Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Indonezja zamieniła slumsy w tęczowy zakątek za jedyne 22 000 dolarów

22 474  
129   25  
Dotarcie do tęczy jest teraz realne: mała indonezyjska wioska Kampung Pelangi, która do niedawna stała w ruinie, teraz cieszy oko feerią kolorów i dziwacznych wzorów. Projekt transformacji zapoczątkował 54-letni dyrektor szkoły Slamet Widodo, zainspirowany zmianami w trzech innych miastach Indonezji.

#1.


Społeczność Środkowej Jawy, położonej w południowej dzielnicy Semarang, wydała ponad 22 tysiące dolarów na wspaniałą przebudowę, starając się pozbyć się statusu zdegradowanych slumsów.

#2.


Zainicjowany przez 54-letniego dyrektora gimnazjum Slameta Widodo projekt został zainspirowany co najmniej trzema innymi miastami w kraju, które wykonały podobne prace malarskie i zamienił co najmniej 232 domy w Kampung Pelangi w dzieła sztuki. Kreatywne malowidła ścienne zdobiące ściany wąskich przejść tętnią życiem i dodają kolorytu całej wiosce.

#3.


Turyści zwrócili uwagę na indonezyjskie tęczowe wioski i zaczęli je odwiedzać, w tym Kampung Pelangi. Inwestycja się opłaciła, ponieważ lokalne firmy już odnotowały wzrost sprzedaży pamiątek i żywności.

#4.


Nie trzeba dodawać, że żywa, artystyczna atmosfera tego miejsca jest również kopalnią złota dla zdjęć na Instagramie!

#5.#6.#7.#8.#9.#10.#11.#12.7

Oglądany: 22474x | Komentarzy: 25 | Okejek: 129 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.10

15.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało