Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

9 ciekawych szczegółów w filmach, które dostrzeże tylko prawdziwy kinoman

68 653  
299   53  
Czasami filmowcy tu i ówdzie wstawiają do swych dzieł małe, ale jasne perełki, aby zadowolić prawdziwego kinomana, konesera fabuł i postaci.

#1. "X-Men: Mroczna Phoenix"


W filmie "X-Men: Mroczna Phoenix" (2019) jest scena, w której profesor X rozmawia z Magneto. Na nadgarstku profesora znajduje się Rolex Milgauss. Ten zegarek ma jedną ciekawą właściwość: nie działają na niego pola magnetyczne o indukcji magnetycznej do 1000 gausów (stąd nazwa), jednostki używanej do pomiaru pól magnetycznych. Zegarek został zaprojektowany i wyprodukowany w 1956 roku, ale ten Rolex jest nadal dostępny w sprzedaży.

#2. "Zwierzogród"


W scenie ze "Zwierzogrodu" szef policji, komendant Bogo, który jest bawołem, nosi okulary, kiedy czyta dokumenty. Ten drobny szczegół nawiązuje do fizjologicznych cech bawołów, które w rzeczywistości mają słaby wzrok.

#3. "John Wick"


W filmie „John Wick” jest kilka scen, w których wyraźnie widać, że główny bohater nosi zegarek normalnie, tak jak każdy, w zwykły sposób.
Jednak podczas scen akcji lub zaraz po nich zegarek zmienia położenie. Zamiast nosić go na zewnątrz, John Wick nosi go cyferblatem do własnego ciała. Eksperci twierdzą, że w ten sposób noszą zegarki żołnierze sił specjalnych: taka pozycja zegarka zapobiega odblaskowi na szkle cyferblatu, który może zdradzić ich lokalizację.

#4. "Vaiana: Skarb oceanu"


W "Vaiana: Skarb oceanu" babcia i mentorka głównej bohaterki wspomina, że ich lud przestał wysyłać statki w celu odkrywania różnych krańców świata, tak jak to było przed laty.

W tych słowach wspomina o prawdziwym epizodzie w historii Polinezyjczyków znanym jako „długa pauza”. Nikt nadal nie wie, co dokładnie spowodowało tę przerwę.

#5. "Księga dżungli"


W filmie "Księga dżungli" z 2016 roku król Louie nie jest orangutanem, jak wcześniej, w filmie animowanym. W filmie Louie jest gigantopitekiem, ogromnym przodkiem goryli, którego okazy były bardzo podobne do współczesnych orangutanów. Powodem, dla którego producenci zdecydowali się na tę zmianę, był fakt, że orangutany nie są endemiczne dla Indii, więc nie pasowały do historii. Z drugiej strony uważa się, że Gigantopithecus zamieszkiwał terytorium, na którym toczy się ta historia. Ponadto wygląd tego gatunku pomaga nadać postaci wygląd potężnego monarchy.

#6. "Spider-Man Uniwersum"


W wielu filmach lub serialach telewizyjnych, gdy postać zostaje porażona prądem, operatorzy filmowi lub rysownicy zwykle przedstawiają, jak prąd przepływa przez jego szkielet. Jest jednak scena ze Spider-Mana Uniwersum, w której zamiast tego dzieje się coś dziwnego. Miles poraża prądem Petera B. Parkera, ale prąd przepływa przez jego układ nerwowy zamiast przez szkielet. Być może ta interpretacja elektryczności w ciele wynika z faktu, że za przewodzenie sygnałów elektrycznych odpowiedzialny jest układ nerwowy organizmu człowieka.

#7. "X-Men: Pierwsza klasa"


W "X-Men: Pierwsza klasa" poznajemy młodego Magneto, zanim stał się największym wrogiem Profesora X. W filmie jest scena, w której próbuje użyć swoich mocy, aby przesunąć monetę 5 Reichsmark, ale nie jest w stanie sobie z tym poradzić zadaniem...

Ten epizod wygląda dziwnie: dlaczego postać z supermocą nie może przesunąć monety? Należy jednak pamiętać, że te marki zostały wykonane ze srebra, materiału wysoce niemagnetycznego. Biorąc pod uwagę tę właściwość srebra, epizod staje się bardziej zrozumiały, tym bardziej że Magneto dopiero zaczynał odkrywać swój prawdziwy potencjał i nie był jeszcze w stanie wiele zdziałać.

#8. „Tron: Dziedzictwo”


Bohaterka filmu „Tron: Dziedzictwo”, Quorra, jest częścią programu komputerowego. W rozmowie z Samem wspomina, że trudno jej pokonać ojca w jakiejś futurystycznej grze strategicznej.

Jednak w rzeczywistości mówimy o chińskiej grze planszowej go, która jest dość trudna do opanowania przez komputer - tak trudna, że dopiero w 2016 roku program komputerowy był w stanie pokonać mistrza świata w go. Wygląda więc na to, że Quorra miała trudności z pokonaniem swojego ojca, ponieważ pokonanie człowieka w meczu tej gry planszowej zajęło komputerom dużo czasu.

#9. „Zakręcony”


W filmie "Zakręcony" Elizabeth Hurley, nauczycielka-diablica, usuwa z tablicy jakieś matematyczne równanie.

Matematycy docenią ten epizod: w końcu na tablicy jest twierdzenie Fermata, jedno z najsłynniejszych twierdzeń matematycznych, którego naukowcy nie byli w stanie rozwiązać od wielu dziesięcioleci. Tak, tylko diabeł może podsunąć uczniom taki problem!
5

Oglądany: 68653x | Komentarzy: 53 | Okejek: 299 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.08

17.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało