Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Lekarze dzielą się kwestiami medycznymi, które ich zdaniem powinien znać każdy człowiek

59 899  
286   160  
Lekarze i pracownicy medyczni z Reddita podzielili się kilkoma faktami z dziedziny medycyny, które ich zdaniem powinien znać każdy człowiek. Albo przynajmniej bardzo by sobie tego życzyli, aby wszyscy to wiedzieli.


#1.

Szczepionki są bezpieczne i ratują życie.

#2.

Choroba psychiczna może być równie poważna, jak fizyczna. Jeśli masz problem, poddaj się leczeniu, idź do specjalisty. Fizyczne schorzenia też tak zaniedbujesz?

#3.

Jeśli twoje dziecko ma gorączkę, a ty podasz mu ibuprofen, aby ją obniżyć, to wcale nie leczysz dziecka całkowicie. Leczysz tylko objaw tymczasowy, ale dziecko jest NADAL CHORE.

Najgorsi są jednak rodzice, którzy podają dziecku jakieś leki na zbicie temperatury i wysyłają je do szkoły. Tak, to świetny pomysł. Czemu tylko moje dziecko ma być chore? Niech zarazi całą klasę.

#4.

Jeśli wymyśliliby ćwiczenia fizyczne w formie tabletki, to byłby to najczęściej przepisywany lek w historii.


#5.

Szczepionki są największym osiągnięciem współczesnej medycyny. Ratują życie i pomagają nam, abyśmy mogli działać sprawnie. Rozumiem, że tobie nic nie będzie, bo się wykurujesz z każdej choroby, jednak nie wszyscy mają tak dobrą odporność. Zaszczep się przez wzgląd na tych najsłabszych.

Innymi słowy - jeśli nie szczepisz siebie i swoich dzieci, to jesteś dupkiem.

#6.

Nie powinieneś przerywać kuracji antybiotykowej tylko dlatego, że poczujesz się lepiej.

#7.

Infekcje wirusowe nie są leczone antybiotykami.

#8.

Test ciążowy, który zrobią ci na SOR-ze, niczym nie różni się od tego, który możesz kupić sama w aptece.

#9.

Szczepionki nie powodują autyzmu, nie zawierają aluminium i rtęci.


#10.

Nawet jeśli sam nie masz problemów ze zdrowiem psychicznym, to wcale nie oznacza, że nie jest to poważna sprawa, która wymaga leczenia.

#11.

Sikaj po stosunku. Po każdym, po prostu zrób to. W ten sposób usuniesz wszystkie bakterie. Naprawdę warto. Nikt nie chce zakażenia w tamtych miejscach.

#12.

Lekarze są po to, aby ci pomóc. Przestań ich okłamywać. Nieistotne, dlaczego to robisz - czy jest ci wstyd, czy się boisz, czy obawiasz, bo coś jest niezgodne z prawem. Muszą uszanować twoją prywatność. Bądź z nimi szczery.

#13.

Jeśli jesteś alkoholikiem i trafisz do szpitala, to nie kłam personelu medycznego na temat ilości spożywanego alkoholu. Są leki, które można podać, aby złagodzić objawy odstawienia. To dużo wygodniejsza opcja niż udawanie, że wszystko jest OK. Nie osądzamy cię, jesteśmy tu, żeby ci pomóc.

#14.

Zapobieganie powstawaniu raka jest dużo skuteczniejsze niż jego leczenie. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, że to takie proste. Naprawdę, nie trzeba wiele.

Nie pal, nie pij tyle alkoholu, używaj kremów z filtrem przeciwsłonecznym, poćwicz trochę, jedz warzywa i nagle bam! Ogromny spadek prawdopodobieństwa wystąpienia nowotworu.

#15.

Jeśli jesteś czymś przebity, coś wbiło się głęboko w twoje ciało - nie wyciągaj tego, bo się wykrwawisz!


#16.

Nigdy nie znajdziemy "lekarstwa na raka". To nie jest pojedyncza choroba. Wszystkie nowotwory zachowują się inaczej.

#17.

W sytuacji, gdzie konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy, lepiej jest zrobić niewiele, niż zrobić nic. Pamiętajcie tylko, aby robić to poprawnie. Obejrzyj kilka filmów instruktażowych. Kto wie, może kiedyś uratujesz komuś życie.

#18.

Jeśli nie masz celiakii, to pamiętaj - gluten cię nie zabije!
11

Oglądany: 59899x | Komentarzy: 160 | Okejek: 286 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.10

22.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało