Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia – liderka antyszczepionkowców musiała przepraszać za obrzydliwy post

64 802  
242   82  
Dzisiaj dość mocno o naszych ulubionych szurkach, przełomowym pomyśle walki ze zmianami klimatycznymi i fajnym psie.

#1. Niemiecka armia wycofuje swoje wojska z Afganistanu, a wraz z nimi ponad 22 000 litrów piwa

l_1901094c96e796f1.jpg

Gdy Joe Biden ogłaszał wycofanie wojsk NATO z Afganistanu, pewne było, że operacja logistyczna z tym związana pochłonie olbrzymie zasoby czasu i środków. Wśród mniej przewidywalnych problemów znalazła się nadwyżka piwa w niemieckiej bazie pod Mazar-i-Sharif na północy kraju. Niemieccy żołnierze nie zdążyli wypić 22 500 litrów piwa, w związku z czym dowództwo armii musiało szybko wymyślić, co z piwem zrobić. Na szczęście znalazła się firma cywilna, która kupi i odbierze piwo na własną rękę. Niemieccy żołnierze mają przydział dwóch puszek piwa na dzień, jednak z powodu wzrostu napięć w Afganistanie, obowiązywał ich od jakiegoś czasu zakaz spożywania alkoholu.

#2. Pies, którego wyrzuciło z samochodu po zderzeniu z innym autem, znalazł się po kilku dniach na farmie, gdzie pomagał wypasać owce

l_1901095bd9dc1d32.jpg

Tak jak w filmie bohater wykorzystuje nagłe zdarzenie, by zniknąć, tak i Tilly postanowił zerwać z przeszłością dzięki wypadkowi samochodowemu. Owczarek australijski podróżował ze swoimi właścicielami, rodziną Oswaldów, jedną z autostrad amerykańskiego stanu Idaho, gdy nagle prowadzony przez Lindę Oswald GMC Yukon zderzył się z innym autem. W wyniku zderzenia tylna szyba auta uległa zniszczeniu, a Tilly wypadł na zewnątrz i zapewne w wyniku szoku pobiegł w siną dal. Poszukiwania psa na niewiele się zdały i dopiero wiralowy post na Facebooku sprawił, że pies się znalazł. Okazało się, że Tilly trafił na farmę około trzy kilometry od miejsca wypadku, dokąd zagonił owce, które wydostały się poza ogrodzenie. Szczęśliwa właścicielka psa wcale nie była zdziwiona i tłumaczy, że Tilly stara się zaganiać wszystkie stworzenia w grupy, jeśli tylko ma taką możliwość.

#3. Jeden z amerykańskich polityków zaproponował, by w ramach walki z globalnym ociepleniem przesunąć orbitę Księżyca lub Ziemi

l_19010962ec85eab3.jpg

Louie’emu Gohmertowi nie brakuje ambicji i woli, by zmieniać świat na lepsze i ocalić kolejne pokolenia. 68-letni członek Izby Reprezentantów ma propozycję dotyczącą walki z klimatem. W rozmowie z Jennifer Eberlin, zastępczynią szefa amerykańskich lasów państwowych, Gohmert zapytał, czy nie moglibyśmy zmienić orbity Ziemi lub Księżyca, by zapobiec zmianom klimatycznym, bo Gohmert usłyszał kiedyś od byłego szefa NASA, że tory Ziemi i Księżyca ulegają powolnemu przesuwaniu. Podczas swojej wypowiedzi amerykański polityk zachowywał śmiertelnie poważną minę.

#4. Justyna Socha musiała przepraszać za podawanie fałszywych informacji o śmierci chłopaka, który miał jej zdaniem umrzeć z powodu powikłań po przyjęciu szczepionki na covid

l_190109726cd2fb44.jpg

Liderzy ruchów antyszczepionkowych nie cofną się przed żadnym oślizgłym kłamstwem, by pielęgnować w ludziach strach i utrzymywać swoją popularność. Dobrze przynajmniej, że czasem uda się ich zmusić do prostowania tych szkodliwych bzdur. Liderka STOP NOP musiała publicznie przeprosić rodzinę Krzysztofa Baranowskiego za opublikowanie nieprawdziwych informacji na jego temat. 18-latek niedawno zmarł, a Socha z sobie tylko znanego powodu podała do wiadomości, że do śmierci chłopaka przyczyniła się szczepionka przeciwko covidowi. Post samozwańczej dziennikarki wywołał lawinę komentarzy, a wśród komentujących znalazła się również matka 18-latka, która zażądała od Sochy usunięcia wpisu pod groźbą skierowania sprawy na drogę sądową. Była agentka ubezpieczeniowa w końcu skapitulowała i za pośrednictwem facebookowej strony swojego stowarzyszenia opublikowała przeprosiny.

#5. Europejska Federacja Piłkarska opublikowała dokument z prawidłową wymową nazwisk piłkarzy przed EURO 2020

l_1901099534a35885.jpg

Wymowa nazwisk sportowców budzi często większe emocje niż widowisko z udziałem samych sportowców, dlatego UEFA postanowiła nieco ostudzić nerwy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego na mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Federacja opublikowała dokument z prawidłową wymową co trudniejszych nazwisk piłkarzy, w tym oczywiście nazwisk Polaków:

l_1901098d7c49b265_1.jpg

Jak można się było spodziewać, lista z nazwiskami Polaków jest najdłuższa, ale nazwiska Portugalczyków czy Czechów też sprawiają wiele problemów kibicom i komentatorom. Sam dokument jest też raczej skierowany do anglojęzycznych fanów piłki nożnej, ale pozostaje mieć nadzieję, że polscy komentatorzy zapoznają się z nim, żeby uszy nam nie krwawiły od słuchania różnych „Delajtów” czy „Wijnaldumów”.

#6. W jednej z parafii miała zostać odprawiona msza w intencji unicestwienia 5G

l_19011004987f2376.jpg

To był prawie koniec sieci 5G w Polsce. Ktoś nareszcie wpadł na pomysł, jak zatrzymać śmiercionośną technologię, którą wiadomo kto stworzył w celu depopulowania Polaków. Anonimowy bohater z okolic Mrągowa złożył w jednej z miejscowych parafii zamówienie na msze w intencji „unicestwienia urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G”. Msze w tej szlachetnej intencji miały być odprawiane przez tydzień w Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego w godzinach popołudniowych. Ale do mszy nie dojdzie, bo gdy o sprawie zrobiło się głośno w całej Polsce, archidiecezja interweniowała i zarządziła, że nie będzie takiego unicestwiania.

Na pocieszenie możesz zobaczyć, o czym pisaliśmy w poprzednim odcinku.
8

Oglądany: 64802x | Komentarzy: 82 | Okejek: 242 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.09

29.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało