Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak przygotować się do skoku ze spadochronem?

Skok ze spadochronem to obecnie jedna z najpopularniejszych podniebnych atrakcji. Korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni - młodsi oraz starsi. Niektórzy wykupują bony podarunkowe na skoki dla swoich najbliższych, inni sami sobie sprawiają taką przyjemność. Adrenalina, piękne widoki i wiatr we włosach - to tylko kilka z licznych korzyści, jakie dostajesz w pakiecie. Gdzie wykupić skok ze spadochronem i jak odpowiednio przygotować się do tego wydarzenia?

Skok ze spadochronem - wymagania

Nie ma co ukrywać, skok ze spadochronem to ekstremalna rozrywka. Na początek warto sprawdzić, czy spełniasz określone warunki. Na szczęście lista wymagań jest dość krótka.
Ze skoku ze spadochronem bez przeszkód możesz skorzystać, gdy:
  • jesteś pełnoletni - w przypadku osób poniżej 18. roku życia wymagana jest zgoda rodziców lub prawnych opiekunów,
  • ważysz poniżej 100 kilogramów - im większa masa ciała uczestnika, tym wyższe ryzyko związane z wytrzymałością uprzęży spadochroniarskiej,
  • masz powyżej 125 centymetrów wzrostu,
  • jesteś zdrowy i chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę.
Przeciwwskazaniami do skoku ze spadochronem są:
  • choroby i urazy kręgosłupa,
  • łamliwość kości,
  • epilepsja,
  • niewydolność układu oddechowego i krążeniowego.

Skoki ze spadochronem - najważniejsze informacje

Aby latać samodzielnie, trzeba mieć ukończony kurs AFF. Skoki ze spadochronem nowicjuszy i osób, które nie mają kursu, odbywają się zawsze w towarzystwie doświadczonego instruktora (w tandemie). Instruktor jest pilotem - to on odpowiada za bezpieczeństwo lotu, kontroluje jego czas oraz decyduje o tym, kiedy otworzyć spadochron. Przed każdym lotem instruktor przeprowadza szkolenie teoretyczne. Uczestnik dowiaduje się wtedy, co należy robić podczas skoku, a co jest zabronione. Po części teoretycznej następuje praktyka - najpierw lot samolotem na wysokość nawet czterech tysięcy metrów, a potem skok i kilkuminutowe spadanie z otwartym spadochronem.

Ubiór skoczka i warunki pogodowe

W cenie skoku otrzymujesz kombinezon, kask i gogle. Warto zadbać o to, aby ubranie pod kombinezonem było wygodne. Najlepiej wybrać strój, który nie będzie ściśle przylegał do ciała ani ograniczał ruchów. Pamiętaj o tym, że im wyżej, tym temperatura jest niższa. Strój pod kombinezonem powinien chronić przed wyziębieniem. Ważne jest także obuwie - powinno być sportowe i wiązane. Odpowiednia odzież i obuwie to gwarancja komfortu nie tylko podczas lotu, ale przede wszystkim na czas lądowania. Skok ze spadochronem najlepiej realizować przy bezwietrznej, słonecznej pogodzie. Wtedy lot jest przyjemnością, a widoki zapierają dech w piersiach. Realizator może odmówić wykonania usługi w przypadku ulewnego deszczu, porywistego wiatru i prognozy burzowej. Gdy warunki atmosferyczne nie sprzyjają, lepiej przełożyć skok na inny termin. Niektóre firmy wykonują skoki przez cały rok, inne działają tylko w okresie od kwietnia do października.

Skok ze spadochronem - gdzie kupić?

W dużych miastach znajdziesz szkoły spadochroniarskie, które nie tylko robią kursy AFF, ale również organizują skoki w tandemie. Szeroki wybór skoków spadochronowych mają także firmy, które sprzedają vouchery prezentowe. Bon podarunkowy na skok ze spadochronem to świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Koszt takiego vouchera to od pięciuset do nawet dwóch tysięcy złotych. Cena zależy nie tylko od lokalizacji i firmy, ale również od wybranego wariantu.

Skoki spadochronowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie usługi?

Podczas wyboru firmy realizującej usługę warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z nich jest lokalizacja. Skoki odbywają się zazwyczaj na obrzeżach miast. Dzięki temu podczas skoku możesz podziwiać nie tylko panoramę miasta, ale również liczne tereny zielone wokół. Kolejną kwestią jest wysokość, z której będziesz oddawać skok. Im wyżej, tym dłuższy lot i większe przeżycia. Niektóre pakiety obejmują usługę foto i wide orelacji. Jeśli chcesz mieć taką pamiątkę, warto wcześniej zorientować się, czy nie trzeba za nią dodatkowo zapłacić. Czy skok ze spadochronem jest bezpieczny? Tak, o ile odbywa się w towarzystwie doświadczonej kadry. Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę, warto poczytać o niej opinie w Internecie.

Oglądany: 78x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało