Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Donald Tusk ujawnia rozmowę z Lechem Kaczyńskim na temat lądowań

89 627  
214   174  
W dzisiejszym odcinku o Lottie, która ma rady dla wszystkich par - a zwłaszcza tych, które lubią się kłócić.

#1. Były poseł Konfederacji porównuje szczepienia do obozów koncentracyjnych

photo-1608451643043-6a8eebc527ee?ixid=MnwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8&ixlib=rb-1.2.1&auto=format&fit=crop&w=1050&q=80

Jacek Wilk kojarzony jest silnie ze środowiskiem antyszczepionkowców. Były poseł wypowiedział się ostatnio na temat doniesień o możliwych trzecich dawkach szczepionek:
Mamy w końcu OFICJALNE zapowiedzi, że potrzebne będzie szczepienie trzecią dawką XD Przewidywania "szurów" znów okazały się prawdą - przemysł szprycowania ma złote żniwa. Ja świetnie rozumiem tych decydentów - tak żyła złota trafia się raz na wiele lat.

Polityk do wpisu dołączył kontrowersyjną grafikę, przedstawiającą bramy muzeum Auschwitz z widniejącym nad nimi napisem: "Impfen macht frai" (szczepionka czyni wolnym). Właśnie dlatego do tweeta Jacka Wilka odniosło się Muzeum Auschwitz:
Instrumentalizacja tragedii tych, którzy cierpieli i ginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych i zagłady oraz uwłaczające pamięci ofiar wykorzystanie symboliki Auschwitz w dyskusji o ratujących życie szczepieniach, to niemoralne i bolesne nadużycie.

Wilk spotkał się również z krytyką Młodzieży Wszechpolskiej.


#2. Przeszła z Lewicy do Porozumienia i zmieniła poglądy o 180 stopni

036910_r0_940.jpg

Monika Pawłowska jest chodzącym dowodem na to, że człowiek może zmienić swój światopogląd w każdej chwili - wszystko zależy od tego, co jest dla niego korzystniejsze. Była posłanka Lewicy, a obecnie Porozumienia, odniosła się do sprawy brutalnej interwencji policji w Głogowie, podczas której funkcjonariusz zaatakował protestującą kobietę. Zdaniem Pawłowskiej w sieci toczy się hejt na służby:
Rozpoczął się ponownie bezpardonowy atak na Polską Policję w celu zbicia kapitału politycznego przez partie pokroju Platformy czy jej przystawek. Ci sami funkcjonariusze, na których tak plujecie każdego dnia zapewniają, że żyjemy w bezpiecznym państwie.

Internauci szybko wypomnieli posłance jej wpis z lipca ubiegłego roku:
Przemoc fizyczna i psychiczna wobec pokojowo demonstrujących obywateli i obywatelek nie powinna mieć miejsca w demokratycznym państwie. Osoby za to odpowiedzialne muszą ponieść konsekwencje.

Transfer Pawłowskiej do prawicy spotkał się z oburzeniem wielu polityków. Robert Biedroń zarzucił jej wprost oszukanie wyborców.


#3. Polityk mówi o "pokoleniu postcovidowym", które będzie gorsze od "gimbazy"

photo-1604134967494-8a9ed3adea0d?ixid=MnwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8&ixlib=rb-1.2.1&auto=format&fit=crop&w=967&q=80

W rozmowie z Polsat News doktor Paweł Rajewski zasugerował, że nauczanie zdalne w szkołach powinno obowiązywać do końca tego roku. Jego zdaniem ochroni to niezaszczepionych rodziców dzieci z młodszych klas. Z takim podejściem nie zgadza się Artur Dziambor z Konfederacji. Jego zdaniem szkoły nie powinny być w ogóle zamykane, bo to źle wpłynie na rozwój młodzieży:
To będzie pokolenie "covidowe", coś gorszego niż "gimbaza" w przeszłości. To będą wszystkie te dzieci, które straciły obecnie rok życia. Od samego początku byliśmy za tym, aby nie zamykać szkół i teraz jesteśmy za tym, aby nauczanie stacjonarne wróciło jak najszybciej.

Minister Czarnek zapowiedział, że być może jeszcze w kwietniu nastąpi powrót do nauki stacjonarnej w szkołach.


#4. Donald Tusk ujawnia rozmowę z Lechem Kaczyńskim na temat lądowań

banery_38.jpg

W związku z 11. rocznicą katastrofy smoleńskiej były premier ujawnił szczegóły rozmowy z Lechem Kaczyńskim tuż po tzw. incydencie gruzińskim:
Prezydent Lech Kaczyński w rozmowie ze mną w cztery oczy po tzw. incydencie gruzińskim, kiedy pilot odmówił mu lądowania, podkreślał, że kiedy sam będzie latał samolotem rządowym, sam będzie podejmował decyzje, bo jest zwierzchnikiem sił zbrojnych.

Zdaniem Tuska 10 kwietnia piloci Tu-154 znajdowali się pod presją:
Nie mogę już słuchać, mam dosyć tego jątrzenia. Nie ulega wątpliwości, że piloci, którzy podjęli próbę lądowania, byli pod presją. To wynika ze wszystkich dostępnych materiałów.

Dodał też, że Jarosław Kaczyński ponosi polityczną odpowiedzialność za "negatywne, tragiczne skutki spiskowych teorii".


#5. Duda uważa, że Polacy mogą czuć się bezpiecznie, bo pandemię udało się opanować

5fe5c4209dc80_o_medium.jpg

Polska jest jednym z najpoważniej dotkniętych pandemią krajów na całym świecie (!). Każdego dnia życie traci kilkaset osób, a tysiące dowiadują się o zakażeniu. Mimo to zdaniem prezydenta nie mamy już powodów do obaw, ponieważ służba zdrowia zapewni chorym opiekę w razie potrzeby:
Premier i minister zdrowia poinformowali mnie, że sytuacja wygląda lepiej niż się spodziewali; liczba zakażeń raczej spada; system opieki zdrowia dysponuje odpowiednim zapasem łóżek covidowych. De facto, patrząc tydzień do tygodnia, liczba zakażeń jest raczej liczbą spadającą. Obawiali się, że sytuacja po świętach może być gorsza, a ona, w ich mniemaniu, nie jest zła. System w tej chwili, na potrzeby walki dysponuje ponad 45 tys. łóżek. Przewiduje się, że ta liczba wzrośnie o 6-7 tys. Sądzę, że należy uznać, że pod tym względem jesteśmy zabezpieczeni.

Do tej pory w Polsce z powodu COVID-19 zmarło 60 tys. osób.


#6. Tiktokerka ma radę dla par. Czym jest zasada 72 godzin?

woman_shares_72_hou60729f2f317da.jpg

Niejaka Lottie Henderson zdobyła popularność na TikToku nagraniem, w którym omawia tzw. zasadę 72 godzin. Jej zdaniem powinny ją stosować pary, które często się kłócą. Dzięki niej partnerzy po poważnej sprzeczce mogą się dowiedzieć, czy faktycznie są dla siebie ważni:
Jeśli po 72 godzinach to nie ma znaczenia - to znaczy, że nigdy nie miało. Jeśli po 72 godzinach nie czujesz potrzeby, by zareagować - nie rób tego. Jeśli zaś druga osoba wie, że cierpisz, a mimo to nie kontaktuje się z tobą przez 72 godziny - to znaczy, że się tym nie przejmuje.

Nagranie Lottie zdobyło już blisko 60 tys. polubień w aplikacji.


>>> Ostatnio było o 19-latce w związku z 48-latkiem

19

Oglądany: 89627x | Komentarzy: 174 | Okejek: 214 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało