Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jak mogliśmy przegapić te detale, które scenarzyści dodali do znanych filmów IV - Edycja disnejowska

76 115  
302   27  
Po długiej nieobecności wracamy z filmowymi detalami, które każdy z nas mógł przeoczyć - przecież jesteśmy tylko ludźmi... Tym razem przyszła pora na filmy Disneya.

#1. The Rescuers

W serii "The Rescuers" albatros Orville zawsze bierze rozbieg, zanim wzbije się w powietrze. Dzieje się tak dlatego, że albatrosy w naturze również muszą wziąć rozbieg przed lotem.

#2. Hercules

W filmie "Herkules" Hades słyszy przepowiednię: "Za osiemnaście lat dokładnie, planety w rządku ustawią się ładnie". Jednak widzimy tylko sześć planet. To dlatego, że Grecy wierzyli, iż w naszym układzie obecnych jest jedynie pięć obcych planet i Ziemia. Dlatego animacja przedstawia jedynie sześć punkcików.

#3. Pinokio

Kiedy Jiminy Cricket na początku filmu otwiera książkę, aby opowiedzieć widzom historię Pinokia, na półce leżą jeszcze dwie inne książki, na podstawie których Disney również stworzył animacje zaraz po "Pinokiu". Były to "Alicja w krainie czarów" i "Piotruś Pan".

#4. Ratatuj

Pod koniec filmu "Ratatuj" Anton Ego jest wyraźnie grubszy. Wszystko dlatego, że w myśl jego dewizy Ego nie przełyka jedzenia, jeśli mu nie smakuje.

#5. Zaplątani

W filmie "Zaplątani" Gothel całuje czoło Roszpunki i mówi, że kocha ją najbardziej. W rzeczywistości jednak nie całuje Roszpunki, tylko jej włosy, które są źródłem jej młodości.

#6. Lilo i Stitch

Lilo wierzy, że rybka Pudge kontroluje pogodę. Jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym spowodowanym przez ulewny deszcz. Właśnie dlatego Lilo karmi rybę kanapkami, aby ta nie wpadła w gniew i nie zesłała kolejnego deszczu.

#7. Lilo i Stitch

Papiery adopcyjne podpisywane przez Nani to tak naprawdę podziękowania od twórców dla wszystkich, którzy pomogli przy produkcji.

#8. Alladyn

W filmie "Alladyn" Dżin notuje od prawej do lewej, ponieważ w taki właśnie sposób zapisuje się słowa w języku arabskim.

#9. Zwierzogród

W filmie widzimy grę słów. Na banknotach (zwanych potocznie bucksami - tak mówi się na dolary), widnieją wizerunki kozłów, a kozioł z języka angielskiego to właśnie buck.

#10. Mała syrenka

Kiedy Arielka ratuje Eryka przed utonięciem i mu śpiewa, światło, które świeci z tyłu, sprawia wrażenie, że jego wybawczyni ma ciemne włosy. Właśnie dlatego Eryk wierzy, że uratowała go ciemnowłosa, ludzka wersja Urszuli.

#11. Pinokio

Figaro ma małe pudełko z piaskiem obok łóżka, które widać tylko w trakcie jednej sceny. Chyba wszyscy wiedzą, po co kotu piasek...

#12. Księga dżungli

Sępy w "Księdze dżungli" miały mieć głosy członków zespołu The Beatles. Właśnie dlatego mają taki akcent i wyglądają jak słynna czwórka z Liverpoolu. Pomysł jednak nie spodobał się Lenonowi, dlatego ostatecznie zrezygnowano z tej koncepcji. Fryzury i akcent jednak pozostały.

#13. Król lew

Kwestia Timona: "co chcesz, żebym zrobił? Założył kieckę i zatańczył hula?" została zaimprowizowana przez aktora głosowego - Nathana Lane'a. Kwestia jednak tak spodobała się reżyserowi, że postanowił ją zostawić.

#14. Kraina lodu

Na końcu "Krainy lodu" zawarto oświadczenie dotyczące przekonań Kristoffa. Chodzi o to, że wierzył, iż ludzie jedzą własne gluty.

W poprzednim odcinku

18

Oglądany: 76115x | Komentarzy: 27 | Okejek: 302 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

14.05

13.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało