Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

5 zabawek które chce mieć Twoje dziecko

Dziś dzieci mają tak wiele zabawek, że trudno je wszystkie zliczyć. Czy rzeczywiście każda z nich przynosi maluchom radość, pomaga im ćwiczyć różnego rodzaju umiejętności i pokazuje coś wartościowego? Jak znaleźć taką zabawkę, która nie zostanie porzucona po paru dniach, a utrzyma zainteresowanie kilkulatka przez długie miesiące? Oto kilka propozycji!

Koń na biegunach

Koniki na biegunach to zabawki, które sprawdzają się już dla dzieci wchodzących w drugi rok życia. Dla maluchów przeznaczone są modele z zamkniętym siedziskiem, które zapewnia oparcie i zabezpieczenia boczne chroniące dziecko przed wypadnięciem z konika. Gdy maluch podroście, w większości modeli można zdjąć zabezpieczenia, aby mógł on samodzielnie wchodzić i schodzić z zabawki.
Konie na biegunach zachęcają dziecko do ćwiczenia równowagi, trenowania przenoszenia ciężaru ciała i balansowania. Warto także pamiętać, że koń taki w wielu dziecięcych zabawach staje się najprawdziwszym rumakiem, z którym maluch przemierza dziki zachód, odległe pustynie, albo inne magiczne miejsca.

Domek dla lalek

Wiele osób uważa, że domki dla lalek to zabawka przeznaczona dla dziewczynek, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawili się nią także chłopcy. Domek pomaga dziecku rozwijać jego kreatywność i myślenie abstrakcyjne – sytuacje, które spotykają mieszkające w nich lalki, muszą zostać najpierw wymyślone przez malucha, a następnie odpowiednio odegrane.
Wysokiej jakości domek dla lalek wykonany z naturalnego drewna to zabawka na wiele lat. Tego typu akcesoria bywają przekazywane między kolejnymi rodzinami, gdy dzieci dorastają. Warto zainwestować w zabawkę starannie wykonaną z odpornych materiałów, ponieważ w innym przypadku może ona nie posłużyć zbyt długo, a w dodatku rozczarować samego malucha.

Lampka do zabawy

W sklepach nie brakuje różnego rodzaju lampek nocnych dla dzieci o wielu kształtach i wzorach. Modele dostępne na stronie https://bamboli.pl to niewielkich rozmiarów lampki w formie zwierzątek, księżyca, chmurki, albo rakiety. Są one piękną dekoracją dziecięcego pokoju, ale również przydatnym źródłem delikatnego światła podczas wieczornego układania do snu lub nocnych przebudzeń.
Tego rodzaju drobiazg to świetna zabawka dla malucha, który boi się ciemności. Przyjazny wzór lampki z pewnością przypadnie do gustu każdemu kilkulatkowi, a jej światło po zmroku doda mu otuchy podczas zasypiania.

Zestaw do robienia eksperymentów

Jak wspierać w dzieciach ich naturalną ciekawość świata? Jednym ze sposobów jest dostarczanie im wszystkich niezbędnych narzędzi, dzięki którym będą one mogły zbadać coś, co je zainteresuje. Zestawy do robienia eksperymentów to dość szeroka kategoria zabawek, w której znaleźć można komplety dla młodych chemików, akcesoria do obserwowania owadów, składane modele, a nawet masy plastyczne.
Wszystkie aktywności, które wymagają od dzieci cierpliwości, wpływają także na rozwój umiejętności skupienia. Przy eksperymentach maluchy ćwiczą także sprawność rąk, dłoni i palców – bardzo często muszą one poskładać drobne elementy, nie uszkadzając żadnego z nich, ani nie burząc całej konstrukcji.

Instrument muzyczny

Instrumentów tworzonych z myślą o dzieciach jest tak dużo, że wśród z nich znajdzie coś dla siebie zarówno kilkumiesięczny maluch, jak i kilkuletnie dziecko. Dla najmłodszych częstym wyborem są cymbałki, grzechotki, albo niewielkie keyboardy. Dla nieco starszych dzieci prawdziwym wyzwaniem może stać się gitara, albo instrument nietypowy jak na przykład kalimba. Na nim kilkulatek potrenuje sprawność dłoni, cierpliwość, wytrwałość w ćwiczeniu i oczywiście słuch muzyczny.
Każdy kontakt dziecka ze sztuką, czy to w formie zajęć, czy może kreatywnej zabawki, daje mu dużą okazję na rozwój jego twórczego i otwartego myślenia. Chcąc zapewnić maluchowi łatwość w wyrażaniu siebie, wyczucie estetyczne i dobry gust, warto od najmłodszych lat dostarczać mu wartościowe zabawki.

Oglądany: 70x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało