Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – W Brazylii trwa koronawirusowy koszmar, ale na szczęście Brazylia stawia najwyższy pomnik Jezusa

66 317  
251   151  
Dzisiaj opowiemy o tym, że warto podejmować heroiczną walkę, doświadczymy cudów telewizji oraz przekonamy się, że istnieją organizacje, które potrafią radzić sobie z problematycznymi jednostkami w ramach swojej struktury.

#1. Współzałożycielka ruchu Black Lives Matter kupiła willę za 1,4 mln dolarów w luksusowej dzielnicy zamieszkałej przez białychAktywizm się opłaca. Człowiek nie tylko czuje się dowartościowany duchowo, bierze udział w czymś ważnym z historycznego wręcz punktu widzenia, ale też bogaci się w sensie materialnym. A że wraz z satysfakcją duchową powinna iść satysfakcja z życia doczesnego, to Patrisse Khan-Cullors nie miała innego wyjścia i musiała kupić luksusową willę w regionie Topanga Canyon w Los Angeles. Pośród malowniczych wzgórz i okazałych posiadłości należących w zdecydowanej większości do białych „artystka, autorka, edukatorka i abolicjonistka” – jak można wyczytać na jej oficjalnej stronie internetowej – „rzuca wyzwanie koncepcjom społecznym”. 37-letnia absolwentka Uniwersytetu Kalifornijskiego zapoczątkowała w 2013 roku ruch BLM razem ze swoimi znajomymi. Od tego czasu wydała książkę i została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla w 2021 roku. Na koncie prowadzonej przez siebie organizacji zebrała też 900 milionów dolarów.

#2. Brytyjczycy skarżą się, że BBC poświęca zbyt dużo czasu antenowego śmierci księcia FilipaNa co komu oglądać jakiegoś starego dziada, gdy zbliża się wielki finał „MasterChefa”? Każdy by się wkurzył, gdyby z powodu śmierci jednego człowieka przesunięto emisję ulubionego programu. Trudno się dziwić, że zdenerwowani brytyjscy widzowie piszą skargi do telewizji BBC, która odwoływała emisję kolejnych programów, zastępując je materiałami poświęconymi zmarłemu księciu Edynburga. Zgłoszeń było tak dużo, że BBC utworzyło specjalną stronę internetową, na której niezadowoleni widzowie mogą wylewać swoje żale.

#3. Nagi mężczyzna, który wbiegł na murawę stadionu podczas meczu Ligi Europy, ukrywał się na nim wcześniej przez 14 godzinDo niekoniecznie nietypowego zdarzenia doszło podczas jednego z meczów piłkarskich rozgrywanych w ramach Ligi Europy. W dziesiątej minucie na boisko wbiegł nagi mężczyzna, po czym upadł i zaczął się tarzać po murawie, zanim go wyprowadzono. Media informują, że mężczyzna to Olmo Garcia, którego mieszkańcy Granady znają dość dobrze. 37-latek najwyraźniej lubi sobie spacerować ulicami miasta bez żadnego ubrania, przez co miejscowe media okrzyknęły go „Golasem z Granady”. Ale do numeru odstawionego na stadionie Garcia dobrze się przygotował, a ponadto wykazał się dużą cierpliwością, gdyż na stadion wszedł 14 godzin przed meczem i przez cały ten czas ukrywał się w zakamarkach budynku.#4. Do końca 2021 roku w Brazylii stanie najwyższy w tym kraju pomnik JezusaZnaleźli prosty sposób na koronawirusa. Inne kraje ich nienawidzą [ZOBACZ ZDJĘCIA Z BUDOWY]. Brazylijczycy nie mogli znaleźć sobie lepszego momentu na postawienie olbrzymiej statui Jezusa. W kraju, w którym umiera najwięcej ludzi na koronawirusa i który stanowi obecnie inkubator nowych mutacji wirusa, powstanie trzeci najwyższy na świecie pomnik Jezusa. Na liczącej 43 metry wysokości konstrukcji, która będzie wyższa od słynnej statui Chrystusa Zbawiciela w Rio, zainstalowano właśnie głowę i ramiona. Jezus Obrońca z miasta Encantado powstaje od 2019 roku z inicjatywy lokalnego polityka Adroaldo Conzattiego, który zmarł w marcu 2021 roku na powikłania po Covid-19.

#5. Policjanci, którzy chwalili się szybką jazdą zarekwirowanym superautem, zostali zwolnieni z policjiNiektóre organizacje mogłyby uczyć się od brytyjskiej policji sposobów obchodzenia się z własnymi chwastami. Dwóch policjantów zatrudnionych w formacji Devon and Cornwall Police otrzymało wypowiedzenia w związku z popełnieniem rażącego wykroczenia w 2019 roku. Funkcjonariusze Shaun Pearce i Daniel Pike nagrali wówczas film, w którym chwalili się łamaniem przepisów drogowych i przejażdżką zarekwirowanym superautem z prędkością 143 kilometrów na godzinę, zaś film udostępniali za pośrednictwem WhatsAppa wśród swoich kolegów policjantów. Nagranie dotarło do przełożonych obu funkcjonariuszy, którzy zostali wezwani przed komisję dyscyplinarną. Komisja wymierzyła policjantom najsurowszą karę, bo nie dość, że obaj stracili pracę, to jeszcze mają zakaz wykonywania zawodu w Anglii i Walii. Może gdyby w momencie popełniania wykroczenia obaj nie firmowali swoim wizerunkiem kampanii promującej bezpieczeństwo na drodze, sprawy potoczyłyby się nieco inaczej.

#6. Kobieta, która celowo kaszlała na osobę z rakiem mózgu, została skazana przez sądDebra Hunter spędzi 30 dni w areszcie, a ponadto będzie musiała zapłacić 500 dolarów kary, przejść badania z oceną stanu psychicznego, poddać się terapii z panowania nad gniewem oraz zwrócić koszty badania na covid Heather Reed Sprague. Obie kobiety skonfrontowały się ze sobą w jednym ze sklepów Pier One Imports na Florydzie, gdy nieposiadająca maski Hunter najpierw wygłosiła tyradę obsłudze sklepu, która nie chciała przyjąć zwrotu towaru na podstawie samego zdjęcia z telefonu, a gdy czekająca na wizytę u onkologa Sprague zaczęła nagrywać zdarzenie, Hunter skierowała swoją agresję w stronę nagrywającej zdarzenie kobiety, po czym ją zwyzywała i opluła. Sąd nie okazał litości i na argumenty Hunter, która twierdziła, że po zdarzeniu jej dzieci są wytykane palcami, odpowiedział, że to co prawda nie ich wina, ale Hunter opowiadając o nieszczęściach, które ją spotkały, zupełnie zapomniała o tym, co czuje jej ofiara.

Po co się stresować? Lepiej poczytać newsy z poprzedniego odcinka.
14

Oglądany: 66317x | Komentarzy: 151 | Okejek: 251 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

15.05

14.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało