Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Oto babcia, której na pewno nie odmówiłbyś dokładki

38 252  
109   17  
Według stereotypów osoby w wieku emerytalnym powinny siedzieć na ławeczce, robić na drutach i opiekować się wnukami. Jednak 71-letnia Mary Duffy przełamała stereotypy i poważnie zaangażowała się w uprawianie sportów siłowych. Babcia trójboju siłowego bierze udział w międzynarodowych zawodach i zdobywa miejsca w mistrzostwach, udowadniając, że wiek to sprawa bardzo względna.


Mieszkanka Trumbull w stanie Connecticut, Mary Duffy po raz pierwszy przyszła na siłownię w wieku 59 lat, aby pozbyć się tych dodatkowych kilogramów. Wkrótce zaczęła pasjonować się podnoszeniem ciężarów, a trójbój siłowy stał się integralną częścią jej życia. Teraz kobieta spędza 20 godzin tygodniowo w klubie fitness, a w jej mistrzowskiej kolekcji jest ponad 30 rekordów amerykańskich i światowych.


Babcia-sportowiec potrafi z łatwością podnieść sztangę, którą wielu mężczyzn o 20-30 lat młodszych ledwie może oderwać od podestu. Jej rekord martwego ciągu wynosi 112 kg, wyciskanie na ławce 57 kg, a przysiad ze sztangą 79 kg. Niektórzy znajomi Mary ostrzegają ją przed przetrenowaniem, argumentując, że sześć godzin treningu trzy razy w tygodniu to za dużo jak na jej wiek. Ale kobieta tylko się śmieje i mówi, że w wieku 71 lat czuje się znacznie lepiej niż w wieku 40 lat.


Zaczęłam chodzić na siłownię dziesięć lat temu, kiedy zdałam sobie sprawę, że przybieram na wadze. Pamiętam, jak mnie olśniło, kiedy spojrzałam w lustro i pomyślałam: „Nie, to nie ja”. Bardzo szybko schudłam i zdałam sobie sprawę, że im więcej trenuję, tym bardziej mi się to podoba. Od tego czasu nie przestaję.


Mary i jej 76-letni mąż Denise Duffy mieszkają razem od 40 lat. Kiedy się poznali, Mary zaczęła uprawiać sport, ale potem przestała trenować, poświęcając się pracy zawodowej i pracom domowym. W 2007 roku zmarła jej matka i ogarnięta tęsknotą i żalem kobieta zaczęła dużo jeść. W ciągu dwóch lat Duffy przybrała prawie 50 kg i w pewnym momencie zdała sobie sprawę, że wygląda okropnie.


Kupiła abonament w klubie fitness i w ciągu kilku miesięcy schudła o 4 rozmiary! Kiedy jej osobisty trener Bobby Calabrese poradził jej, by spróbowała swoich sił w trójboju siłowym, Mary zgodziła się i wkrótce dała się tak ponieść emocjom, że dosłownie liczyła godziny do następnego treningu.


W 2014 roku, w wieku 64 lat, Mary po raz pierwszy wystartowała w triathlonie i mimo skromnego rezultatu odczuła z udziału ogromną przyjemność. Od tego czasu Duffy dwa razy w roku uczestniczy w zawodach organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Trójboju Siłowego.


Sukces przyszedł bardzo szybko i w tej chwili Mary ma na swoim koncie ponad 30 stanowych i światowych rekordów Międzynarodowego Stowarzyszenia Trójboju Siłowego w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Sportsmenka, o dziwo, ma czas dla męża, dzieci i wnuków, z którymi spędza dużo czasu. Babcia mistrzyni jest też aktywna na Instagramie i regularnie dzieli się swoimi sukcesami ze swoimi subskrybentami, których ma już ponad 28 tysięcy.

4

Oglądany: 38252x | Komentarzy: 17 | Okejek: 109 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.06

24.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało