Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Telefon za kilka tysięcy złotych sam z siebie się psuje, a producent ma to gdzieś - Co nowego w technologii?

56 488  
266   80  
W dzisiejszym odcinku wyciekną nam arkusze maturalne, pozwiemy Samsunga, a na koniec dostaniemy zakaz blokowania polityków na portalach społecznościowych.

#1. PewDiePie z nowym rekordem subskrypcji


PewDiePie – a właściwie Felix Kjellberg – po raz kolejny zapisał się w historii platformy YouTube. Mężczyzna przekroczył następną magiczną granicę, przebijając liczbę 110 mln subskrypcji kanału. Jest to zdecydowanie największa liczba, jaką udało się wykręcić indywidualnemu twórcy.

Jeśli natomiast chodzi o ogół YouTube’a, to dwa kanały mogą pochwalić się lepszym wynikiem. Są to T-Series (indyjskie wydawnictwo muzyczne) oraz Cocomelon – Nursery Rhymes (brytyjska firma zajmująca się tworzeniem treści edukacyjnych dla dzieci).

Po raz kolejny wypada więc pogratulować Felixowi. Mimo upływu lat jego popularność nie słabnie, a on sam wciąż ma siły i chęci, aby prowadzić swój kanał i tworzyć treści.

#2. Elektrownia w każdym domu – oto wizja Elona Muska


Jeśli wydawało wam się, że Elon Musk myśli tylko i wyłącznie o podboju Marsa i połączeniu ludzkiego mózgu z komputerem, to jesteście w błędzie. Głowę miliardera zaprząta wiele innych spraw, a jedną z nich jest troska o dobro planety. Właśnie dlatego jednym z jego marzeń jest to, aby każdy dom mógł zostać przekształcony w małą elektrownię.

Musk opiera swój pomysł na produkcie Tesli. Mowa oczywiście o urządzeniach Powerwall, które stanowią swego rodzaju magazyny energii wykorzystywane przez instalacje fotowoltaiczne.


Zdaniem Muska, kluczem do całkowitej dekarbonizacji jest cała, potężna sieć rozproszonych elektrowni. Mowa oczywiście o tych przydomowych. Miliarder uważa, że już teraz domy powinno budować się tak, aby mogły być one nie tylko samowystarczalne w kwestii produkcji energii elektrycznej, ale również aby mogły dzielić się nią z innymi i przesyłać do sieci.

Niestety, póki co pozostaje to w sferze marzeń. Główny problem stanowi oczywiście magazynowanie energii. Nie dość, że baterie nie są zbyt pojemne, to w dodatku ich wydajność bardzo szybko spada.

#3. Na Florydzie chcą karać za banowanie polityków w social mediach


Media społecznościowe są potężnym narzędziem promocji, jeśli chodzi o polityków. Od nieco bardziej mrocznej strony pokazał to m.in. serial House of Cards, ale również przekonaliśmy się o tym w prawdziwym życiu. Wiemy również, jak bardzo krzywdzące dla danej osoby może być blokowanie jej na poszczególnych portalach.

Stan Floryda postanowił jednak temu przeciwdziałać. Tamtejsza Izba Reprezentantów przegłosowała już pomysł, który z pewnymi poprawkami wrócił celem zatwierdzenia do Senatu. O co jednak w tym wszystkim chodzi? Chodzi o zakaz banowania polityków.

Media społecznościowe będą karane (finansowo) za nakładanie tego typu blokad. Według taryfikatora ma to być 10 tys. dolarów za każdy dzień blokady. Jeśli natomiast polityk dodatkowo będzie startował w wyborach, ta kara ma wzrosnąć do 100 tys. dolarów za dzień.

Ma to nie dotyczyć osób, które sądowo otrzymają zakaz korzystania z mediów społecznościowych. Do przestrzegania przepisów będą zobowiązani najwięksi gracze na rynku, tacy jak Facebook czy Twitter.

Oczywiście nowe przepisy nie zostały jeszcze uchwalone, jednak wiele wskazuje na to, że wszystko przejdzie bez większych problemów i już niebawem wejdą w życie.

#4. Samsung Galaxy S20 posiada pewną wadę, która dotyka wielu użytkowników


Wprawdzie Samsung Galaxy S20 nie jest już najnowszym flagowcem od koreańskiego producenta, jednak nie zmienia to faktu, że swego czasu był to najlepszy telefon w ofercie Samsunga. Okazuje się jednak, że mimo swojej wysokiej ceny nie jest on wolny od wad…

Chodzi o samoistnie pękającą tylną szybę aparatu. Słowem kluczowym jest tutaj „samoistnie”, ponieważ użytkownicy – jak sami twierdzą – nie przykładali do tego ręki. Telefon nie był upuszczony ani nawet nic na niego nie spadło. Pewnego dnia po prostu pojawiało się pęknięcie i tyle. Ten sam problem posiada tak wiele osób, że nie sposób mówić tu o przypadku.

Początkowo Samsung nabrał wody w usta i nie wypowiadał się na temat całej sprawy. Kiedy jednak urosła ona do takich rozmiarów, iż nie sposób było dłużej milczeć, producent zabrał głos. Zdaniem Koreańczyków problem tkwi w ciśnieniu wewnętrznym. Chodzi o cząstki gromadzące się pod szkłem, które sprawiają, iż ma ono większe szanse na pęknięcie pod wpływem działającego ciśnienia.


Skoro więc jest to ewidentnie wada fabryczna, czy producent wyciągnął pomocną dłoń? Nie! Ktoś postanowił więc go pozwać. Nie będzie to jednak byle jaki pozew, a zbiorowy. Firma Hagens Berman zachęca osoby, które doświadczyły problemu na własnej skórze, aby dołączały do akcji, wypełniając odpowiedni formularz. Być może pod odpowiednim naciskiem firma ugnie się i wynagrodzi w jakiś sposób posiadaczom poniesione koszta.

#5. Na Podlasiu znów doszło do wycieku


I nie chodzi tu o wyciek gazu czy innej substancji, a o przecieki związane z tegoroczną maturą z języka polskiego. Jak widać, CKE nie nauczyła się na błędach popełnionych w przeszłości i znów mamy niezłą aferę.

Matury z języka polskiego wystartowały o 9:00 w całej Polsce. Wystarczy jednak rzut oka na Trendy Google, aby zauważyć gwałtowny wzrost zapytań dotyczący pewnych fraz i to tylko w konkretnym regionie – woj. podlaskim. Mowa o frazach: „motyw ambicji”, „ambicja” i „ambicja w lekturach”.


Tak się złożyło, iż motyw ambicji pojawił się w jednym z tegorocznych pytań:

Czy ambicja ułatwia osiągnięcie człowiekowi zamierzonego celu? - na podst. Lalki Bolesława Prusa
Pierwsze zapytania w Google pojawiły się już o godzinie 7:12. Natomiast jeden z użytkowników serwisu Wykop o godzinie 7:52 opublikował taki oto wpis.

ty będziesz moją La La Laleczką ( ͡° ͜ʖ ͡°) lepiej być ambitnym czy osiągać cel? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #matura
Co więc poszło nie tak? Przeciek? Źle zabezpieczone arkusze? A może któryś z pracowników powiedział o kilka słów za dużo? Trudno powiedzieć. Wiadomo natomiast, że cała sprawa została zgłoszona na policję.

W poprzednim odcinku: Zdziwicie się, ale na YouTubie można znaleźć wiele filmów z nagimi ludźmi

5

Oglądany: 56488x | Komentarzy: 80 | Okejek: 266 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.08

15.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało