Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

To ma być Rambo i Bruce Willis?! Gracze wyśmiewają wygląd nowych skinów w Warzone - W co jest grane?

53 215  
140   48  
W dzisiejszym odcinku weźmiemy udział w kampanii wrześniowej, obejrzymy kilka screenów z gry Starfield i dowiemy się, ile Epic zarobiło na grze Fortninte.

#1. Początki drugiej wojny światowej z perspektywy Kowalskiego


Studio MS Games opublikowało niedawno gameplay z gry zatytułowanej Land of War: The Beginning. Jest to klasyczna strzelanka osadzona w realiach drugiej wojny światowej. Pomyślicie pewnie, że to nic odkrywczego, bo przecież mieliśmy już do czynienia z dziesiątkami podobnych gier. Otóż tym razem jest nieco inaczej.

Tym razem wcielamy się w postać Piotra Kowalskiego, trafiamy do okopów w okolicach wsi Mokra i bierzemy udział w kampanii wrześniowej.

W grze pojawi się ponoć znacznie więcej akcentów dobrze znanych z naszej własnej historii. Twórcy uspokajają jednak, iż gra nie ograniczy się jedynie do kampanii wrześniowej.

Premiera gry została przewidziana na 27 maja tego roku.


#2. Do sieci wyciekły kolejne screeny z gry Starfield


Starfield od Bethesdy staje się coraz bardziej realnym tworem i to na naszych oczach. Dzieje się tak m.in. dzięki wszelkim materiałom, które „przypadkiem” pojawiają się w sieci. Ostatnimi czasy były to screeny udostępnione na Twitterze przez użytkownika o nicku Skullzi.


Czujne oczy fanów wypatrzyły na screenach m.in. wskaźnik grawitacji, co może sugerować przebywanie w środowiskach ze zróżnicowanym stopniem przyciągania. Dodatkowo wszędzie widać i czuć ten niesamowity klimat kosmicznej przygody.


Dobrze poinformowane źródła dały również znać, iż w grze pojawi się kilka różnych frakcji, które będą miały realny wpływ na wydarzenia. Póki co poznaliśmy nazwy dwóch z nich: The Black Fleet oraz Space Nation Alliance.


Niestety wciąż nie wiadomo, na kiedy zaplanowano premierę gry. Najwięksi fani mają jednak nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym roku.

#3. Do Call of Duty: Warzone trafią niebawem nowe skiny, które już zostały wyśmiane przez internautów


Activision zapowiedziało jakiś czas temu wprowadzenie zupełnie nowych skinów postaci do swojej gry Call of Duty: Warzone. Mowa o Johnie Rambo i Johnie McClanie, w których wcielili się Sylvester Stallone i Bruce Willis.

Do sieci wyciekły jednak screeny przedstawiające ostateczny wygląd postaci w grze i… zapoczątkowało to prawdziwą karuzelę śmiechu. Internauci nie mogli powstrzymać się od złośliwych komentarzy, twierdząc, iż postacie przypominają raczej karykatury Rambo i McClane’a.


Nie sposób nie przyznać im racji. Wygląda to raczej jak nieudana replika, a nie wierne odwzorowanie. Na pocieszenie dodam tylko, iż do tej pory nie potwierdzono autentyczności zaprezentowanych grafik. Miejmy więc nadzieję, że to tylko ponury żart.

Przekonamy się o tym już 20 maja, bowiem właśnie wtedy Rambo i McClane pojawią się w grze.

#4. Wiadomo, ile Epic Games zarobiło na grze Fortnite


Kolejny tydzień i kolejne pokłosie wielkiego spory Epic konta Apple. Tym razem z ujawnionych dokumentów mogliśmy dowiedzieć się, ile dokładnie Epic zarobiło na Fortnite i trzeba przyznać, że kwota robi naprawdę piorunujące wrażenie.

Z ujawnionych danych wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat przychody z Fortnite osiągnęły aż 9,17 mld dolarów. Przewidywania na 2020 rok zakładały z kolei przychód na poziomie 2,8 mld dolarów.


Sporo pieniędzy spływa również z silnika Unreal Engine. W larach 2018-2019 Epic zarobiło na nim łącznie aż 221 mln dolarów. Jeśli natomiast chodzi o rok 2020, to spodziewany przychód z UE miał wynieść 100 mln dolarów.

#5. Nintendo i Sony żądają, aby utajnić dokumenty związane z procesem


Dzięki sporowi na linii Apple – Epic mogliśmy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. Jedną z nich jest m.in. przychód, jaki wygenerował Fortnite w ostatnich latach. Epic ujawnił jednak całą masę innych dokumentów, które zawierają informacje na temat innych firm z branży gier.

Wśród nich znalazły się m.in. Nintendo oraz Sony, w związku z czym obie te firmy zażądały ponownego utajnienia akt, które przedstawił Epic. Sąd zwrócił jednak uwagę, iż w przypadku wszystkich papierów, które trafiły już do sieci, nie ma to większego sensu, ponieważ kto miał je zobaczyć, już je zobaczył, więc na tego typu refleksje jest ciut za późno.

Nie wiadomo jednak, czy sąd zdecyduje się na częściową cenzurę jeśli chodzi o dokumenty, które nie zostały jeszcze opublikowane. Na decyzję w tej sprawie przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

W tym tygodniu z Epic Games Store pobierzecie za darmo grę The Lion's Song.

W poprzednim odcinku: 5-letnie dziecko przeszło grę, którą wielu dorosłych uważa za zbyt trudną

6

Oglądany: 53215x | Komentarzy: 48 | Okejek: 140 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało