Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Największe obciachy ostatnich dni - Polska jednym z najgorzej radzących sobie z pandemią krajów

69 065  
239   111  
W dzisiejszym odcinku o kuriozalnej transmisji mszy w jednym z kościołów. Będzie też o kompletnej klęsce Polski w walce z koronawirusem.

#1. Kościół nie przestrzega obostrzeń w trakcie mszy. "Odsłonięte buzie, człowiek na człowieku i wielokrotne przemieszczanie się"Jeden z internautów zwrócił uwagę, że podczas mszy dziękczynnej w Archidiecezji Białostockiej zachowywano się tak, jakby pandemia koronawirusa nie istniała.
Odsłonięte buzie, człowiek na człowieku i wielokrotne przemieszczanie się, mimo ostrzeżenia na samym początku. Ale to restauracje, siłownie i sklepy musiały zostać zamknięte
- narzeka skizo.

Poniżej nagranie, które daje do myślenia:

https://youtu.be/Md7L-k_ak-A

#2. Polska jednym z najgorzej radzących sobie z pandemią krajówW najnowszym comiesięcznym rankingu Bloomberga odnośnie walki z koronawirusem w poszczególnych krajach Polska uplasowała się na 50. z 53 miejsc. Nasz kraj zanotował spadek aż o 10 miejsc i obecnie plasuje się wyżej jedynie od Brazylii, Czech i Meksyku. Ranking otwiera Nowa Zelandia. Tuż za nią są zaś Singapur i Australia. To fatalne wiadomości dla Polski, która notuje rekordowe przyrosty zakażeń. Niestety nie widać u nas końca pandemii.

#3. Jakimowicz gratuluje na antenie dziecka prezesowi KurskiemuW zeszłym tygodniu prezes TVP pochwalił się na Twitterze narodzinami córki:
Anna Klara Teodora jest już z nami na świecie. (...) Dziękujemy Bogu. Jezusowi Miłosiernemu. Łagiewnikom. Nasza córka urodziła się w Święto Zwiastowania Pańskiego. W dzień świętości życia.

Naczelny "ekspert" TVP Jarosław Jakimowicz przygotował się na tę okazję i pokazał na antenie kwiaty, które chciał wręczyć żonie Kurskiego. Nagranie można obejrzeć tutaj.

#4. Wkleili puste ławki w trakcie transmisji online mszy w Nowym SączuTo nie żart. Poniżej fragment transmisji mszy z Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Osoby oglądające nabożeństwo w Internecie widziały puste ławki, które zostały doklejone przez mistrza Painta:

https://youtu.be/V_fdVwmwdmY
Parafia wydała oświadczenie, w którym przekonuje, że doszło do błędu technicznego i nałożenia się na siebie aż trzech ujęć. Więcej tutaj.

#5. Ukradł jedną czekoladę za dużo. Grozi mu więzieniePewien 30-latek z Lublina wyniósł z jednego ze sklepów aż 43 czekolady. Na szczęście został zatrzymany na parkingu przez pracowników, którzy natychmiast wezwali policję. Okazało się, że złodziejaszek pomylił się w obliczeniach - gdyby wziął o jedną czekoladę mniej, popełniłby wykroczenie. 43 czekolady to jednak przestępstwo. Mężczyźnie grozi nawet 7,5 roku więzienia, ponieważ już wcześniej był karany.

#6. Głódź i Janiak ukarani przez Watykan za tuszowanie pedofilii wśród księży


Zdjęcie (c) AKPA

Decyzją Stolicy Apostolskiej abp Sławoj Leszek Głódź i bp Edward Janiak poniosą karę za tuszowanie pedofilii wśród księży na terenie swoich diecezji. Obaj duchowni otrzymali nakaz wyprowadzenia się poza diecezje i zakaz uczestniczenia na ich terenie w publicznych celebracjach religijnych. Dodatkowo obaj muszą wpłacić odpowiednią sumę na rzecz „Fundacji św. Józefa”. Pieniądze mają być przeznaczone na pomoc ofiarom nadużyć.

A tak w przeszłości o Głódziu wypowiadał się sam Jacek Kurski, który nazwał go "księciem kościoła" - nagranie tutaj.

>>> Ostatnio było o karze za obrażanie Dudy

8

Oglądany: 69065x | Komentarzy: 111 | Okejek: 239 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

10.12

09.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało