Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kandydaci do Złotej Pały 2006

53 043  
2   13  
Tutaj lepiej nie klikaj!Policjanci na Internetowym Forum Policyjnym postanowili przyznać swoim "najwybitniejszym" kolegom i przełożonym tytuł "Złotej Pały". Nie jest to bynajmniej zaszczytny tytuł... Plebiscyt trwa, poznajcie pierwszych nominowanych:

Zgłaszam podkom. M.S. mając L-4 przyszedł do przełożonego z prośbą o przesunięcie na inny termin 3 dni wolnych, które miał zaplanowane w grafiku na dany miesiąc i akurat wypadały w czasie zwolnienia.

* * * * *

Pewnego dyżurnego Miasta Poznań. Otóz sytuacja następująca:
Patrol pieszy (o czym zapewne wiedział Pan dyżurny)korespondencja z owym dyżurnym przez radiostację:
P.P. - Widzę na skrzyżowaniu ulic na światłach(czerwonym) stoi kradziony samochodzik.
Dyż.: - OK masz kontakt wzrokowy z tym pojazdem obserwuj co będzie robił dalej i gdzie ruszy na zielonym.
P.P.: - Ruszył i jedzie prosto ale nie wiem gdzie dalej. Tracę kontakt wzrokowy.
Dyż.:  - To za czym czekasz włączaj buczki i zap....j za nim!!!!!!!!!
P.P.: - Nie mogę szybciej, zniknął mi z pola widzenia...

* * * * *

Ja zgłaszam policjanta patrolówki (przez litość nazwe go PANEM X) który zamknął dwóch zatrzymanych w pomieszczeniu szpitalnym na parterze, w którym w oknach nie było kraty...zamknął ich oczywiście na klucz żeby nie uciekli. hue... hue... tymczasem jeden z nich wyszedł sobie oknem, a drugi zapukał i poinformował funkcjonariusza stojącego po drugiej stronie drzwi , ze "kolega własnie wyszedł oknem i poszedł sobie...
Wyobrażacie sobie zdumienie tych zatrzymanych przestepców którzy zobaczyli, że okna są otwarte na wolność, a policjant zamknął się po drugiej stronie drzwi???

* * * * *

Zgłaszam kolejną kandydaturę z OPP Wrocław, konkretnie dyżurnego ROWERA. Podczas poprzednich świąt Bożego Narodzenia przesiedział całą służbę wraz ze swoim pomocnikiem w kamizelce kuloodpornej i kewlarze, tłumaczył że bał się aby go jakiś "SNAJPER Z POBLISKIEGO DRZEWA NIE ŚCIĄGNĄŁ". Zresztą Rowerek to temat rzeka w naszej jednostce, bohaterowie 13 Posterunku się chowają przy jego pomysłach.

* * * * *

Moim kandydatem jest podinsp. Tadeusz S obecny Naczelnik Wydziału Ekonomicznego XXII Zarządu CBŚ we Wrocławiu,który będąc jeszcze Z-ca Nacz.Wydz. PG chcąc zrobić wielki wynik na praniu brudnych pieniędzy polecił swojemu podwładnemu wszcząć formę pracy operacyjnej. Po krótkich sprawdzeniach zresztą nic nie ustalając, pan TS namówił prokuratora okręgowego i zablokowali konto bankowe jednego z obywateli RP. Jak się później okazało gość wygrał kasę w LOTTO. W efekcie całej sprawy po tyłku dostał jego podwładny. (sprawa miała być bardzo szybka i spektakularna)

* * * * *

Ja chcę zgłosić O1 (pierwszy stołek - dop. red.) KMP Wrocław "pułkownika Wiesława P.",
Ja też popieram tą kandydature z drugiego powodu, że każe rano stać policjantom z ruchu drogowego przy KMP, aby policjanci pracujący w/w komendzie i nie tylko poprawnie parkowali swoje samochody, jakby nie było ważniejszych spraw.

* * * * *

Słyszałem o policjantach w jednostce x, którzy patrolowali ulice miasta na nocnej zmianie w zimę. Nie wiadomo dokładnie co nimi kierowało jednak chcieli sobie przejechać radiowozem bałwanka, który stał na placu targowym. Rozpędzili sie i uderzyli w baławanka. Jakie było zdziwienie gdy rozwalili radiowóz i okazało się że to był hydrant obklejony bałwankiem.
Fakt ten potwierdził mi jeden z funkcjonariuszy tej KPP i powiedział że to było w 1997r. a plotki słyszałem z wielu różnych źródeł.

* * * * *

To ja mam jeszcze jedną kandydaturę do "Złotej Pały".
01 jednego z łódzkich komisariatów wymyślił sposób na spadek dynamiki. Na noc zapalać w pokojach światło aby widać było, że non-stop pracujemy

* * * * *

Ja ośmielam się zgłosić do tego zaszczytnego konkursu Dyżurnego z KPP NOWA SÓL, który to po otrzymaniu o 9.00 zgłoszenia od obywatelki, że ktoś ZASTRZELIŁ jej psa na ulicy, wysłał do niej radiowóz niemal NATYCHMIAST bo o 17.00 i z lekko rozdrażnionym głosem "A ILE PIESEK KOSZTOWAŁ, BO NIE WIEM CZY TO PRZESTĘPSTWO CZY TEŻ WYKROCZENIE?". Mam nadzieję, że tak świetnie wyszkoleni dyżurni powinni otrzymać tak zaszczytne wyróżnienie. 

* * * * *

A ja chciałbym zaproponować w ramach samokrytyki siebie samego. Udało mi się otworzyć bramę wjazdową do wewnątrz posesji (trochę się namęczyłem), a kiedy wyszła pracownica ośrodka znajdującego się w tej posesji oznajmiła, że jestem niezły, gdyż ta brama otwiera się tylko na zewnątrz. Jak spojrzałem na bramę po tej uwadze to doszedłem do wniosku, że faktycznie - teoretycznie to tej bramy nie można było otworzyć do środka (...100% policjantów zdało egzamin. 5% wykazało się niesamowitą inteligencją, a 95% niesamowitą siłą). Miałem wtedy ciężki dzień...


A plebiscyt cały czas trwa na forum https://www.ifp.pl/


Oglądany: 53043x | Komentarzy: 13 | Okejek: 2 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało