Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kurier narkotykowy, który został ujęty w więzieniu w Panamie

34 953  
107   8  
Jakich sztuczek używają przestępcy, aby przekazywać narkotyki i przedmioty zabronione swoim wspólnikom w więzieniach? Wykorzystywanie tresowanych zwierząt jako kurierów od dawna jest tu klasykiem. Pewnego dnia w Panamie złapano kolejnego puszystego „intruza”.

Kot-kurier narkotykowy został złapany w więzieniu Nueva Esperanza w panamskiej prowincji Colon. Zwierzę miało przy sobie kilka worków kokainy, rolkę marihuany i trochę metamfetaminy. Nielegalny ładunek został starannie przywiązany do ciała zwierzęcia, aby nie przeszkadzał mu się przemieszczać.


Więzienie Nueva Esperanza, w którym przebywa ponad 1700 osadzonych, znajduje się na północ od stolicy Panamy. Za kratkami znajdują się przestępcy, którzy mają solidne wyroki, w tym dożywocia. Ilość zakazanych substancji, które kot miał ze sobą, była imponująca - wystarczyłyby, aby zorganizować „przyjęcie” dla co najmniej jednej trzeciej więźniów.


Strażnicy więzienni musieli się sporo nagimnastykować, zanim udało im się złapać „narcogato”. Co będzie dalej z nieszczęsnym zwierzęciem? Ustawodawstwo panamskie nie przewiduje kar dla kotów przetrzymywanych za szmugiel narkotyków. Obecnie zwierzę przebywa w schronisku dla kotów i psów, czekając na nowych właścicieli. Pracownicy schroniska są przekonani, że kot bardzo szybko trafi w kochające ręce, bo stał się prawdziwym celebrytą.

Zdjęcia zwierzęcia, obwieszonego paczkami z zakazanymi substancjami, zostało opublikowane na Twitterze przez Biuro Prokuratora Generalnego w Panamie. Fotografie błyskawicznie rozeszły się po blogach i serwisach informacyjnych, a teraz o nieszczęsnym kurierze narkotykowym dowiedziano się nie tylko w Panamie, ale na całym świecie.


To nie pierwsza próba przemycenia narkotyków przez zwierzęta w Nueva Esperanza. Ostatni przypadek odnotowano kilka lat temu - wówczas zakazany ładunek do więzienia dostarczały gołębie pocztowe należące do jednego z więźniów.

3

Oglądany: 34953x | Komentarzy: 8 | Okejek: 107 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.06

24.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało