Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Aktorzy, którzy mogli zagrać znane role IV

43 398  
129   24  
Dziś możemy sądzić, że tak nie mogło być, że ta rola pasuje tylko i wyłącznie do konkretnego aktora, ale czy rzeczywiście? Gdyby ktoś inny zagrał kultową rolę, czy naprawdę byłoby dużo gorzej?

#1. Gamora w "Strażnikach Galaktyki"


Amanda Seyfried odrzuciła propozycję zagrania Gamory, powiedziała później: "Nie chciałam być w pierwszym filmie Marvela, który poniesie porażkę. Kto w ogóle będzie chciał obejrzeć film o gadającym drzewie i szopie. Dziś widać, jak bardzo się myliłam. Kiedyś czytałam o tym ile czasu zajmowało Jennifer Lawrence malowanie na niebiesko [red. - w X-Men jako Mroczna Phoenix] i pomyślałam, że to musiało być piekło na ziemi. I po tym wszystkim idziesz na plan tylko na kilka godzin, a później musisz to zdejmować. To był jedyny powód odmowy".

#2. Drax w "Strażnikach Galaktyki"


Chadwick Boseman brał udział w przesłuchaniach do roli Draxa Niszczyciela, ale rolę otrzymał Dave Bautista.

#3. Wanda Maximoff w MCU


Saoirse Ronan była "wzorem" do roli Scarlet Witch, ale i tak ostatecznie zagrała ją Elizabeth Olsen.

#4. Kapitan Ameryka


John Krasinski został zaproszony na przesłuchanie do roli Steve'a Rogersana długo przed tym, jak ktokolwiek pomyślał o Chrisie Evansie. W czasie prób został poproszony o przymierzenie kostiumu Kapitana Ameryki. Kiedy go założył, przechodzący obok Chris Hemsworth powiedział "Dobrze wyglądasz, koleś". John zażartował, że zrezygnował od razu kiedy zobaczył, jak napakowany jest Chris.

#5. Thor


O dziwo Tom Hiddleston ubiegał się o rolę Thora, ale wszyscy wiemy, że ostatecznie zagrał Lokiego.

#6. Rocket w "Strażnikach Galaktyki"


Danny DeVito chciał być Rocketem, ale reżyser James Gunn uważał, że postać powinna mieć młodszy głos.

#7. Tony Stark w MCU


Na początku prac nad filmem Sam Rockwell był brany pod uwagę do roli Tony'ego Starka. Aktor nie dostał roli, ale powiedział, że jego postać, Justin Hammer, w "Iron Manie 2" była okazją do poczucia się jak Iron Man.

#8. Czarna Wdowa w MCU


Emily Blunt była pierwszym wyborem Jona Favreau do roli Czarnej Wdowy. Aktorka odrzuciła propozycję, bo kolidowała ona z jej udziałem w "Podróżach Gulivera".

#9. Drax w "Strażnikach Galaktyki"


Jason Momoa otrzymał propozycję zagrania Draxa, ale ją odrzucił. Później powiedział w wywiadzie: "Chcę, aby moje dzieci widziały szczęśliwego ojca. Nie chodzi o to, że to zła rola, nie była po prostu właściwa dla mnie. W „Stargate: Atlantis” przez cztery lata grałem podobną rolę - Ronona, obcego, który nie mówił wiele i pomrukiwał. Już to robiłem, niezależnie od tego, czy ludzie znają tę rolę czy nie".

#10. M'Baku w MCU


Pierwotnie rolę M'Baku miał dostać Yahya Abdul-Mateen II, ale w ostateczności otrzymał ją Winston Duke.

#11. Maria Rambeau w MCU


Pierwotnie DeWanda Wise miała zagrać Marię Rambeau, ale musiała zrezygnować, bo wcześniej podpisała kontrakt z Netflixem na "Ona się doigra".

#12. Spider-Man


Timothée Chalamet brał udział w przesłuchaniach do roli Petera Parkera i próby te bardzo go zestresowały. Powiedział później: "Dwa razy przeczytałem kwestie i wyszedłem pocąc się w totalnej panice".

#13. Ego w "Strażnikach Galaktyki"


Matthew McConaughey otrzymał propozycję zagrania Ego w "Strażnikach Galaktyki", ale ją odrzucił, woląc zagrać w "Mrocznej wieży".

#14. Kapitan Ameryka


I kolejna niespodzianka - Sebastian Stan chciał zostać Steve'em Rogersem, ale powiedziano mu, że nie pasuje do tej roli i zaproponowano mu rolę Bucky'ego Barnesa.

16

Oglądany: 43398x | Komentarzy: 24 | Okejek: 129 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało