Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Bosak spytany o to, czy się zaszczepił

84 246  
233   192  
W dzisiejszym odcinku o tym, skąd pochodzi koronawirus i czy Krzysztof Bosak przyjął szczepionkę.

#1. Nie dostała pracy, bo dowiedzieli się, że brała udział w Strajku KobietEwa Trzcionka z Uniwersytetu SWPS starała się o posadę dyrektora Zamku Cieszyn. Kobieta opisała na Facebooku historię swojej rekrutacji. Jak twierdzi:
Nie wygrałam konkursu. Wygrałam jednak coś innego - mam świadomość, że otoczenie w jakim funkcjonuje Zamek Cieszyn to nie jest miejsce dla moich ideałów: dialogu, tolerancji i transparentności.

Co się stało?
Na koniec jednak został wyciągnięty królik z kapelusza, a dokładniej zostały rozdane całej Komisji wydruki z moim zdjęciem profilowym z Facebooka z hasłem Strajku Kobiet - pisanym słynną solidarycą słowem „Wypierdalać”...Ja również dostałam jedno. Członek Komisji położył je przede mną bez słowa, bez spojrzenia w oczy... a potem krótkie: „czy poznaje się pani na tym zdjęciu?”, „czy to są pani wartości? I oczekiwanie na tłumaczenie się...Konsternacja i niedowierzanie.

Kobieta zapowiedziała, że mimo upokorzenia nie złoży wniosku o unieważnienie konkursu i nie będzie się starać ponownie o posadę.

#2. Naukowcy przekonują, że koronawirus powstał w laboratoriumProf. Angus Dalgleish i dr Birger Sørensen przekonują, że koronawirus powodujący COVID-19 musiał zostać wytworzony sztucznie w laboratorium. Ich zdaniem chińscy badacze robili wszystko, by zatrzeć dowody i nie zostać oskarżonymi przez resztę państw o wywołanie pandemii:
SARS-CoV-2 nie ma wiarygodnego naturalnego przodka i ponad wszelką wątpliwość został stworzony w laboratorium. (...) Prawa fizyki oznaczają, że nie można mieć czterech dodatnio naładowanych aminokwasów pod rząd. Jedynym sposobem, w jaki możesz to uzyskać, jest sztuczna produkcja.

Uczeni apelują o wzmożoną dyskusję na temat kwestii etycznych związanych z manipulowaniem wirusami w laboratoriach.

#3. Lewica chce, by zwiększono liczbę lekcji wuefu, a zmniejszono religiiPodczas konferencji prasowej Beata Maciejewska z Lewicy przedstawiła założenia nowego planu, który miałby zmniejszyć liczbę lekcji religii w szkołach:
Nasza propozycja nie oznacza zwiększenia liczby godzin lekcyjnych, proponujemy zastąpić jedną lekcję religii dodatkową lekcją WF-u. Miejsce religii jest w kościele a nie w szkole. Natomiast miejscem WF-u jest dokładnie szkoła. W trakcie pandemii młodzi ludzie spędzili bardzo dużo czasu w domach i bardzo wielu z nich nie uczestniczyło w żadnego rodzaju zajęciach sportowych, dlatego to rozwiązanie jest niezbędne.

Niewiele wskazuje na to, by zafascynowany tematami religijnymi minister Czarnek przychylił się do wniosku klubu.

#4. Główny trener PZT nazywa mistrzynię tenisa "rozkapryszoną primabaleriną"W Paryżu trwa właśnie wielkoszlemowy turniej French Open. Póki co największe emocje wzbudziła Naomi Osaka. Była liderka rankingu i czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa zapowiedziała, że w trosce o zdrowie psychicznie nie będzie brała udziału w konferencjach prasowych po meczach. Decyzja ta spotkała się z krytyką federacji tenisowych i niektórych tenisistów. Ostatecznie ukarana grzywną Naomi całkowicie wycofała się z turnieju, powołując się na swoją walkę z depresją. Zdaniem głównego trenera Polskiego Związku Tenisowego, Tomasza Iwańskiego, takie tłumaczenie nie ma sensu:
Świat to coraz zabawniejsze miejsce. Każda gazeta na świecie pisze o depresji rozkapryszonej primabaleriny zarabiającej 50 mln USD rocznie w zawodzie, którego podstawą jest radzenie sobie ze stresem. Depresja to straszna rzecz - jak ktoś ją ma, to musi leczyć, a nie grać w tenisa. No chyba, że to rodzaj terapii. To taka sama kontuzja jak inne, tylko w innej sferze. Nie chcę trywializować, ale mam przeczucie, że depresja miałaby znacznie mniejszy zasięg i wpływ na milion ludzi, gdyby każdy nią dotknięty dostał 50 baniek USD na rok i musiał poradzić sobie z leczeniem jej skutków.

Wpis Iwańskiego został skasowany po fali krytyki ze strony internautów.

#5. Bosak nie chce powiedzieć, czy się zaszczepił przeciwko COVID-19Lider Konfederacji został kilka razy spytany przez prowadzącą program Gość Radia Zet o to, czy zaszczepił się przeciwko COVID-19. Oto jego odpowiedzi:
Zaszczepiony? Ja nie będę tego komentował, bo to nie jest zakres mojej pracy.
Nie chcę komentować indywidualnych praktyk medycznych. Tym bardziej, że powstał zły zwyczaj, by brać osoby popularne jako doradców ws. medycznych.
Sprawy związane ze zdrowiem i leczeniem to sprawy pomiędzy pacjentem i lekarzem, a nie do dyskutowania w mediach, szczególnie jeśli jest się politykiem.

Internauci przypuszczają, że Bosak się zaszczepił, ale boi się przyznać.

#6. Czarnek twierdzi, że nie zna kobiet, które by strajkowałyMinister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w rozmowie z Telewizją Trwam skrytykował Strajk Kobiet:
Zresztą, jaki Strajk Kobiet? "Strajk niektórych kobiet", bo ja nie znam kobiet, które by strajkowały, a znam dużo kobiet w swoim życiu i one jakoś się nie utożsamiają z tym ruchem. Więc to nie jest Strajk Kobiet, tylko "niektórych kobiet".

Zdaniem ministra strajkująca młodzież również wstydzi się dziś swojego udziału.

>>> Ostatnio pisaliśmy o kłótni Maffashion i Kurskiego

16

Oglądany: 84246x | Komentarzy: 192 | Okejek: 233 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

12.06

11.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało