Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jeremy Clarkson - cytaty wybrane IV

43 107  
9   9  
Kliknij i zobacz więcej!Dzisiaj trochę wynaturzeń Clarksona na temat samochodów, których wręcz nie znosi.

1. Perodua Kelisa 1.0 GXi

To bez żadnej wątpliwości najgorszy samochód, nie tylko w swojej kategori ale na całym świecie. Co prawda ze względu na spalanie jest jednym z najtańszych w tej kategori.
Ok... ale myśląc takimi kategoriami wychodzi nam, że najtańszy dom to mały namiot. Według instrukcji jego prędkość maksymalna to 88 mil na godzinę, ale do tej pory żaden z jego kierowców nie żył na tyle długo, żeby to można było zweryfikować. Wnętrze jest bardziej przygnębiające niż ślub Anthea’y Turner. A jego nazwa brzmi po prostu jak choroba tropikalna!

* * *

Nasz rząd to banda idiotów. Chcą żebyśmy kupowali jak najwięcej nowych samochodów. Potem płacili Vat, potem podatek, potem podatek od VAT-u, potem podatek od VAT-u i od paliwa. A no końcu mówią nam żebyśmy do pracy jeździli autobusami...

* * *

Kliknij i zobacz więcej!2. VW Jetta

W szkole podstawowej musiałem kiedyś napisać essej składający się z 1000 wyrazów na temat wnętrza piłeczki ping-pongowej. Tym samym wydaje mi się, że mam pełne kwalifikacje do tego żeby opisać nowego Volksvagena Jettę.

Nawet James May, mój kolega z Top Gear zgadza się ze mną. Rozmawiałem z nim wczoraj i mówię : - Jeźdżę obecnie najnudniejszym samochodem na świecie. Nazywam go Kapitan Powolniak. To szczytowe osiągnięcie chrześcijańskiej motoryzacji. – Och... to musi być Jetta. Odparł.

Nie cierpię nudy. Jest taki facet, którego spotykam co tydzień od 4 lat. Słucham jego różnych historii. Niestety przez ten czas nie udało mu się zainteresować mnie żadną opowieścią. Nawet gdyby kiedyś został rzeczywiście porwany przez bandę terminatorów, gwałcicieli czy też goblinów z bagien nadal nie potrafiłby takiej histori nadać odrobiny życia. Mówię Wam, w takich chwilach chciałbym być koniem. One potrafią spać na stojąco.

Kiedyś pracowałem dla lokalnej gazety. Pewnego wieczoru wróciłem do domu i opowiedziałem mojej dziewczynie, że tego dnia przywieźli nam do firmy nowe meble. Chwilę później zrozumiałem, że to co powiedziałem jest nudne jak flaki z olejem. Zostawiłem pracę, dziewczynę i wyjechałem do Londynu.

To dlatego dzisiaj jestem taki zdołowany. Dlatego, że wczoraj przyjechałem do Londynu Jettą, a jutro muszę nią wrócić do domu. To tak jak spędzenie godziny w śpiączce.

Kliknij i zobacz więcej!

Żeby wam przybliżyć jak denne i bez życia jest wnętrze Jetty radzę założyć Wam kartonowe pudełko na głowę. I nie zdejmujcie go potem przez 10 lat...

Wierzcie mi. Utkwić w Jett’cie to tak jak dać się zamknąć w więzieniu w latach 30-tych. Masz zamiar uciec za wszelką cenę.

W poprzednich odcinkach...


Oglądany: 43107x | Komentarzy: 9 | Okejek: 9 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.11

28.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało