Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zakładać się można o wszystko

Koniec świata, papież z Afryki, royal baby, czy Elvis żyje… to wszystko można było obstawiać. Zakłady bukmacherskie nie boją się umieszczać w ofercie, dziwnych, śmiesznych i nietypowych zdarzeń.
Zakłady bukmacherskie kojarzą się w Wyspami Brytyjskimi i tradycyjnymi sportami. Jedno i drugie w dzisiejszych czasach mocno się zmieniło. Obstawanie jest popularne na całym świecie, a w każdym kraju prężnie działają miejscowe firmy. Tradycyjny sporty nadal są w ofercie, ale zostały uzupełnione przez esport, sporty wirtualne, zakłady na gry karciane, politykę, czy szeroko rozumianą rozrywkę. Można wręcz powiedzieć, że bukmacherzy (również w Polsce) otwarci są na wszelkie pomysły, a jedynym ograniczeniem zakładów jest… umysł i fantazja. Oto światowe i polskie przykłady.

Wszystko się może zdarzyć

Zakłady długoterminowe to takie na których rozstrzygnięcie trzeba poczekać. Kilka miesięcy, czasem i lat. Rok 2000 miał być wyjątkowym rokiem, dlatego w latach 90. i wcześniej nie brakowało zakładów co się stanie po tej dacie. Dotyczyło to gwiazd muzyki, kultowych seriali i spraw politycznych. Niektórzy więc obstawiali kupony na których rozstrzygnięcie musieli czekać ponad 10 lat! Ciekawe czy nie zapomnieli? Sprawy fundamentalne również kuszą bukmacherów. Historia zna już przypadki zakładów o koniec świata, wybuch III wojny światowej, czy wojny nuklearnej. Fani Elvisa Presleya wierzą w teorie spiskowe, dlatego w przeszłości istniał zakład, że król rock and roll’a wciąż żyje i kiedyś zostanie znaleziony…

Show-biznes, celebryci, czy politycy przyciągają… zakłady

Świat polityki i celebrytów jest zawsze na świeczniku. Tysiące a nawet miliony ludzi lubią wiedzieć o słychać w rodzinie królewskiej w Anglii, czy na najważniejszych stanowiskach na świecie. Po śmierci kolejnych papieży pojawia się długa lista kandydatów, a pochodzący z Afryki papież od zawsze budzi ciekawość. Gdy z funkcji zrezygnował Benedykt XVI jeden z angielskich bukmacherów do listy kardynałów dopisał… Bono z U2 czy Madonnę! Można? Można! Na naszym podwórku można obstawiać celebrytów i sportowców, którym zamarzy się polityczna kariera. Małysz, Stoch, Gortat na prezydenta? Nie ma sprawy, można się zakładać. Skoro już jesteśmy przy znanych osobistościach, to ich życie prywatne jest jeszcze bardziej frapujące. Ciąża, płeć dziecka, czy imię potomka – od lat są to jedne z najbardziej popularnych zakładów na świecie. Idealnym przykładem tzw. royal baby na Wyspach Brytyjskich. Daniel Obajtek jest najgłośniejszym nazwiskiem w ostatnim czasie w polskiej polityce (z różnych powodów), a w STS można było obstawiać kiedy zostanie nowym premierem RP.

Euro 2020 – nie tylko klasyczne zakłady

W Polsce oprócz politycznych zakładów sporym zainteresowaniem cieszą się sprawy społeczne – mniej i bardziej poważne. W STS, czyli liderze branży można było obstawiać najcieplejsze miasto w Walentynki, czy otwarcie kolejnych odcinków dróg (np. zakopianki). Wyjście Polski z Unii Europejskiej? Proszę bardzo. Ceny benzyny, pogoda w Polsce, obszarów do obstawiania jest bardzo wiele. Nawet tak ważne i prestiżowe wydarzenia, jak piłkarskie Euro 2020 mogą generować bardziej nietypowe zakłady. Przykłady? Zwolnienie selekcjonera Paulo Sousy, który dopiero co został zatrudniony. Liczba piłkarzy Ekstraklasy, którzy pojadą na Euro. Zakłady na Euro 2020 i reprezentację Polski będą za chwilę najpopularniejszymi. Bukmacherzy jeszcze nie odkryli wszystkich kart, ale można spodziewać się bogatej oferty i setki „dziwnych” zakładów. Niestety zakład, że Polska zostanie Mistrzem Europy również może był sklasyfikowany w tej grupie. Oby nie czekały nas klasyczne mecze na Euro: mecz otwarcie, mecz o wszystko i mecz o honor.
Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Oglądany: 302x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało