Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Największe fake newsy ostatniego tygodnia - Zdjęcie Radosława Sikorskiego zostało poddane przeróbce

61 050  
233   63  
Dzisiaj m.in. o zdjęciu Radosława Sikorskiego, które zostało poddane przeróbce, filmie „Zastrzyk szatana” rozsiewającym wiele fake newsów o szczepieniach oraz rzekomej śmierci dwulatka po szczepieniu (co okazało się bzdurą).

#1. Wypełnienie spisu powszechnego nie grozi „interwencją operacyjną”Kilkaset udostępnień zebrała publikacja o tym, jakoby wypełnienie formularza narodowego spisu powszechnego groziło zawarciem umowy mogącej być jednocześnie „zgodą na interwencję operacyjną”.

We wpisie z 4 marca 2021 roku użytkowniczka Facebooka pisze, że podczas spisu powszechnego zawieramy umowę "Trust", która jest według niej „umową do zarządzania wszystkim”. Autorka sugeruje też, że wzięcie udziału w spisie może prowadzić do „zgody na opiekę medyczną, która będzie jednocześnie zgodą na interwencję operacyjną”.

Tymczasem GUS wedle prawa nie może wykorzystywać danych do celów innych niż statystyczne, o czym mówi art. 30 ust. 2 ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym 2021, zgodnie z którym „przetwarzanie danych osobowych zebranych w ramach prac spisowych nie może być powierzone innemu podmiotowi”.

Za złamanie tajemnicy statystycznej przewiduje się też kary do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku wykorzystania takich danych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej - nawet do lat 5.

#2. Czy dwuletnie dziecko zmarło po szczepionce Pfizera? Nie, to fake newsNiedawno na stronie Odkrywamy Zakryte pojawił się artykuł „Dwuletnie dziecko umiera w czasie testów szczepionki Pfizera”, w którym można było przeczytać o rzekomej śmierci dwuletniego dziecka w ciągu sześciu dni po otrzymaniu szczepionki przeciwko COVID-19.

Podobne treści powielane były przez wiele stron na Facebooku, takich jak grupy Komisja śledcza stop COVID-1984 i Strajk Polaków ponad podziałami – łączmy się czy też na fanpage'u Świadomy Człowiek.

Treści te powstały prawdopodobnie na bazie tekstu z Naturalnews.com, który ukazał się 30 kwietnia i opierał się na zapisie z amerykańskiej bazy Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS). Jest to system dobrowolnego raportowania o niepożądanych odczynach poszczepiennych (NOP) prowadzony przez oficjalne rządowe agendy w Stanach Zjednoczonych.

Do bazy VAERS informacje może zgłosić każdy, co stanowi pole do nadużyć. Zgłoszenie, na które powołuje się artykuł o śmierci dwuletniego dziecka po szczepionce nie jest już dostępne w bazie – fact-checkerzy z USA Today ustalili, że zostało usunięte po weryfikacji, ponieważ było „całkowicie zmyślone”, co potwierdziła rzeczniczka prasowa CDC Kristen Nordlund.

#3. Nie, Tadeusz Rydzyk nie chwali się cudem w ToruniuFałszywe profile nadal mają się świetnie, zwłaszcza na Twitterze, gdzie co i rusz natknąć się można na podróbki (często stworzone w ramach parodii), których screeny rozchodzą się po internecie i wśród nieuważnych sieją zamęt. Patrząc na powyższy zrzut ekranu całkiem łatwo można wychwycić "dowcip" lub zorientować się, że coś tu nie gra, a jednak byli tacy, którzy się nabrali (pisownia oryginalna):

Taa, każdemu by pociekła gdyby usłyszał jakie głupoty wygadujesz. Mi też pociekła jak usłyszałam bajkę o Maybachach i bezdomnym.
Następny dowód że to świr.
21wiek Ciemnogród.

Tweet pochodzi z konta @ksTadeuszRydzyk, które nie jest autentyczne. Jest to, jak czytamy w opisie, „PARODIA Dyrektora rozgłośni radiowej Radio Ma-ryja, prezesa Fundacji Luxus Veneritas oraz rektora Wyższej Szkoły Braku Kultury Społeczno Medialnej w Toruniu”.#4. „Zastrzyk szatana” - film z wieloma fake newsami o szczepieniachPo internecie krąży cała masa nieprawdziwych informacji o szczepieniach przeciwko COVID-19 i wiele z nich upchnięto w 10-minutowy filmik o tytule „Zastrzyk szatana”, który opublikowano na stronie gloria.tv. Jest to stanowisko Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu (BKP) - katolickiego odłamu zrzeszającego niekanonicznie wyświęconych biskupów, który w czasie obecnej pandemii zasłynął rozpowszechnianiem teorii spiskowych.

Film ma na celu wywołać strach przed szczepionkami, które są rzekomo śmiertelnym zagrożeniem wprowadzonym w celu depopulacji, a to wszystko po to, aby wprowadzić „Nowy Porządek Świata”, który jest częścią szatańskiego planu opisanego w Apokalipsie św. Jana.

W nagraniu przedstawiciele BKP przekonują, że szczepionki nie są bezpieczne, powołując się na ekspertów (którzy de facto są zdyskredytowani przez świat nauki ze względu na głoszenie niepotwierdzonych tez). W stosunku do szczepionek padają tu takie sformułowania jak eksperyment medyczny czy broń chemiczna. Można też usłyszeć tezy, jakoby szczepionki mRNA zmienią człowieka w genetycznie modyfikowane stworzenie, po czym prezentowane są dramatyczne ujęcia zdeformowanych płodów i chorych dzieci.

Pełną analizę filmu wraz z wyjaśnieniami, dlaczego postawione w nim tezy są bzdurami, znajdziecie w źródle poniżej.

#5. Zdjęcie Radosława Sikorskiego zostało poddane przeróbceI na koniec coś luźniejszego. Ponad 200 udostępnień i falę szydery w komentarzach zyskało zdjęcie Radosława Sikorskiego z wycieczki rowerowej, które ukazało się 16 maja 2021 roku na Facebooku. Autorka napisała „Niedzielny relaks na rowerku …ćwierkały Sikorki że znów zlał się w portki. Fajnej niedzieli życzę”.

Niektóre komentarze internautów:
POpuszcza że strachu,bo szaranczy platformy koniec bliski
Tak to jest bez pampersa!
Czy on sie zsikał?

Oryginalne zdjęcie opublikowano dzień wcześniej, 15 maja, na oficjalnym koncie Radosława Sikorskiego na Twitterze. Europoseł napisał tak: „Pierwszy taki rajd w tym roku, przystanek na pięknej śluzie #Gromadno k. #NakłonadNotecią”.Jak widać, nawet tak prymitywna i prosta fotoszopka może z łatwością oszukać wielu ludzi.

W poprzednim odcinku: Nie, małżeństwo ze zdjęcia nie zmarło po szczepieniu przeciw COVID-19

7

Oglądany: 61050x | Komentarzy: 63 | Okejek: 233 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.09

22.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało