Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Gracze odkrywają sekretne lokacje w Cyberpunku 2077 - W co jest grane?

44 352  
130   48  
W dzisiejszym odcinku pogramy w Diablo II, poznamy nowych Commandosów, a także pozwiedzamy sekretne lokacje w Cyberpunku.

#1. Wygląda na to, że wkrótce dostaniemy nowego Commandosa


Pamiętacie jeszcze gry z serii Commandos? Wiecie, chodzi o te, w których wydawaliśmy rozkazy grupie wyszkolonych komandosów, aby wypełnić konkretne misje. W pierwszej części mieliśmy nawet fajne spolszczenie pełne przekleństw. Na przykład zielony beret pytał nas grzecznie, czy nas przypadkiem nie „pop***doliło”, kiedy wydawaliśmy mu rozkaz, którego nie był w stanie wykonać.

W każdym razie o kultowych Commandosach wiele osób zdążyło już zapomnieć. I to z jednej prostej przyczyny – ostatnia (godna uwagi) część została wypuszczona w 2003 roku, a więc niemal 18 lat temu. Mowa oczywiście o Commandos 3: Kierunek Berlin. Trzy lata później wypuszczono wprawdzie jeszcze Commandos Strike Force w formie gry FPS, jednak spotkała się ona z dość chłodnym przyjęciem, a nawet bojkotem ze strony największych fanów.


Skoro historię serii mamy już za sobą, to może przejdźmy do aktualnych wieści. Otóż wiele wskazuje na to, że niebawem możemy dostać kolejną odsłonę. Mowa o grze Commandos: Origins. A skąd te wieści? Pochodzą one z… niemieckiego Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Rozwoju Miast, które zajmuje się również infrastrukturą cyfrową. Na stronie Ministerstwa można znaleźć informację, jakoby organ przekazał ponad 1,5 mln euro dofinansowania ekipie z Claymore Game Studios na projekt pod nazwą Commandos: Origins.

Z opisu wynika, że prace nad grą rozpoczęły się w lutym tego roku, a zakończyć mają się w listopadzie 2022 roku. Wiadomo również, że będziemy mieć do czynienia z rzutem izometrycznym i obejmiemy dowództwo nad grupą brytyjskich komandosów, gdzie każdy z nich będzie mógł pochwalić się unikalnym wachlarzem umiejętności. Akcja gry ma mieć miejsce gdzieś na początku II wojny światowej. Wszystko więc pasuje idealnie. Pozostało nam więc tylko czekać na oficjalne wieści od twórców.

#2. W Skyrimie w końcu możemy pogłaskać pieska


Musieliśmy czekać aż 10 lat, aby móc głaskać pieski w Skyrimie. Choć gra została wydana w 2011 roku, a w międzyczasie powstało do niej tysiące różnych modów, to dopiero teraz ktoś wpadł na to, aby przygotować modyfikację, dzięki której Smocze Dziecię będzie miało możliwość głaskania piesków.

Moda oczywiście możecie pobrać z Nexusa, a jego możliwości prezentuje poniższy film:


#3. Ruszają techniczne alfa-testy Diablo II: Resurrected na PC


Już w ten weekend odbędą się techniczne alfa-testy gry Diablo II w nowej odsłonie. Mowa oczywiście o remasterze zatytułowanym Resurrected. Będzie to pierwsza z dwóch zaplanowanych faz testów alfa. Odbędzie się ona w dniach od 9 kwietnia od godziny 16 do 12 kwietnia do godziny 19 (w chwili publikacji tego artykułu testy oczywiście już trwają).

Wersja próbna obejmuje dwa pierwsza akty oryginału. Testerzy otrzymają możliwość zagrania amazonką, czarodziejką lub barbarzyńcą. Co ciekawe w trakcie testów nie obowiązuje żaden limit poziomów, więc najwytrwalsi mogą wbić ich tak wiele, jak tylko będą w stanie.

Możliwość wzięcia udziału w testach otrzymały jedynie osoby, które wcześniej się na te testy zapisały. Jeśli należycie do tego grona, to już powinniście otrzymać odpowiednie zaproszenie i możliwość pobrania gry.

#4. Gracze odkrywają sekretne lokacje w Cyberpunku 2077


W grze Cyberpunk 2077 pojawił się niedawno mod umożliwiający przenikanie przez ściany. Pozwala on graczom zwiedzać zamknięte przed nimi do tej pory lokacje i odkrywać pełen potencjał mapy gry. Okazuje się, że takich sekretnych pomieszczeń i lokacji jest całkiem sporo.

Najbardziej dociekliwi odkryli ich bardzo dużo i już pojawiły się spekulacje, jakoby sekretne pomieszczenia miały trafić do gry w przyszłych dodatkach.


Temat urósł do takich rozmiarów, że zdecydowano się zapytać twórców gry o te pomieszczenia. Z wywiadu jasno wynika, że te „sekretne lokacje” to po prostu naturalna część pracy nad mapą świata, która nie zostanie w przyszłości użyta do żadnego celu (nie pojawi się więc również w DLC). A szkoda, bo niektóre z lokacji wyglądają naprawdę ciekawie.

#5. Sony szykuje własnego game passa? Wiele na to wskazuje


Człowiek odpowiedzialny za powstanie serii God of War – David Jaffe – przekonuje, że Sony szykuje własny abonament na wzór Xbox Game Passa od Microsoftu. Niestety Jaffe nie zna dalszych szczegółów, wie jednak, że jest na co czekać, a Sony pracuje nad czymś naprawdę wielkim.

Podobno nie chodzi tu o żadne półśrodki, jakie prezentowała do tej pory firma, ale o pełnoprawny produkt, który będzie na tyle dobry, aby był w stanie konkurować z Game Passem. Zasada działania ma być całkiem podobna, choć oczywiście nie znamy żadnych szczegółów.

Tak naprawdę nie wiemy nawet, czy słowa Davida są prawdą. Mężczyzna powołuje się jedynie na swoje kontakty w firmie Sony.

W tym tygodniu w Epic Games Store dostaniecie za darmo grę 3 out of 10: Season Two. Dodatkowo do 13 kwietnia możecie zupełnie za darmo wypróbować grę MMO The Elder Scrolls Online.

W poprzednim odcinku: Masz laptopa? Oto dlaczego powinieneś zawsze wyłączać aplikację Epic Games Store

4

Oglądany: 44352x | Komentarzy: 48 | Okejek: 130 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało