Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Prawdziwe przeznaczenie rzeczy, z którymi spotykamy się na co dzień

85 584  
395   123  
Te innowacje zostały wymyślone po to, by ułatwić Ci życie. Czy stosujesz je zgodnie z przeznaczeniem?

#1. Pętelki przy cholewkach

To nie jest modny dodatek, ale bardzo przydatna rzecz. Po pierwsze, taka pętelka ułatwia założenie buta (wystarczy włożyć w nią palec i wciągnąć but). Po drugie, gdy masz mokre buty, to możesz je powiesić na haczyku do wysuszenia, wykorzystując ową pętelkę, a po trzecie - możesz przełożyć przez nią sznurówki i zawiązać wokół kostki, co jest nieocenione podczas długich marszów.

#2. Wieszaki z drewna cedrowego

To nie tylko modny gadżet. Drewno cedrowe odstrasza mole i inne owady.

#3. Szuflada pod piekarnikiem

W niektórych modelach piekarników ta szuflada służy do przechowywania niewykorzystywanych obecnie akcesoriów, takich jak półki czy rożen. Ale niektóre modele piekarników wykorzystują ową szufladę do podtrzymania ciepła upieczonych potraw.

#4. Gwizdek przy plecaku

Gwizdek najczęściej jest wkomponowany w zapięcie na klatce piersiowej. Służy do wezwania pomocy w trakcie ciężkiej sytuacji. Gdy potrzebujesz czyjejś pomocy i zobaczysz jakąś osobę w pobliżu - po prostu wystarczy zagwizdać.

#5. Damki

Tak poprowadzona rama może sugerować, że rower jest przeznaczony dla ludzi o niższym wzroście. Nie jest to do końca prawda. Rowery z niższą ramą zostały zaprojektowane specjalnie dla kobiet noszących długie spódnice i sukienki, ponieważ kilkadziesiąt lat temu kobiety praktycznie zawsze nosiły długie spódnice i sukienki.

#6. Naszywka na plecakach

Zwana tez jako świński ryjek. Początkowo można było przeciągnąć przez dziurki w naszywce sznurek lub przymocować do nich dodatkowy sprzęt potrzebny podczas wędrówki. Obecnie te naszywki pełnią rolę głównie ozdobną.

#7. Wypustki na klawiszach F i J

Pozwalają zlokalizować te klawisze, dzięki czemu ułatwiają bezwzrokowe pisanie.

#8. Otwór przelewowy

Ten otworek pełni dwie funkcje. Pierwsza to zabezpieczanie domu przed powodzią. Czasami zdarza się zatkać korkiem odpływ, puścić wodę i w tym momencie ktoś dzwoni i zapominamy o zlewie i wodzie. Wtedy z pomocą przychodzi ten otworek, przez który wylewa się nadmiar wody i nie dopuszcza do zalania mieszkania. Druga funkcja to pomoc w ucieczce nadmiaru powietrza z odpływu.

#9. Rowki w wykałaczkach

Odłamujesz końcówkę i w rowku umieszczasz wykałaczkę w taki sposób, by jej końcówka nie dotykała stołu. Dzięki temu możesz użyć wykałaczki ponownie jak zajdzie taka potrzeba.

#10. Linie z funkcją akustyczną

Czyli tak zwane wibrolinie. Mają za zadanie ostrzegać kierowców za pomocą dudnienia, że zjechali ze swojego pasa.
51

Oglądany: 85584x | Komentarzy: 123 | Okejek: 395 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.07

26.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało