoich stanowisk. Jeśli jednak nie będą chcieli tego dokonać, przedstawiciele Abri Advisors zamierzają namawiać innych inwestorów do podjęcia odpowiednich kroków i wymuszenia zmian w zarządzie.

Czy jednak głos inwestora może mieć jakiekolwiek znaczenie? Oczywiście wiele zależy od ilości posiadanych akcji, jednak wiele wskazuje na to, że brytyjska firma nie ma ich za dużo. Tego typu zarzuty podobno pojawiają się dość często na rynkach finansowych. Mało znaczący inwestor wysuwa różne – często absurdalne – żądania i liczy na to, że znajdzie poparcie u innych osób. W tym wypadku jest podobnie, nie ma więc powodów do obaw.

Drugą kwestią, o której warto wspomnieć przy okazji CD Projektu, jest niedawny atak hakerów na serwery firmy. Okazuje się, że w jego trakcie nie wyciekły jedynie kody źródłowe gier, a również dane osobowe pracowników.


Trudno na ten moment stwierdzić, czy wykradzione dane nie zostały zmodyfikowane lub zmanipulowane. Firma współpracuje jednak z odpowiednimi służbami i robi wszystko, co w jej mocy, aby całość znalazła szczęśliwy finał.

#3. Battlefield 2042 zapowiedziany


EA Games zapowiedziało nową odsłonę swojej znanej strzelanki z serii Battlefield. Tym razem zostaniemy przeniesieni do niedalekiej przyszłości, jak wskazuje na to m.in. tytuł gry: Battlefield 2042.


Jeśli chodzi o najważniejsze zmiany, jakie zaoferuje gra względem swoich poprzedniczek, to na szczególną uwagę zasługuje zaawansowany system ekstremalnych warunków pogodowych oraz zmiany w działaniu wyposażenia i wyboru klas.

Przede wszystkim warto jednak zwrócić uwagę, iż gra nie będzie posiadała trybu dla pojedynczego gracza, a w całości skupi się na trybie sieciowym. W końcu się na to zdecydowali! Od kilku odsłon gracze mogli odnieść bowiem wrażenie, że tryb single obecny jest tam tylko dla samego faktu, żeby sobie był i może przygotował wszystkich nieco lepiej do właściwej części rozgrywki – czyli do trybu sieciowego.

Gra zadebiutuje na PC i konsolach nowej i starej generacji już 22 października tego roku.

#4. Elden Ring zaprezentowany. Fani Dark Souls mają na co czekać


FromSoftware w końcu zdecydowało się zaprezentować swoją grę Elden Ring w akcji. Jeśli brakowało wam nowych tytułów w stylu Dark Souls na rynku, to wreszcie macie na co czekać. Pokazano m.in. trailer z elementami rozgrywki i trzeba przyznać, że całość wygląda bardzo imponująco i chyba ma w sobie wszystko, czego można oczekiwać od gry „soulslike”.


Podano również datę premiery. Gra zadebiutuje 21 stycznia 2022 roku na nowych i startych konsolach oraz na komputerach osobistych.

#5. Football Manager obliczył nasze szanse na wygraną w Euro 2020


Pewien znany youtuber (specjalizujący się głównie w grze Football Manager) postanowił przeprowadzić małą symulację. Wprowadził odpowiednie dane i pozwolił silnikowi wypluć kilka wyników. Chciał przekonać się, która drużyna, według Football Managera, ma największe szanse na wygraną w Euro 2020.

Przeprowadził dokładnie 100 symulacji, z których wynika, że nie mamy wielkich szans. Nasza drużyna zwyciężyła tylko (lub aż) raz. Według tej próby mamy więc 1% szans na wygraną. Podobny wynik osiągnęli m.in. Czesi oraz Szwedzi. Dwoma wygranymi mogli pochwalić się Holendrzy, Chorwaci zwyciężyli aż pięć razy, a Włosi sześć.

Nie ma co jednak załamywać rąk. Nasze „Orły”, dotarły bowiem aż osiem razy do finału i świetnie radziły sobie w fazach eliminacyjnych. Jak jednak z wyjściem z grupy? Ta trudna sztuka udała nam się w 64% przypadków (najczęściej z trzeciego miejsca).

Aż sześć zespołów wygrało Euro 2020 co najmniej 10 razy i były to Anglia, Belgia, Francja, Hiszpania, Portugalia oraz Niemcy (ci ostatni byli najlepsi, zdobywając puchar aż 17 razy).


W tym tygodniu z Epic Games Store do zgarnięcia za darmo świetna gra Control. Możecie odebrać również grę Genshin Impact.

W poprzednim odcinku: Baseniara wyznała, jak bardzo różnią się zarobki z OnlyFans od zarobków z Twitcha

5

Oglądany: 46701x | Komentarzy: 35 | Okejek: 139 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.10

19.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało